Bakü Uçak Bileti 344 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Bakü Uçuşu
Bakü Uçuşu
Bakü Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
344 TL

RotaRadar’da Bulunan Bakü Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun tek yön Bakü uçak bileti fiyatlarını karşılaştır


En Ucuz Bakü Uçak Biletleri (Gidiş - Dönüş)

RotaRadar kullanıcıları tarafından bulunan en uygun gidiş dönüş Bakü uçak bileti fiyatlarına göz at


Bakü Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Bakü kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Bakü Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İzmir Bakü 735 TL , İstanbul Bakü 843 TL , Ankara Bakü 1,200 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İzmir Bakü 1,653 TL , İstanbul Bakü 1,667 TL , Ankara Bakü 1,790 TL .

En ucuz Bakü uçak biletini sunan havayolu şirketi: THY

Bakü uçak bileti almak için en ucuz ay Nisan ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Temmuz ayı ise Bakü uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Bakü biletlerini seyahatinize en az 39 gün kala bulabilirsiniz.

Bakü uçuşu bulunan havayolu: THY , Wizz Air , AZAL , Pegasus , SCAT Airlines , Ukrayna International , Aeroflot , Ural Airlines , Nordwind Airlines .

Bakü Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 06 Nisan 2021 tarihinde İzmir Bakü arasında olup 735 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 13 Nisan 2021 tarihinde İzmir Bakü arasında 1,653.00 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Bakü şehrinde 1 havalimanı vardır: Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 1 sa 10 dk sürmektedir.
Bakü şehrine uçmak için en ucuz ay Nisan ayıdır.
THY, Aeroflot, Belavia Bakü şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Bakü uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Bakü Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Bakü uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Bakü biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İzmir - Bakü 735 TL
İstanbul - Bakü 843 TL
Ankara - Bakü 1,200 TL
Antalya - Bakü 1,404 TL
Sivas - Bakü 1,628 TL
Denizli - Bakü 1,670 TL
Kayseri - Bakü 1,759 TL
Gaziantep - Bakü 1,959 TL
Adana - Bakü 1,959 TL
Hatay - Bakü 1,971 TL
Kars - Bakü 1,990 TL
Kahramanmaraş - Bakü 1,990 TL

Bakü Hakkında Genel Bilgiler

Bakü'ye uçak bileti mi arıyorsunuz? Hemen gideceğiniz tarihleri seçip birkaç saniyede tüm uçuş alternatiflerini listeleyin. En ucuz Bakü uçak biletini bulun, tatilinizi planlamaya bugün başlayın!

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin Hazar Denizi'nin batı kıyısında kalan başkenti Bakü, Kafkaslar'ın en büyük şehri olmasının yanı sıra kültür ve ticaret merkezidir. Bunların yanında Bakü Limanı Hazar Denizi'nin en önemli limanıdır. Bakü'nün nüfusu 2 milyondan fazla olmakla birlikte, nüfusun çoğunluğunu Azerbaycanlılar oluşturur. Oldukça sosyal bir şehir olan Bakü'de tiyatro, sinema ve diğer kültürel mekanların sıklığının yanı sıra Lonely Planet sıralamasına Bakü; gece hayatı için dünyanın en önemli destinasyonlarındandır.

Bakü'de Karasal iklim hakimdir. Yaz ayları ortalama sıcaklığı 25°C, kış ayları ortalama sıcaklığı 4°C'dir. Şehre seyahat için bahar ayları önerilebilir.

Bakü’de Gezilecek Yerler

Modernizm ve tarihi dokunun kaynaştığı şehirde gidip görülmesi gereken bir çok yer vardır. Gösterişli binaları, geniş bulvarları ile işte Bakü'nün gidilecek yerleri...

Şirvan Şahlar Sarayı: 15. Yüzyılda inşa edilen saray Hazar Denizi kıyısında surlar arasındaki eski şehir bölümünde yer almaktadır. 2000 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

Kız Kalesi: Yüksekliği 28 metre, diametri birinci katta 16,5 metredir. Duvar kalınlığı birinci katta 5 metredir ve kalenin iç kısmı 8 kata ayrılmıştır. 12. Yüzyıla ait eser 1964 yılında müze olarak faal hale gelmiştir. 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine girmiştir. 

Ateşgah: 21 Mart’ta Nevruz nedeniyle turist akınına uğrayan Ateşgah'ta Zerdüşt dinine inananlar geçmiş dönemlerde çilehane olarak kullanılan, günümüzde müzeye çevrilmiş odalarını gezerler. Ateşgah Tapınağı'nda büyük bir ateş vardır, hac yolculuğuna gelenler ateşe bakarak ibadet ederler. 

Apseron Yarımadası: Parklara, plajlara ev sahipliği yapan ada tatil adası olarak adlandırılır. 

Kristal Salon: Bakü'nün gururu olabilecek kadar görkemli bina Eurovision Şarkı Yarışması'nında düzenlendiği yerdir. 

Bulvar Park: Modern Bakü'nün en uğrak yeridir. 9 kilometrelik bulvarda kafeler, restorantlar ve mağazalar vardır. Deniz kenarında inşa edilmiştir. 

Işık Gösterisi (Alev Kuleleri): Işıklar şehri olan Bakü'de aydınlatma çok güzel yapılmaktadır. Parlamento binasının çaprazdan olan Alev Kuleleri 190 metre yükseklikte 3 büyük binanın alev şeklinde ışıklandırmasından oluşur. Rituel Azerbaycan bayrağı tutan bir askerin gelmesiyle son bulur. 

Haydar Aliyev Kültür Merkezi: Azeri kültürüne ait sergiler düzenlenen bina Bakü'nün popüler mekanlarındandır. Modern mimarının en güzel örneklerindendir.

Çeşme Meydanı - Fountain Square: Şık bir havuz ve heykeller bulunan meydan Bakü'nün en turistik noktasıdır. Meydan akşam saatlerinde hareketlenmektedir. 

Teze Pir Camisi: Ehli Beyt soyundan gelen Şeyh Said Abdal Derviş’in tekkesiyle başlayıp zamanla cami ve medreseye dönüşmüştür. Bakü'nün en büyük mescitlerindendir. 

Televizyon Kulesi: 310 metre ile Bakü'nün en yüksek binasıdır. 1976 yılında inşasına başlanmış, 1996 yılında tamamlamıştır. 65. Katı restorant olarak hizmet vermektedir. 

Bakü Filarmoni Binası: Klasik batı müziği ve Azerbeycan müziği eserlerinin sergilendiği bina Bakü'nün en görkemli yapılarından biridir. Sarı ve beyaz renkli iki kuleli binadır. 

Türk Şehitliği: 1918 yılında Azerbaycan'da şehit olan Türk Şehitlerine itafen yapılmıştır.

Bakü’de Ne Yenir? Ne İçilir?

Bakü'nün mutfağı Türk mutfağına benzemektedir. Ancak büyük bir fark vardır o da safran. Azerbaycan'da ana yemekten tatlıya kadar her lezzette safran kullanılmaktadır. Ciğer ve sebze yemekleriyle ünlü olan şehrin tadılması gereken lezzetlerine örnek olarak Düşbere, Güzre, Firni, Umac Çorbası, Tike Kebabı, Elma Dolması; Tatlı olarak Bakü baklavası, Salyangozlu Profiterol şeklinde sayılabilir.

Bakü Gece Hayatı ve Alışveriş

Gece hayatının merkezi Fıskiye Meydanı(Fountion Square) denilebilir. Black Jack, Capitol, Khazar Golden Beach, Metlarting, X-site şehrin hareketli mekanlarındandır.

Alışveriş için TSUM Mağazası, şehrin en büyük mağazasıdır. Fıskiye Meydanı’nda da alışveriş için uygun mekanlar bulunmaktadır. Hediyelik eşya içinse The Old Town uygundur.

Bakü Uçak Bileti Nereden Alınır?

Işıkların şehri sizi çağırıyor. Fırsatları kaçırmadan en uygun Bakü uçak biletleri için rotaradar.com üzerinden tüm uçuşları karşılaştırın. Bakü uçak biletinizi şimdi alın, karlı çıkın!

Bakü Şehri Yakınlarındaki Diğer Alternatif Şehir Önerilerimiz