Ankara Uçak Bileti

Rotaradar ile onlarca düşük maliyetli havayolunun Ankara uçak seferlerini kontrol edin, Ankara uçak biletinizi en uygun fiyatlarla alın!

Hem iş hem de gezi amaçlı olarak Ankara’ya gitmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda yurdumuzun önemli üniversitelerinin de bu şehirde bulunması , Ankara’yı hem eğitim şehirlerinden önemli bir tanesi yapıyor hem de gezmek için bir çok alternatifi bizlere sunuyor. Peki, Ankara’ya ilk kez gidiyorsanız nereleri tercih etmelisiniz? Öncelikle listenin başında Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahat yeri olan Anıtkabir sayılabilir pek tabi ki. Aslanlı Yoldan kurtuluş mücadelesi ile ilgili bütün okuduklarınız , eğitim hayatınızda öğrendiklerinizi bir bir hatırlıyor ağır ağır yürürüyerek Anıtkabir’e ulaşıyorsunuz. Bu tarifsiz bir haz dolduracaktır içinize hiç şüphemiz yok.

Anadolu’nun tarihini yakından tanımak isterseniz Ankara bunun için bir cennet. Anadolu Medeniyetleri Müzesini, Ankara Etnografya Müzesini, Ankara Kalesini, Gordion Antik kentlerini gezebilirsiniz. Eminiz ki bu çok zevkli ve kültürel açıdan size inanılmaz bir vizyon katacaktır. Bu geziler sırasında Hitit ve Selçuklu dönemine ait izleri de sürmeniz mümkün. Kurtuluş Mücadelesine yeniden tanıklık etmek için Meclis, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni de ayrıca ziyaret etmelerini önerebiliriz. Ankara ucuz uçak biletini rotaradar.com üzerinden alarak başkentimizi baştan sona gezmeye, Anadolu tarihini yeniden zevkli bir şekilde öğrenmeye hazır mısınız.

Ankara müzeler şehri , bu sebeple erken cumhuriyet tarihi ve Anadolu tarihi açısından inanılmaz zengin bir şehir. Bunun yanında şehri saran birçok tarihi camii, hamam da görülmeye değer. Gezinize eğlenceli anlar katmak istediğinizde görmeniz gereken yerlerden bazıları Gençlik Parkı, Atakule, Kızılay Meydanı, 7. Cadde, Bestekar Sokak, Tunalı, Hayvanat Bahçesi, Oyuncak Müzesi'dir. En uygun Ankara uçak bileti seçeneklerini rotaradar.com üzerinden ücretsiz bir şekilde sorgulayabilir ve gezinizi çok ucuza mal edebilirsiniz.

Bu tavsiyelerden en çok ziyaret edilenleri hakkında biraz daha detaylı bilgi verecek olursak. Atatürk orman çiftliği: Atatürk'ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurulmuştur. İkinci görülmesi gereken yer: Gençlik Parkı; Ankara'nın en bilindik ve aynı zamanda tarihi değeri olan parklarından biridir. Ulus'taki park, Cumhuriyetin ilk yıllarında 28 hektar büyüklüğündeki bataklıklarla dolu arazi ıslah edilerek bu alan üzerine kurulmuştur. Gençlik Parkı içinde eğlenceye doyamayacağınız bir çok alternatifi barındırmaktadır.

 Bir şehri tanımanın en iyi yollarından birisi şüphesiz ki gezi esnasında o şehrin işlek yerlerindeki kafelerde, restoranlarda oturup o şehri gözlemleyerek hissetmektir. Ayrıca vaktiniz olursa bol bol yürümek ve toplu taşıma imkânlarını kullanmak , size şehri tüm gerçekliği ile yaşatacak ve Ankara'yı gerçekten gezdim deme şansını verecektir. Bu bakımdan yapacağınız gezi sırasında sıkça yürüyün, şehir içinde karşılaşacağınız hem yöresel hem de diğer lezzetleri tadın..

Yurdumuzun başkenti, havası, yemekleri, Anadolu kültürü, cana yakın halkı ve tabii görülesi onlarca turistik noktası ile Ankara’yı mutlaka görmeniz gerek. Ankara’ya gitmek için daha neyi bekliyorsunuz? İndirimler, fırsatlar ve yüzlerce düşük maliyetli havayollarının ucuz Ankara biletleri sizin için Rotaradar.com ‘da. Hemen biletinizi alın ve Ankara seyahatinize başlayın!

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı

Uçak Bileti