Antalya Uçak Bileti

Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinden Antalya'ya kaçamak yapmaya ne dersiniz? En uygun uçak biletinizle bu çok kolay olacak! Antalya doğal güzellikleri, eşsiz doğası, mükemmel sahilleriyle sizi bekliyor. En ucuz Antalya uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için uçak bileti sorgulamanızı hemen yapın ve Antalya'ya en uygun uçuşları bulun! 

Turizme yatkın iklimi ve tarihi yapısıyla 1989 yılından itibaren gelişen şehrimiz Antalya her yıl yerli yabancı pek çok turistin akınına uğramaktadır. 2013 yılı itibariyle 2 milyonu aşan nüfusa sahip olan Antalya, Türkiye'nin en büyük altıncı ilidir. Akdeniz bölgesinde Antalya Körfezi ile Batı Toroslar arasındaki konumuyla Akdeniz iklimi görülür. Yaz ayları ortalama sıcaklığı gündüz 34°C, gece 21°C kış aylarında ise ortalama sıcaklık ise gündüz 12°C, gece 6°C'dir.

Bölge yüzyıllardır Likyalılar, Lidyalılar, Pamfilyalar, Bergamalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahibi olmuştur. Bu kadar çok medeniyeti üzerinde yaşatmış olan topraklar tarihin izlerini taşımaktadır. Bu sebeple ilk çağlardan günümüze kadar gelmiş olan pek çok eseri Antalya'da görmek mümkün. Hem turizm hem kültür tarihi yapabileceğiniz Türkiye'nin en güzel noktalarından birini sizler için inceledik...

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antik Kentler ve Yapıları: Aspendos Antik Kenti, Aspendos Tiyatrosu, Perge Antik Kenti, Myra Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Apollonia Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, Sillyon Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatrosu, Side Antik Kenti, Seleukeia Antik Kenti, Soura Antik Kenti, Antiphellos Antik Kenti, Hadrian Kapısı.

Müzeler: Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, Antalya Atatürk Evi Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi.

Plajlar: Konyaaltı Plajı, Lara Plajı, Ulaş Plajı, Kleopatra Plajı, Phaselis Plajı, Kaputaş Plajı, Damlataş Plajı.

Kanyonlar: Köprülü Kanyonu, Sarpdere Kanyonu, Gökbük Kanyonu, Kıbrıs Kanyonu, Göynük Kanyonu, Güver Kanyonu.

Mağaralar: Dim Mağarası, Kocain Mağarası, Suluin Mağarası, Karain Mağarası, Beldibi Mağarası, Sırtlanini Mağarası.

Şelaleler: Manavgat Şelalesi, Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Uçarsu Şelalesi, Alara Şelalesi, Uçansu Şelalesi.

Yaylalar: Bezirgan Yaylası, Gömbe Yaylası, Üçoluk Yaylası.

Antalya’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Antalya'nın bölgeye has geniş bir yelpazeye sahip mutfağının önemli tadları hülüklü çorba, taratorlu piyaz, kabak çintmesi, zerde, palize, Toros salatası, hibeş, Tandır kebabı, saç kavurma, Finike usulü muz tatlısı, Arap kadayıfıdır. Yöresel lezzetler dışında deniz mahsullerinin kullanıldığı mutfakta portaka, greyfurt, bergamot, limon kullanılarak değişik reçellerde yapılmaktadır. Bölgede yapılan tarım sayesinde organik meyveleri dalından kopararak yeme fırsatı da bulacaksınız.

Antalya Gece Hayatı

Fazlasıyla renkli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip şehirde herkese hitap edecek bir çok mekan bulunmaktadır. Marina çevresinde bulunan disco, bar, gece kulübü ve publarda eğlencenin sınırları zorlamaktadır. Meyhane ve türkü barlar gibi geleneksel eğlence mekanları ise Kaleiçi Bölgesi’nde konumlanmıştır. Antalya gece hayatının en hareketli olduğu bölge Kemer'dir.

Kıpır kıpır turizm kentinde alışveriş yapmak isterseniz birçok mağazanın bulunduğu alışveriş merkezlerinden Antalya'da fazlasıyla bulunmaktadır.

Antalya Kültür Sanat Etkinlikleri

Sanatsal bir çok festivale ev sahipliği yapan şehirde mutlaka ilginizi çeken bir organizasyon bulacaksınız. Bunlardan biri Kum Heykel Festivali. Antalya Altın Portakal Film Festivali ise 1964 yılından bu yana uluslararası alanda ülkemizde düzenlenen en önemli festivallerdendir. Türkiye'nin en önemli film festivalidir.

Antalya Uçak Bileti Nereden Alınır?

Yılın her vakti ister kalabalıkla iç içe hareket edebileceğiniz ister yalnız kafa dinlemek istediğinizde gidebileceğiniz şehir olan Antalya'ya uçak bileti fırsatlarından yararlanın. Rotaradar arama motorunu kullanarak gideceğiniz tarihler için tüm uçuşları sorgulayın. En ucuz Antalya uçak biletinizi alın, tatilinizi planlamaya başlayın!

Antalya Havalimanı

Uçak Bileti