Atina Uçak Bileti 1,980 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Atina Uçuşu
Atina Uçuşu
Atina Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
1,980 TL

RotaRadar’da Bulunan Atina Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Atina uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


Atina Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Atina kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Atina kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Atina Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: Ankara Atina 1,980 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Atina 3,585 TL , İzmir Atina 3,624 TL , Antalya Atina 26,741 TL .

En ucuz Atina uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Atina uçak bileti almak için en ucuz ay Mart ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Şubat ayı ise Atina uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Atina biletlerini seyahatinize en az 31 gün kala bulabilirsiniz.

Atina uçuşu bulunan havayolu: RyanAir , Aegean , Wizz Air , Volotea , Sky Express , Ellinair , Alitalia , Pegasus , Olympic Airlines .

Atina Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 01 Ocak 2023 tarihinde Ankara Atina arasında olup 1,980 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 11 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Atina arasında 3,585.06 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Atina şehrinde 1 havalimanı vardır: Eleftherios Venizelos Uluslararası Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 0 sa 10 dk sürmektedir.
Atina şehrine uçmak için en ucuz ay Mart ayıdır.
THY, Pegasus, RyanAir Atina şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Atina uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Atina Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Atina uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Atina biletlerini bulun!


Rota Fiyat
Ankara - Atina 1,980 TL
İstanbul - Atina 3,585 TL
İzmir - Atina 3,624 TL
Antalya - Atina 26,741 TL

Atina Hakkında Genel Bilgiler

En ucuz Atina uçak bileti için Rotaradar.com arama motorunu kullanın, yüzlerce Atina uçuş seferi arasından size en uygun olanı seçerek tatilinize başlayın!

Atina, köklü ve uzun tarihi ile Avrupa’nın tarihsel başkenti konumundaki bir şehirdir. Şehrin büyüleyici ve köklü tarihi medeniyet tarihi açısından üniversal bir öneme sahip. 1834'te modern Yunan devleti halini almış olan şehir, iki yüzyıldan bu yana da cazibesini korumaktadır. Şehrin tarihi merkezinin geniş bir kısmı üç kilometrelik bir yaya yoluna çevrilmiş, bu yaya yolu aynı zamanda Avrupa’nın en büyük yaya yolu olma özelliğini taşımakta. Bu yaya yolu  arkeolojik bir park ve açık hava müzesi olma özelliğiyle dünyaca ünlü önemli bir turizm cazibesi olarak insanların Atina’yı görmek istemelerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Atina’da Gezilecek Yerler

Özellikle en dikkat çeken tarihi yer, şehrin yamacında antik dönemlerde inşa edilmiş Akropolis’tir. Akropolis kelime anlamı olarak da en yüksek nokta demektir. Saray amacıyla inşa edilmiş yapı daha sonraları şehrin koruyucusu olan Athena için tapınak olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kesinlikle muazzam bir manzaraya sahip tepede bulunan Akropolis’i gün içinde ziyaret etmelisiniz. Aynı zamanda gece ışıklandırılmış haliyle güzel bir poz fotoğraf makinenizde bulunmalı. Akropolis’te bulunan Parthenon Tapınağı da dünyada bilinen en ünlü tapınaktır. Sütunlarla çevrili Parthenon Tapınağı’nda birçok heykel ve rölyef vardır. Önceden tapınakta yer alan heykellerin bazıları şu an British Museum ve Akropolis Müzesi’nde bulunuyor. Akropolis Müzesi de görülmesi gereken dört bin küsur eserle dolu Yunanistan için önemli bir müzedir. Yunanistan’daki en önemli bir başka tapınak da Zeus Tapınağı’dır. Parthenon Tapınağı’ndan da büyük ve daha geniş bir tapınak olarak bilinir. Fakat ne yazık ki Zeus Tapınağı vandalizm kurbanı olmuş ve tapınaktan geriye çok fazla eser kalmamıştır. Yine de geriye kalan büyük sütunları görebilirsiniz.

Atina 2004 Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yaptı ve bu sebeple tarihi ve turistik hayatın dışında Atina’nın şehir yaşamında da büyük değişikler gerçekleşti. Çok çeşitli spor alanları ve kompleksleri yapıldı ve bu değişimler hem Atina’yı ziyaret eden turistlerin hem de yerel halkın taktirini toplamakta.

Atina’da büyüklü küçüklü bir çok sanat galerileri mevcut. Ulusal Galeri ve Benaki Müzesi mutlaka görülmesi gereken kültürel mekanlar. Son zamanlarda Galeri barlar Atina’da çok yaygınlaşmakta ve siz içeceklerinizi yudumlarken bir yandan sergiyi gezme şansınız sergiden alacağınız keyfi iki katına çıkaracaktır.

Atina’ya gelmişken bir tiyatro veya bir performans izlememek de olmaz derseniz Atina şehri tam tamına 148 tiyatral sahneye sahip bir cennet.  Ayrıca Atina Festivali’ne ev sahipliği yapan Heredot Attikus Tiyatrosu’nda , tiyatronun temellerini oluşturan en değerli klasikleri izleme fırsatını da bulabilirsiniz.

Atina’daki toplu taşıma araçlarının ana noktası diye tabir edebileceğimiz Sintagma Meydanı da toplu taşıma kullanacaksanız uğrayacağınız bir yer olur. Halkın buluştuğu ve etkinlikler gerçekleştirdiği meydan gece gündüz kalabalıktır. Sintagma Meydanı’nda Atina’nın Parlamento Binası’nı da göreceksiniz. Tiyatro tarihine ilgi duyanların görmek isteyeceği Theatre of Dionysus da tiyatronun doğuş yer olarak kabul edilebilecek niteliğe sahiptir.

Atina Gece Hayatı

Yunanistan gece yaşamını ikiyi ayırmamız gerekir. Biri geleneksel Yunan müziği ve eğlencesi diğeri ise modern dünyanın vazgeçilmezi gece klüpleri ve barlar. Gerçi Yunanistan’da gece hayatında ne kadar moderne yaklaşırsanız yaklaşın Yunan ezgilerine bir şekilde dönmesi çok olası.

Atina’da gece hayatının yoğunlaştığı 3 ana bölge bulunuyor:

Monastiraki Bölgesi: Şehrin göbeğinde onlarca meyhanenin, tavernanın, restoranın ve eğlence yerinin bulunduğu ana cadde. Gelenekseli ‘tam anlamıyla’ hissedebileceğiniz bir eğlence sunuyor ve yemekleri de ezgileri de bize aşina, hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

Plaka: Atina’nın ‘tarihi şehir’ tarafı. Monastiraki’nin başlangıcı. Bu bölgede de birçok taverna, restoran bulunuyor ve eğlenceyi seviyorsanız  ayaklarınız sizi oraya sürükleyecektir, emin olabilirsiniz. Akdeniz damağına yakınsanız deniz mahsulleri  ve mezelerle kurulmuş bir uzo sofrası sizin başınızı döndürecektir.

Gazi Bölgesi: Metro ya da taksi ile gidebileceğiz Gazi Bölgesinde modern barlar, canlı müzik mekanları, gece klüpleri bulunuyor. Posh bir aura, güzel ve yakışıklı gençler burada gece hayatını eğlencenin zirvesine taşıyor. Mekanlar 21:00 civarlarında da açık olsa da 22:00 civarlarında ufaktan dolmaya, gece yarısında da canlanmaya başlıyor.

Atina Uçak Bileti Nereden Alınır?

Atina’ya en ucuz uçak biletini hemen alıp tüm bu güzellikleri görme fırsatını yakalamak için hiç beklemeden uçak seferlerine göz atıp hemen biletinizi alabilirsiniz. En ucuz Atina biletinizi şimdi alıp, hemen keşfe hazırlanın!