Atina Uçak Bileti

En ucuz Atina uçak biletleri için Rotaradar.com arama motorunu kullanın, yüzlerce Atina uçuş seferi arasından size en uygun olanı seçerek tatilinize başlayın!

Atina , köklü ve uzun tarihi ile Avrupa’nın tarihsel başkenti konumundaki bir şehirdir. Şehrin büyüleyici ve köklü tarihi medeniyet tarihi açısından üniversal bir öneme sahip. 1834'te modern Yunan devleti halini almış olan şehir, iki yüzyıldan bu yana da cazibesini korumaktadır. Şehrin tarihi merkezinin geniş bir kısmı üç kilometrelik bir yaya yoluna çevrilmiş, bu yaya yolu aynı zamanda Avrupa’nın en büyük yaya yolu olma özelliğini taşımakta. Bu yaya yolu  arkeolojik bir park ve açık hava müzesi olma özelliğiyle dünyaca ünlü önemli bir turizm cazibesi olarak insanların Atina’yı görmek istemelerinde önemli bir rol oynamaktadır.
 
Antik dönemde Yunanistan'da her önemli yerleşim alanının bir Akropolis'i vardı.Tapınaklar ve hazinelerin saklandığı yerler burada yer alırdı. Akropolislerin en ünlüsü Atina Akropolis'idir. Cilalıtaş devrinden beri Attiki ovasında yer alır. Günümüze kalan görkemli yapılar, Milattan önce 5. yüzyılda devlet adamı Perikles tarafından başlatılan kapsamlı bir inşa  programı sayesinde gerçekleştirildi. Bu yapıların önemli bölümleri hâlâ ayaktadır. 

Atina 2004 Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yaptı ve bu sebeple tarihi ve turistik hayatın dışında Atina’nın şehir yaşamında da büyük değişikler gerçekleşti. Çok çeşitli spor alanları ve kompleksleri yapıldı ve bu değişimler hem Atina’yı ziyaret eden turistlerin hem de yerel halkın Taktirini toplamakta.
Atina’da büyüklü küçüklü bir çok sanat galerileri  mevcut. Ulusal galeri ve Benaki Müzesi mutlaka görülmesi gereken kültürel mekanlar. Son zamanlarda Galeri barlar Atina’da çok yaygınlaşmakta ve siz içeceklerinizi yudumlarken bir yandan sergiyi gezme şansınız sergiden alacağınız keyfi iki katına çıkaracaktır.

Atina’ya gelmişken bir tiyatro veya bir performans izlememek de olmaz derseniz eğer Atina şehri tam tamına 148 tiyatral sahneye sahip bir cennet.  Ayrıca Atina festivaline ev sahipliği yapan Heredot Attikus tiyatrosunda , tiyatronun temellerini oluşturan en değerli klasikleri izleme fırsatını da bulabilirsiniz. 

Şimdi gelelim Atina gece yaşamına:
Yunanistan gece yaşamını ikiyi ayırmamız gerekir. Biri geleneksel yunan müziği ve eğlencesi diğeri ise modern dünyanın vazgeçilmezi gece klüpleri ve barlar. Gerçi Yunanistan’da gece hayatında ne kadar moderne yaklaşırsanız yaklaşın Yunan ezgilerine bir şekilde dönmesi çok olası.
Atina’da gece hayatının yoğunlaştığı 3 ana bölge bulunuyor:

MONASTİRAKİ BÖLGESİ: Şehrin göbeğinde onlarca meyhanenin, tavernanın, restoranın ve eğlence yerinin bulunduğu ana cadde. Gelenekseli ‘tam anlamıyla’ hissedebileceğiniz bir eğlence sunuyor ve yemekleri de ezgileri de bize aşina, hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

PLAKA: Atina’nın ‘tarihi şehir’ tarafı. Monastiraki’nin başlangıcı. Bu bölgede de birçok taverna, restoran bulunuyor ve eğlenceyi seviyorsanız  ayaklarınız sizi oraya sürükleyecektir, emin olabilirsiniz. Akdeniz damağına yakınsanız  deniz mahsulleri  ve mezelerle kurulmuş bir uzo sofrası sizin başınızı döndürecektir.
GAZİ BÖLGESİ: Metro ya da taksi ile gidebileceğiz Gazi bölgesinde modern barlar, canlı müzik mekanları, gece klüpleri bulunuyor. Posh bir aura, güzel ve yakışıklı gençler burada gece hayatını eğlencenin zirvesine taşıyor. Mekanlar 21:00 civarlarında da açık olsa da 22:00 civarlarında ufaktan dolmaya, gece yarısında da canlanmaya başlıyor. 

Atina’ya en ucuz uçak biletini hemen alıp tüm bu güzellikleri görme fırsatını yakalamak için hiç beklemeden  uçak seferlerine göz atıp hemen biletinizi alabilirsiniz. En ucuz Atina  biletinizi şimdi alıp, hemen keşfe hazırlanın!


Eleftherios Venizelos Uluslararası Havalimanı

Uçak Bileti