Amsterdam Uçak Bileti

Amsterdam dünyanın en ünlü turistik şehirlerden biridir. Ününe kıyasla bir hayli küçük bir şehirdir aslında.

Amsterdam denince insanın aklına ilk önce tabi ki masumca düşünmek kaydıyla; Kanalları ve dünyaca ünlü müzeleri geliyor. Ayrıca Amsterdam dünyadaki bütün aşıklara kollarını sevgi ve saygıyla açan  Avrupa’nın en romantik ve güzel şehirlerden de biri olduğu gerçeği.

Bu özelliğiyle Amsterdam Avrupa’nın en toleranslı ve çeşitlilik yönünden en zengin şehridir. Arayabileceğimiz bütün olanaklara sahiptir; kültür, gece hayatı, dünya mutfağı, rahat ulaşım ve bunların yanında sessizlik , temizlik ve trafiksiz bir yaşam. Her yere bisikletle gitmeniz mümkün Amsterdam’da ve işte tam da bu sebeple  Amsterdam’da her yer size çok yakın! Amsterdam, her kültürden ve her yaştan insanın, özellikle gece hayatıyla gençlerin zevkine hitap eden dünya şehirleri arasındaki en popüler olanıdır.

Şimdi sizin için faydalı olacak gezi ipuçlarını hemen vermeye başlayalım. Amsterdam kanallarla, bisiklet yollarıyla, parklarla,müzelerle ve gece klüpleriyle dolu bir şehir. Yani bu demek oluyor ki en ucuz Amsterdam uçak biletini alıp hemen Amsterdam’ı karış karış gezmeye başlıyoruz!

Amsterdam ile ilgili gezi ipuçları vermek epey zor. Yaklaşık 1 milyon insanın , her etnik yapıdan, dinden ve kültürel altyapıdan insanın yaşadığı bir şehirden bahsediyoruz. İşte tam da bu sebeple dünyanın en toleranslı ve gezilesi şehirlerinden biri Amsterdam. Siz de sitemizden tarifeli havayollarının uçak seferlerini sorgulayıp, hemen Amsterdam uçak biletinizle bu çeşitliliği tecrübe etmeye hazır mısınız?

 Aslına bakarsak Amsterdam’da orjinal Hollanda’lıya denk gelmek bir hayli zor çünkü Amsterdam dünyanın her yerinden gelen turistlerle dolu bir şehir. Amsterdam denince insanın aklına çılgın gece klüpleri , red light bölgesi ve coffe shoplar geliyor.

Amsterdam’a gittiğinizde mutlaka bir gece klübüne gidip muhteşem müziklere ve çılgın Amsterdam gece hayatına bir giriş yapmalısınız.

Amsterdam gece hayatı techno ‘dan tutun da reagge severe ya da rock’n roll tarzındaki bir kişiyi bile baştan çıkartacak  çeşitliliğe sahiptir. Amsterdam her tarzdan her yaşa hitap eden , yaşayan bir şehirdir.

Bu çılgın gece hayatının yanında Amsterdam’da tahmin edemeyeceğiniz çeşitliklikte sanatsal etkinlik ve müze görme şansınız da var. Tabi ki kendi zevkinize ve sanat anlayışınıza uygun daha pek çok müze olduğunu da unutmayın! Amsterdam’ın en gözde turistik cazibelerinden ve kesinlikle görülmesi gereken müzelerinden bazıları: Rijksmuseum, Van Gogh ve Stedelijk Müzeleri.

Rijksmuseum‘da 8000 den fazla sanat eserini görebilirsiniz ve bu eserlerin arasında Rembrandt, Vermeer ve Van Ruysdael gibi dünyaca ünlü sanatçıların başyapıtları bulunmaktadır. Özgürlüğün ve modern sanat anlayışının sanata nasıl yansıdığını en derin şekilde Amsterdam’da göreceğinize emin olabilirsiniz.

Dünyadaki her şehirin insanların zihninde oluşturduğu bir fotoğraf karesi vardır. Zihinlerimizdeki ortak Amsterdam fotoğrafında ise kanal köprüsü üzerindeki bisikletler ve meydandaki ,bütün gelen turistlerin fotoğraf çekildiği dev “Iamsterdam” Logosu... Şimdi fotoğraf albümünüzdeki en güzel anı olmak için sizleri bekliyor.

Siz de fırsat ve indirimlerden anında faydalanmak istiyorum diyorsanız, hemen Rotaradar arama motorunu kullanarak en ucuz Amsterdam uçak biletlerini arayabilir, yüzlerce düşük maliyetli havayolarının fiyatlarını karşılaştırarak Amsterdam uçak biletinizi en uygun fiyatlarla alabilirsiniz!

Schiphol Havalimanı

Uçak Bileti