Aşkabat Uçak Bileti 4,525 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Aşkabat Uçuşu
Aşkabat Uçuşu
Aşkabat Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
4,525 TL

Aşkabat Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Aşkabat 4,525 TL , Ankara Aşkabat 5,835 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Aşkabat 6,095 TL , Ankara Aşkabat 18,088 TL .

En ucuz Aşkabat uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Aşkabat uçak bileti almak için en ucuz ay Ağustos ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Eylül ayı ise Aşkabat uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Aşkabat biletlerini seyahatinize en az 52 gün kala bulabilirsiniz.

Aşkabat uçuşu bulunan havayolu: THY , Belavia , Turkmenistan Airlines , Red Wings , FlyDubai , Pegasus , Pobeda Airlines , Onur Air .

Aşkabat Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 02 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Aşkabat arasında olup 4,525 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 03 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Aşkabat arasında 6,095.39 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Aşkabat şehrinde 1 havalimanı vardır: Saparmurat Türkmenbaşı Uluslararası Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 0 sa 50 dk sürmektedir.
Aşkabat şehrine uçmak için en ucuz ay Ağustos ayıdır.
THY, Belavia, Aşkabat şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Aşkabat uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Aşkabat Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Aşkabat uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Aşkabat biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Aşkabat 4,525 TL
Ankara - Aşkabat 5,835 TL

Aşkabat Hakkında Genel Bilgiler

Diğer adıyla "Aşkın Şehri" olarak anılan Aşkabat, Türkmenistan’ın başkentidir. Çölün ortasında bir vahaya yayvan şeklide kurulmuş olan şehir, makine, elektronik, tekstil ve gıda endüstrilerinin de merkezi konumundadır.  Ucuz ve uygun fiyatlı  Aşkabat uçak biletinizi rotaradar.com adresinden alarak Aşkabat turumuza başlayabilirsiniz. Çok az yağış alan, sert bir kara iklimine sahip olan Aşkabat mevsimsel olarak Afganistan ve İran'dan gelen Kum Fırtınalarına da sahne olmaktadır. Kışın çok soğuk olan hava yazın çok sıcak olmaktadır. Ziyaret planlarken en uygun zamanların Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim olduğunu unutmayın.

Aşkabat’ta Gezilecek Yerler

Bağımsızlığını kazandıktan sonra bunun önemini gelecek nesillere aktarmak düşüncesiyle şehrin pek çok yerine özgürlüğü simgeleyen heykeller yapılmıştır. Bunların en önemlisi Tarafsızlık Kulesi Anıtı'dır. Bunun yanı sıra; Türkmenbaşı Saparmurat Nyazov'un altın kaplama heykeli, 1948 Aşkabat Depremzedeleri Anıtı, 10 Ahalteke Atı Heykeli bulunmaktadır.

Şehirde Türkmen kültürünü simgeleyen iki yeri kesinlikle görmeniz gerekiyor; Milli Halı Müzesi ve Tarih ve Etnografya Ulusal Müzesi. Görülmesi gereken yerlere Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Cumhuriyet Meydanı ve Altın Asır Milli Parkını da eklemelisiniz.  Orta Asya’nın en büyük camiisi olan Kıpçak Camii de listenizde yer almalıdır. Tamamı mermerden yapılan camii 18 bin metrekare alana sahip. Duvarları 55, minaresi ise 80 metre yükseklikte. Son önereceğimiz yer ise Aşkabat Çöl Pazarı. Aşkabat uçak biletinizi Rotaradar adresinden alın ve bu güzel kentin tadını doyasıya çıkartın.

Doğalgaz kaynaklarına sahip olması nedeniyle hava kirliliği hiç olmayan Aşkabat’ta renkler gün ışığında sizi büyüleyecektir. Aşkabat mutfağı ise ağırlıklı olarak et ve sebzeye dayanan bir mutfaktır. Hazar Denizi kıyısına yakın olan bölümünde balık da bu menüye eklenir. Perşembe ve cuma akşamları ölülerinin ruhları için mutlaka pilav pişirme gelenekleri vardır. Sütlü, yağlı, yumurtalı başta olmak üzere pek çok ekmek çeşidi bulabilirsiniz. Votkaları ve yerel biraları da oldukça lezzetlidir.

Otel konusunda seçenekleriniz olacağı gibi, dilerseniz hostel ve pansiyonlardan da yararlanabilirsiniz.

Aşkabat Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Size özel indirimlerle uygun fiyatlı  Aşkabat uçak biletinizi rotaradar.com dan alarak İstanbul’dan direkt uçuşla yaklaşık 4 saatte ulaşabilirsiniz. Türk vatandaşlarının tüm pasaportlar için Türkmenistan vizesi alması gerekmektedir.

Bu güzel kenti görmek için Rotaradar sitesini ziyaret edin. Rotaradar, hayallerinizden bir fazlası.