Amerika Uçak Bileti

Özgürlükler ülkesi Amerika Birleşik Devletleri'ne ucuz uçak biletini nereden mi alabilirsiniz? Tabiki Rotaradar.com’dan. İstediğiniz varış noktasına uygun yüzlerce tarifeli havayolundan sizin için uygun Amerika Birleşik Devletleri uçak biletini sorgulayın ve Rotaradar farkıyla alın. Amerikan rüyanız sadece lafta kalmasın.

Amerika Birleşik Devletleri 2012 Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü’nün açıklamasına göre Fransa’dan sonra dünyada en çok ziyaret edilen ikinci ülke konumundadır. Siz de bu ziyaretçilerden biri olmak istemez misiniz?

Amerika Nerede? Nasıl Gidilir?

Amerika, 50 eyaletten ve bir tane federal bölgeden oluşan bir ülkedir. Amerika’nın kuzeyinde Kanada, güneyindey ise Meksika bulunmaktadır.

Amerika’nın başkenti Washington’dur. Ülkenin ulusal dili ise İngilizce’dir. Ülkeye seyahat edecek kişiler karayolu, deniz yolu seyahati ve havayolu seyahatiyle gidebilmektedir. Genellikle ulaşım süreci göz önünde bulundurulduğunda Amerika’ya ulaşmak için en çok kullanılan seyahat yönteminin havayolu olduğu bilinmektedir. Ülkemizden Amerika’nın farklı eyaletlerine düzenlenen birçok uçak seferi bulunmaktadır. Genellikle farklı şehirlerimizden olan seferlerde faaliyet gösteren havayolu firmalarının sayısı ise kalkış ve varış noktanıza göre değişiklik göstermektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Gezilecek Yerler

Başkent Washington D.C.’de Beyaz Sarayı, Pentagon’u ziyaret edin. New York’un kalabalık ve renkli sokaklarında alışveriş yapın, Central Park’ta çimlere uzanıp kitap okumanın tadına varın. Broadway’e gidip bir müzikal seyretmekten de geri kalmayın. Hem belki şanslıysanız Cats’e veya Singing in the Rain’e bile bilet bulabilirsiniz. Liberty Adasındaki ‘Bayan Amerika’ olarak adlandırılan Özgürlük Heykeli de görenleri etkilemeyi başarıyor.   

Hollywood’a uğrayıp ünlülerin yaşadığı malikaneleri görebilir ya da Universal Stüdyoları’nı ziyaret edebilirsiniz. Çocuklarınızı Disneyland’e götürmeyi de ihmal etmeyin sakın. Eğer jazz müzik tutkunu iseniz New Orleans sizin için bir cennet sayılabilir. Miami sahillerinde yudumlarken şapkalı kokteylinizi siz hiç dert etmeyiniz nasıl döneceğinizi.

Amerika’ya kadar gidip San Francisco’yu ziyaret etmemek olmaz. Birçok filme konu olmuş Golden Gate Köprüsü neden sizin de hatıra fotoğraflarınızın en şık arka planı olmasın? Son olarak Güney Dakota’daki Rushmore Dağ Anıtı’na da bir uğrayıp,  Thomas Jefferson, George Washington, Theodore Roosevelt ve Abraham Lincoln’e de bir ‘Merhaba’ dersiniz artık dönmeden.

Amerika Doğal Güzellikleri

Roadtrip sevdalıları için baştan başa ülkeyi dolaşmak da mümkün tabi. Böylece kiralık arabanızla uçsuz bucaksız yolları fethederken, ıssız çölleri, içinizi tazeleyecek gölleri ya da aklınızda olmayan yepyeni yerleri keşfedebilirsiniz. Yolunuz Arizona tarafına düşerse, Büyük Kanyon Ulusal Parkı’nı es geçmemelisiniz. Şayet Kanada sınırına kadar giderseniz orada sizi bekleyen Niagara Şelalesi’ni görünce büyüleneceğinizi garanti edebiliriz.

Topraklarında yaşayan pek çok göçmen sayesinde oldukça geniş yemek kültürüne sahip olan Amerika’da canınızın istediği her şeyi bulabilmeniz mümkün. Belli mi olur yeterince iyi bakınırsanız bir Türk restoranı bile bulabilirsiniz.

Amerika’ya Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Amerika’ya gitmeden önce bilinmesi gerekenler, insanların orada yaşamını kolaylaştırmaya yönelik bilgilerdir.

 • Amerika Vize ile turist kabul eden bir ülkedir. Amerika Vizesi başvurusunu ülkemizin herhangi bir yerinde bulunan Amerikan konsoloslukları aracılığı ile yapabilirsiniz.
 • Amerika yüz ölçümü bakımından geniş bir ülke olduğu için ülkede yerel saat farklılıkları bulunmaktadır. Amerika Türkiye saat farkı ise ülkenin yakalarına göre değişmektedir. Amerika’nın doğusuyla Türkiye arasında 6 saat fark vardır. Amerika’nın doğu yakası bizden 6 saat geridedir. Ülkenin batı yakası ile aramızda 9 saat fark bulunmaktadır. Amerika’nın batısı bizden 9 saat ileridedir. Amerika’yla Türkiye arasındaki yerel saat farkı ne kadar sorusuna yukarıdaki bilgilere göre yanıt bulabilirsiniz. 
 • Amerika’nın para birimi Dolar’dır.
 • Amerika’da mağazalar sabah saatlerinde 9:00-10:00 gibi hizmet vermeye başlamaktadır. Akşamları ise 20:00-22:00 saatleri arasında mağazaların kapandığı bilinmektedir.
 • Pazar günleri 11:00-12:00 saatleri arasında açılan mağazalar akşamüstü 17:00-19:00 arasında kapanmaktadır.
 • Özel günlerde Amerika’da tüm mağazalar kapalıdır.
 • Butik dükkanlar ise genellikle pazar günleri kapalıdır.

Amerika Vizesi- Amerika İçin Vize Gerekli Mi? Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika’ya seyahat edecekseniz vize almanız gerekmektedir. Vize işlemleri için Amerika Konsolosluğu’ndan yardım alarak seyahatinizin amacına göre hangi vizeyi almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Amerika Vize işlemleri genellikle seyahat edeceğiniz tarihten 6 veya 8 hafta önce başlatılmalıdır. Vize sonuçları geç gelebileceği için bu konuda önlem almanız oldukça önemlidir.

 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Göçmen Olmayan Vize
 • Öğrenci ve Değişim Programları Vizesi
 • Aile Ziyareti Vizesi

Amerika’ya gitmek için başvurabileceğiniz vize türleri arasında yer almaktadır. Vize başvurusu yapmadan önce yolcuların DS-160 Vize Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için özellikle başvuru formunuzu eksiksiz ve İngilizce olarak doldurmanız ve seyahat amacınıza yönelik seçim yapmanız gerekmektedir. DS-160 Vize Başvuru Formunda kişilerin ıslak imzalarının olması gerekmektedir. Fakat son dönemlerde e-imza da kabul edilmektedir. Amerika Vizesine başvuran kişilerin pasaportları seyahat sonrasında 6 ay daha geçerli olmalıdır. Kişilerin teslim edeceği fotoğraflarsa 5x5 cm boyutlarında olmalı ve daha önceki vize başvurularında kullanılmamış olmalıdır.

Green Card

Amerika’ya gidebileceğiniz ve her yıl düzenlenen kuralar ile belirlenen Green Card ile sizler de Amerika’ya gidebilir ve burada ömür boyu oturma ve çalışma izni elde etmiş olursunuz. Green Card göçmenlik statünüzü göstermektedir. Green Card alan Türklerin, Türk Vatandaşlığı devam etmektedir ve kişiler bunun yanında Amerikan vatandaşlık haklarının çoğuna sahip olmaktadır.

Green Card ile sahip olunamayan haklar; oy kullanma hakkı, ABD Pasaportu alma hakkı ve mahkemede jüri üyeliği yapma hakkıdır. Green Card sahibi olan kişiler Amerika’da kendi işlerini kurabilmektedir. Bunun yanı sıra ABD’de eğitim alma ve indirimli okuma hakkı da bulunmaktadır.  Yapılan çekilişlerde her yıl 50.000 kişiye Green Card verilmektedir.

Amerika Nüfusu

Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten oluşan bir ülke olduğu için nüfusu bir hayli kalabalıktır. Amerika nüfusu şu an 324 milyondur. Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en kalabalık ülkesi olan Amerika’nın en kalabalık şehri New York’tur. New York’u sırasıyla Los Angeles, Chicago ve Houston şehirleri izlemektedir.

En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler

Amerika’nın anadili İngilizce’dir. Yazımızın bu kısmında ülkeye gittiğinizde insanlarla iletişim kurmanızı kolaylaştıracak İngilizce kelimeleri vereceğiz.

 • Hello ( Hello) –  Hi! (Hay) – Merhaba
 • Good Morning (Gut morning) – Günaydın
 • Good Evening (Gut evening) – İyi Akşamlar
 • How Are You? ( Hav ar yu?) – Nasılsın?
 • I’m fine (Ay em fayn) – İyiyim
 • I’m ……. (Ay em …….) – Benim adım …….

Amerika Uçak Bileti Fiyatları

Amerika Uçak Bileti Fiyatları diğer ülkelere seyahat ederken satın alabileceğiniz biletlerden daha pahalıdır. Çünkü ülkeye ulaşım bir hayli uzun sürmektedir. Fakat yine de uçak bileti fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında Havayolu firmaları, rotalar ve yolcuların seyahat edecekleri tarihlerin etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Amerika Uçak Bileti Fiyatları hakkında karşılaştırma yapmak ve anlık değişen uçak bileti fiyatlarını takip ederek biletinizi almak için Rotaradar’ı tercih edebilirsiniz. Rotaradar üzerinden Amerika’ya seferleri bulunan tüm havayolu firmalarının uçak bileti fiyatlarını anında görüntüleyebilir ve bilet fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Rotaradar’dan karşılaştırma yaparak sizlerde bütçenize en uygun olan Amerika Uçak Biletini bularak seyahat ederken kar edebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Uçak Bileti Nereden Alınır?

Bu rüya şehirde anlattığımız ve anlatamadığımız daha birçok şeyi dolu dolu yaşamak siz de istemez misiniz? En ucuz Amerika Birleşik Devletleri uçak biletini bulmak artık çok kolay. Rotaradar.com’da yüzlerce düşük maliyetli tarifeli havayolundan size en uygun fırsatları bulun, ABD uçak biletinizi hemen alın!

New York

Uçak Bileti

Los Angeles

Uçak Bileti

Boston

Uçak Bileti

San Francisco

Uçak Bileti

Chicago

Uçak Bileti

Miami

Uçak Bileti

Washington

Uçak Bileti

Las Vegas

Uçak Bileti

Orlando

Uçak Bileti

Atlanta

Uçak Bileti

San Diego

Uçak Bileti

Newark

Uçak Bileti

Philadelphia

Uçak Bileti

Detroit

Uçak Bileti

Dallas

Uçak Bileti

Tampa

Uçak Bileti

Seattle

Uçak Bileti

Sacramento

Uçak Bileti

Alexandria

Uçak Bileti

Mayaguez

Uçak Bileti

Aguadilla

Uçak Bileti

Panama City

Uçak Bileti

Madison

Uçak Bileti

Salt Lake City

Uçak Bileti

New Orleans

Uçak Bileti

Honolulu

Uçak Bileti

Minneapolis

Uçak Bileti

Omaha

Uçak Bileti

Kansas City

Uçak Bileti

Albuquerque

Uçak Bileti

Savannah

Uçak Bileti

Oklahoma City

Uçak Bileti

Louisville

Uçak Bileti

Colorado Springs

Uçak Bileti

Denver

Uçak Bileti

Milwaukee

Uçak Bileti

Baltimore

Uçak Bileti

Nashville

Uçak Bileti

Memphis

Uçak Bileti

Raleigh

Uçak Bileti

Charlotte

Uçak Bileti

Cincinnati

Uçak Bileti

Cleveland

Uçak Bileti

Columbus

Uçak Bileti

Indianapolis

Uçak Bileti

West Palm Beach

Uçak Bileti

Jacksonville

Uçak Bileti

Mesa

Uçak Bileti

Phoenix

Uçak Bileti

Pittsburgh

Uçak Bileti

El Paso

Uçak Bileti

Austin

Uçak Bileti

San Antonio

Uçak Bileti

Anaheim

Uçak Bileti

Santa Ana

Uçak Bileti

Fresno

Uçak Bileti

Long Beach

Uçak Bileti

Buffalo

Uçak Bileti

Syracuse

Uçak Bileti

Minnesota

Uçak Bileti

Indiana

Uçak Bileti