Almanya Uçak Bileti

İster akraba ziyareti yapıyor olun, ister Avrupa turunuzun bir parçası olsun ya da tarihin en kalıcı izleriniz taşıyan sokaklarda dolaşmak için olsun Almanya her zaman sizleri bekliyor. Almanya uçak bileti için Rotaradar.com’da sizin için tüm uçuşları arayalım, karşılaştıralım ve en uygun düşük maliyetli havayollarını önünüze getirelim. Siz de fırsatları kaçırmadan en ucuz uçak bileti ile Almanya’ya seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayın.

Avrupa Birliğinin en kalabalık ülkesi olan Almanya toprakları 10. Yüzyıldan beri Cermen halkının toprakları olmuştur. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra almaya başladığı göçler ile bugün dünyada Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra en çok göç alan ülke konumundadır.

Almanya Hakkında Genel Bilgiler

Almanya, Orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin kuzeyinde Danimarka, Kuzey Denizi ve Baltık Denizi bulunmaktadır. Doğusunda ise Polonya ve Çek Cumhuriyeti yer almaktadır. Birçok ülkeyle komşu olan Almanya’nın güneyinde İsviçre ve Avusturya gibi ülkeler bulunurken batısındaysa Fransa, Hollanda ve Belçika bulunmaktadır.

Almanya’da ılıman iklim hakim sürmektedir. Avrupa Birliği’nin en büyük nüfuslu ülkesi olan Almanya dünyanın en çok göç alan ülkeleri arasında ikinci sırada yer almaktadır.  Ülkenin başkenti Berlin’dir. Hamburg, Münih, Köln, Frankfurt gibi şehirlerse ülkenin nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu şehirler arasında yer almaktadır. Ülkede konuşulan dil Almanca olsa da ziyaretiniz esnasında Fransızca, İngilizce ve Danca konuşan insanlara rastlamanız mümkündür.

Almanya Para birimi 2002 yılından beri Euro’dur. Ülke Birleşmiş Milletler, NATO ve G8 üyesidir. Almanya hakkında genel bilgilerde en dikkat çeken nokta ise ülkenin ekonomisidir. Ekonomik anlamda dünyanın en büyük 3. Ülkesi olan Almanya, dünyada en çok ihracat yapan ülkeler arasında birinci sırada yer almaktadır. Ülke askeri harcamalara da önem vermektedir.

Almanya Nerede? Nasıl Gidilir?

Almanya’nın Orta Avrupa’da yer alan bir ülke olduğunu söylemiştir. Ülkeye yapacağınız ziyaretlerinizi üç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Havayolu
 • Karayolu
 • Denizyolu

Seçenekleriyle Almanya’ya ulaşmanız mümkün. Türkiye’den hareket ederek Almanya’ya gitmeyi düşünüyorsanız yolculuk süreniz hareket edeceğiniz şehre göre değişiklik gösterecektir. Genellikle Türkiye kalkışlı seferlerle seyahat edecek olan yolcular Karayolu ve Denizyolu seçeneklerinde fazla zaman harcayacağı için ülkeye havayolu ile ulaşmayı tercih etmektedir. Türkiye Almanya Uçak Seferleri genellikle birçok ilimizden düzenlenmektedir. Seferlerin yoğunluğuna göre değerlendirme yapıldığında Almanya’ya en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerimizden yapıldığı bilinmektedir. Sizler de uygun fiyatlı uçak bileti satın alarak Almanya’ya seyahat edebilir ve ülkenin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Almanya’da Gezilecek Yerler

Başkent Berlin, 1990 senesinden önce Batı Berlin ve Doğu Berlin olarak iki kısma ayrılmış durumda idi. Daha sonradan utanç duvarı olarak adlandırılan Berlin Duvarı’nın yıkılması ardından şehrin iki yakası yeniden birbirine kavuştu.  Berlin şehrinin ana sembolü, Brandenburg Kapısı’dır. Hemen kuzeyinde Reichstag bulunur. Soğuk savaş boyunca, Reichstag Batı Berlin'de, Brandenburger Kapısı Doğu Berlin'de bulunmuştur. Berlin'in Mitte ilçesinden geçen Spree Nehri'nin üzerinde bulunan adanın kuzey kısmında müzeler kompleksi olarak adlandırılan bir bölge vardır. Müze ziyaretinden hoşlananlar için oldukça farklı bir deneyim olacaktır.

Neo-romantisizm’in en görkemli yapıtlarından biri olan Neuschwanstein Şatosu Füssen yakınlarındaki Hohenschwangau kasabasının dağlık bölgesinde sarp kayalıklar üzerine kurulmuş 6 katlı görkemli yapısıyla görenlerin aklını başından almaktadır. Gotik mimarinin en nefes kesen örneklerinden biri olan Köln Katedrali ise Köln’ün en görkemli sembollerinden biri olarak her sene milyonlarca turistin akınına uğramaktadır.

Doğal güzellikleri de göz ardı edilemeyecek Almanya’da bulunan Siyah Ormanlar (Schwarzwald) tam bir doğal şölen sunmak için sizi ülkenin güneybatısında beklemektedirler.

Almanya Festivaller

Almanya’nın en önemli etkinliklerinden biri de tabi ki muhteşem biraları ile ün saldıkları Oktoberfest festivalidir. Almanya'nın Bavyera eyaletinin Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ve Ekim ayının başında iki haftalık bir dönemde gerçekleşen festival bile tek başına Almanya’yı ziyaret sebebidir. Oktoberfest sizi kesmezse oradan Köln Karnavalı’na da uğrayabilirsiniz.

Almanya’ya Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Almanya’ya gitmeden önce bilinmesi gerekenler kısmında ülkenin hava durumundan, saat farkından ve diğer önemli bilgilerden bahsedeceğiz.

 • Almanya Avrupa Birliği üyesi olduğu için Türkiye’den Almanya’ya seyahat edecek kişilerden Schengen Vizesi talep etmektedir.
 • Almanya ile Türkiye arasında yerel saat farkı bulunmaktadır. Kış saati uygulamasında Türkiye’den 2 saat geride olan Almanya, yaz saati uygulamasındaysa Türkiye’den 1 saat geridedir.
 • Almanya ılıman iklimde yer alsa da ülkede 4 farklı iklim tipinin görüldüğü bilinmektedir. Kuzey Denizi’ne yakın olan şehirlerde ılık ve yağışlı olan okyanusal iklim hakimdir. Baltık Denizi’ne yakın olan şehirlerde kuru ve sert iklim görülmektedir. Ren Nehri’ne yakın olan bölümlerde ılıman iklim hakimdir. Orta ve Güney Almanya’da ise kışları sert yazları sıcak olan karasal iklim hakimdir. 

Ülkeye giderken Almanya’nın hangi bölümüne gideceğinize dikkat etmeniz ve ona göre valizinizi hazırlamanızı öneririz.

Almanya Vizesi? Almanya İçin Vize Gerekli Mi? Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya, Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülke olduğu için Türkiye’den gidecek olan kişilerden vize talep etmektedir. Kısacası Almanya için vize gerekli mi sorusuna evet olarak yanıt verebiliriz. Ülkeye yapacağınız seyahatlerinizde almanız gereken vize Schengen Vizesi’dir. Bu yüzden vize başvurunuzu yaparken Schengen Vizesi için başvuru yapmalısınız. Almanya vize ücreti ne kadar sorusuna vereceğimiz yanıtsa vize sürenize göre bu ücretin değişiklik gösterdiğidir. Almanya’ya seyahat edecekseniz başvurabileceğiniz vize türleri şunlardır;

 • Almanya Kısa Süreli Vize (C Tipi)
 • Almanya Uzun Süreli Vize (D Tipi)
 • Almanya Transit Vize

Seçeneklerini tercih ederek vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu vizelerin farklı izinleri bulunmaktadır. Kısa Süreli Vize genellikle turistik, ticari, resmi, kültürel faaliyetler amacıyla ülkeyi ziyaret edecek kişiler tarafından alınan vizedir. Uzun süreli vizeyse kesintisiz 90 günden fazla Almanya’da konaklamak isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Genellikle aile birleşimi, eğitim veya çalışmak için ülkeye gidecek kişiler başvurmaktadır. Transit vizeyse Almanya’dan geçerek başka bir ülkeye seyahat etmenize izin verilen vizedir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Almanya’ya seyahat edecekseniz vize başvurusu yapmadan önce belirli evrakları toplamanız gerekmektedir. Turistik vize başvurularında kişilerden istenilen evraklar şunlardır;

 • Pasaport, vize başvurunuzun en önemli evrakıdır. Başvuru esnasında vereceğiniz pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması oldukça önemlidir. Pasaportunuzun yan yana en az 2 sayfasının boş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf, vize başvurularınız esnasında her ülkeye göre değişen fotoğraflardır. Almanya vizesi için 2 Adet 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde çekilen ve en son halinizi gösteren fotoğraflar olmalıdır. Fotoğrafınızı son 3 ay içerisinde çektirmiş olduğunuza dikkat etmelisiniz.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, bu belgeyi hazırlarken ikamet bilgilerinizin yer almasına oldukça özen göstermelisiniz. Nüfus fotokopiniz ise arkalı önlü çekilmiş olmalı.
 • Almanya Vize Başvuru Formu, başvuru formu da istenilen belgeler arasındadır. Bu belgeyi eksiksiz doldurmaya özen göstermelisiniz.

Bunların yanı sıra çalıştığınızı gösteren sigorta dökümü, maaş bordrosu gibi belgeleri de dilediğiniz takdirde vize başvurusu yaparken teslim edebilirsiniz.

En Çok Kullanılan Almanca Kelimeler

Almanya’nın anadili Almanca’dır. Yazımızın bu bölümünde ülkeye gittiğinizde kişilerle az da olsa iletişim kurabilmenize yardımcı olacak kelimeleri ve telaffuzlarını sizlerle paylaşacağız.

 • Guten Tag - (guten tag) - Merhaba
 • Guten Morgen - (gutın mogen) - Günaydın
 • Guten Abend - (gutın abend) - İyi akşamlar
 • Gute Nacht - İyi geceler
 • Danke - Teşekkür ederim
 • Danke Gut - Teşekkürler iyiyim
 • Ja (ya) - Evet
 • Nein (nayn) - hayır
 • Ich bin hungrig (ih bin hangrig) - Acıktım
 • Ich bin durst (ih bin durst) - Susadım.

Almanya Uçak Bileti Fiyatları

Almanya Uçak Bileti Fiyatları genellikle seyahat edeceğiniz rotaya, tarihe ve havayolu firmasına göre değişiklik göstermektedir. Eğer ülkeye ulaşmak için aktarmasız uçuşları tercih edecekseniz bilet fiyatlarının biraz daha pahalı olduğunu söylememiz mümkün. Aktarmalı uçuşlarda da kişilerin kaybettiği zamanı telafi etmek için uçuşlar daha uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Kişilerin seyahatlerinde en çok etkili olan Rota ve tarih unsuruna göre bilet fiyatları belirlendiği için Almanya uçak bileti fiyatlarıyla ilgili bir bilgi vermek doğru değildir. Çünkü bilet fiyatları genellikle seyahat edilecek döneme göre değişiklik göstermektedir. Dilediğiniz takdirde Rotaradar’ın uçak bileti arama motorunu kullanarak sizler de Almanya uçak bileti fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz. Tüm havayolu firmalarının anlık uçak bileti fiyatlarını görebilir ve bütçenize en uygun uçak biletini seçerek seyahat edebilirsiniz.

Almanya Uçak Bileti Nereden Alınır?

Doğası, tarihi, kültürü, yemekleri ve festivalleri ile her sezon turistlerin gözdesi olan Almanya’yı ziyaret sırası şimdi sizde. Çünkü artık Rotaradar var. Bu da demek oluyor ki en ucuz Almanya uçak bileti için site site gezmenize hiç gerek kalmadı. Hemen arama motorundan istediğiniz tarih aralığında biletinizi arayın sizin için bulacağımız yüzlerce tarifeli havayolu içinden en uygununu seçin!

Berlin

Uçak Bileti

Frankfurt

Uçak Bileti

Münih

Uçak Bileti

Düsseldorf

Uçak Bileti

Stuttgart

Uçak Bileti

Hamburg

Uçak Bileti

Köln

Uçak Bileti

Hannover

Uçak Bileti

Nürnberg

Uçak Bileti

Leipzig

Uçak Bileti

Bremen

Uçak Bileti

Dortmund

Uçak Bileti

Dresden

Uçak Bileti

Saarbrücken

Uçak Bileti

Paderborn

Uçak Bileti

Mannheim

Uçak Bileti

Hof

Uçak Bileti

Heringsdorf

Uçak Bileti

Friedrichshafen

Uçak Bileti

Aachen

Uçak Bileti

Erfurt

Uçak Bileti

Altenburg

Uçak Bileti

Reutlingen

Uçak Bileti

Rostock Laage

Uçak Bileti

Ramstein

Uçak Bileti

Peenemünde

Uçak Bileti

Zweibrücken

Uçak Bileti

Schwerin

Uçak Bileti

Siegen

Uçak Bileti

Spangdahlem

Uçak Bileti

Straubing

Uçak Bileti

Münster

Uçak Bileti

Trier

Uçak Bileti

Westerland

Uçak Bileti

Memmingen Allgaeu

Uçak Bileti

Wilhelmshaven

Uçak Bileti

Lübeck

Uçak Bileti

Flensburg

Uçak Bileti

Barth

Uçak Bileti

Bayreuth

Uçak Bileti

Bielefeld

Uçak Bileti

Bitburg

Uçak Bileti

Braunschweig

Uçak Bileti

Bremerhaven

Uçak Bileti

Cochstedt

Uçak Bileti

Cuxhaven

Uçak Bileti

Eisenach

Uçak Bileti

Emden

Uçak Bileti

Essen

Uçak Bileti

Lahr

Uçak Bileti

Fritzlar

Uçak Bileti

Guettin

Uçak Bileti

Gutersloh

Uçak Bileti

Heide Büsum

Uçak Bileti

Heidelberg

Uçak Bileti

Helgoland

Uçak Bileti

Ingolstadt

Uçak Bileti

Karlskoga

Uçak Bileti

Kassel

Uçak Bileti

Kiel

Uçak Bileti