Amman Uçak Bileti 1,631 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Amman Uçuşu
Amman Uçuşu
Amman Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
1,631 TL

Amman kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Amman Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Amman 1,631 TL , Ankara Amman 1,661 TL , Antalya Amman 1,723 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Amman 2,504 TL , Ankara Amman 2,850 TL , Hatay Amman 5,119 TL .

En ucuz Amman uçak biletini sunan havayolu şirketi: Pegasus

Amman uçak bileti almak için en ucuz ay Mayıs ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Eylül ayı ise Amman uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Amman biletlerini seyahatinize en az 106 gün kala bulabilirsiniz.

Amman uçuşu bulunan havayolu: Aegean , Pegasus , Royal Jordanian , RyanAir , THY , Middle East Airlines , Wizz Air , Flynas , Air Arabia Egypt .

Amman Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 07 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul Amman arasında olup 1,631 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 10 Şubat 2022 tarihinde İstanbul Amman arasında 2,503.80 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Amman şehrinde 2 havalimanı vardır: Queen Alia Uluslararası Havalimanı, Civil Marka Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 0 sa 30 dk sürmektedir.
Amman şehrine uçmak için en ucuz ay Mayıs ayıdır.
Pegasus, THY, Emirates Amman şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Amman uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Amman Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Amman uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Amman biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Amman 1,631 TL
Ankara - Amman 1,661 TL
Antalya - Amman 1,723 TL
Hatay - Amman 2,852 TL

Amman Hakkında Genel Bilgiler

Nüfusu beş milyona yaklaşan, dünyanın bilinen en eski şehirlerinden olan ve halen aktif yerleşimin olduğu Amman'a güzel bir geziye ne dersiniz?  Rotaradar sizin için hazırladığı özel kampanyalarla Amman uçak bileti sahibi olmanıza yardım ediyor. En ucuz Amman uçak bileti için hemen şimdi rotaradar.com adresine girin ve indirimli Amman uçak biletinizi alın.

Ürdün'ün en büyük şehri ve başkenti olan Amman, ülke nüfusunun da büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Kurulduğu tarihten günümüze pek çok kültüre ev sahipliği yapan Amman'da gerçekleştirilen  kazılarda buluntular Kaltolitik Çağ'a dayanmaktadır, kuruluş  tarihinin de MÖ 7000 yılları olduğu düşünülmektedir.

Yüzölçümünün büyüklüğü nedeniyle Amman'da farklı iklim özelliklerine şahit olacaksınız. Ağırlıklı olarak çöl iklimine sahip Amman'da Akdeniz iklimi de etkisini göstermektedir. Bu da şehrin dilediğiniz her mevsimde gezilebilmesine olanak sağlar. Bizce siz önce şehrin hangi bölgesini gezeceğinizi saptayıp, o bölgenin iklim koşullarına göre gezi tarihi belirlemelisiniz.

Amman'da Gezilecek Yerler

Dünyanın en eski kentlerinden biri olunca, kocaman bir yüzölçümüne sahip olunca doğal olarak gezip görecek pek çok yer de bulunuyor. Ama başlangıç noktanız kesinlikle Amman'da bulunan en eski kalıntılar olmalı; yani Roma Tiyatrosu.

Amman Roma Tiyatrosu

Tarihinin 2. yüzyıla dayandığı düşünülen tiyatro 6000 kişilik bir kapasiteye sahip. 3 bölümden oluşan tiyatronun yapımı sırasında güneşin hareketleri ve yönü hesaplanarak çalışılmış. Tiyatronun ilk bölümü zemin hizasındaki Paradoi adı verilen bölümdür. Orkestraya ayrılan kısım 2. bölümdür.  Soğal olarak da 3. bölüm sahne olmaktadır. Muhteşem bir akustiği vardır. Halen konserlere ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Amman Kalesi

İstanbul gibi yedi tepenin üzerine kurulmuş bir şehir olan Amman'ın da kalesi bu yedi tepeden birinin üzerindedir. Cilalı Taş devrinden kalıntılara rastlanan kale bölgesinin çok eski bir yerleşime sahip olduğu görülmektedir. Bu nedenle kale dünyanın en eski yerleşim yerleri arasındadır. Dünyadan pek çok ziyaretçi kabul eden kale bölgesinde ayrıca Herkül Tapınağı ve bir Emevi Sarayı bulunuyor. Onları da sakın es geçmeyin.

Kral I. Abdullah Camii

Görmeniz gereken bir önemli yapı, şehrin simgesi haline gelmiş olan Kral l. Abdullah Camii'dir. Yapımına 1982 yılında başlanan camii, şehrin merkezindedir. Yedi yılda tamamlanan camii İslam Mimarisinin en güzel örneklerinden biri sayılmaktadır. Mozaiklerle süslü mavi kubbesi şehrin her yerinden görülebilmektedir. Yaklaşık 10.000 kişilik kapasiteli camii ibadet saatleri dışında ziyarete hergün açıktır.

Amman Arkeoloji Müzesi

Amman Arkeoloji Müzesi çok zengin bir kolleksiyona sahiptir. 1951 yılında yapılan müze Amman'daki en büyük müzedir. Çeşitli bölümlerden oluşan müzede sergileme kronolojik sırayla yapılır. Müzenin en ilgi çeken bölümü Ölü Deniz'den çıkartılan kalıntıların sergilendiği bölümdür. Kalıcı kolleksiyonun yanı sıra, dönemlik sergilerin de açıldığı müzeyi cuma hariç her gün ziyaret edebilirsiniz.

Amman Kraliyet Otomobil Müzesi

Kraliyet arabalarını merak ettiniz mi hiç? Bizce etmelisiniz çünkü Amman'daysanız ve dünyanın en ilginç müzelerinden birini gezmek isterseniz karşınızda Amman Kraliyet Otomobil Müzesi duruyor. Müzede 1920'lerden itibaren Kraliyet ailesi için üretilen ve kullanılan otomobilleri ve motorlu araçları bulabilirsiniz. Bunlardan almak isterseniz sizin için bir de hediyelik eşya dükkanı mevcut. Araçların maketlerini buradan temin edebilirsiniz. Ne de olsa gerçeklerini alamayacaksınız.

Amman Çocuk Müzesi

En çok gezilen müzelerden biri olan Amman Çocuk Müzesi kesinlikle görmeniz gereken bir müzedir. 1-14 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen müzede; oyuncaklar, kütüphane, deney araçları, bilgisayar odaları bulunmaktadır. Oldukça keyifli ve eğlenceli mekanlar oluşturulan müzede dilerseniz çocuğunuza doğum günü, parti düzenlenecek mekanlar da mevcuttur.

Amman Güzel Sanatlar Müzesi

Madem müze geziyoruz müzeden devam edelim. Şehir merkezindeki Amman Güzel Sanatlar Müzesi çok geniş bir alanda kuruludur. Çok zengin kolleksiyonu her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmasına neden olur. 1984 yılında kapılarını açan müze başlarda dönemlik sergilere ev sahipliği yaparken, halkın sanata ilgisi ve desteği ile kolleksiyonunu genişletti ve bugünkü haline kavuştu. Bugün 2000 parçanın üzerinde bir kolleksiyona sahip olan müzenin başlangıçta 50 parçalık bir kolleksiyonu vardı. Müzede 50'ye yakın ülkeden 550'in üzerinde sanatçının eserleri sergilenmektedir.

Herkül Tapınağı

Roma Mimarisi'nin en güzel örneklerinden olan Herkül Tapınağı Amman'ın görülmeye değer eserlerindendir. Amman Kalesinin yakınlarındaki tapınak Amman'daki en eski eserlerdendir. MÖ.162-166 yılları arasında yapılmış olan tapınak oldukça büyüktür. Tapınağın en tepe noktasına tırmandığınızda sizi güzel bir Amman manzası bekliyor olacak. Tadını çıkartın ve bolca fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin. 1993 yılında özellikle yıpranan kolonları için bir restorasyon geçiren Herkül Tapınağı orjinal hali bozulmadan korunmaktadır.

Mşatta Sarayı

Amman'ın en ihtişamlı sarayı sizi bekliyor; Mşatta Sarayı. Bir adı da Kış Sarayı olan Mşatta Sarayı'nın 743-744 yılları arasında yapıldığı biliniyor. Pek çok farklı bölüme sahip sarayın özellikle bahçesi çok ihtişamlıdır. Amman merkeze 30 kilometre uzaklıkta olan sarayın iç ve dış süslemeleri de büyüleyici güzelliktedir ve günümüze kadar çok iyi korunmuştur.  Bu sarayı görmezseniz inanın çok eksik kalırsınız. Bol bol fotoğraf çekmeyi de unutmayın.

Prens Haşim Kuş Bahçeleri

Prens Haşim Kuş Bahçeleri Amman'da bulunan kuş türlerini koruma altında tutabilmek için gerçekleştirilmiştir. Çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Tavuskuşu, hindi, papağan, kuğu, ve benzeri kuş türlerini barındırır. Yerel halktan ilgi gördüğü kadar turistler için de ilgi çekici bir ziyaret mekanıdır.

Amman’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Eğer et yemeklerinden hoşlanıyorsanız cennete düştünüz denebilir. Geleneksel Ürdün yemeklerinin ana ögesi ettir. Etsiz yemek yok dense yeridir. Et yemeklerinin vazgeçilmez eşlikçileri hoşaf ve pilav da bu mutfakta ön sıralardadır. Et yemeklerini genellikle pilavların üzerine koyarak baharatlarla servis ederler. Türk mutfağı ile de eşleşmeler gösteren Amman'da çok sayıda restoran mutfağında özellikle şiş kebap bulmanız mümkündür.

Amman Uçak Bileti Nereden Alınır?

Gidin ve görün. Çölün ortasında cennet ve tarih nasıl oluyor bir de siz bakın. Bunun için size özel fırsatlarla sunduğumuz indirimli Amman uçak biletinizi rotaradar.com adresinden almak dışında yapmanız gereken tek şey valizlerinizi toplamak.

Amman Şehri Yakınlarındaki Diğer Alternatif Şehir Önerilerimiz