Basel Uçak Bileti

Ren Nehri tarafından ikiye ayrılmış, Almanya ve Fransa’nın komşusu, İsviçre’nin en büyük kenti Basel Rotaradar fırsatları ile ziyaretinizi bekliyor. Yüzlerce tarifeli havayolu arasından en ucuz fiyatlı Basel uçak biletini bulmak için tek yapmanız gerek site içi arama motorumuza gitmek ve istediğiniz tarihleri yazmak. Sonrası rotaradar.com’un işi. Sizin tek yapmanız gereken en avantajlı bileti seçmek ve tatilinizin tadını çıkartmak.

Mayıs ayından eylül ayına kadar olan mevsim Basel’i ziyaret etmek için en uygun dönem olarak gösterilse de kış aylarında kar keyfi yaşamak isteyenler için de mükemmel bir seçenek olabilir. Ayrıca Ocak ayı sonunda yapılan Fasnacht Basel festivalinin üç gün süren karnaval havasını da yabana atmamak gerekir. Eğer bu tarihler arasında orada olursanız çok eğleneceğiniz kesin. Basel’de İsviçre’nin genel yaşam düzeninden kaynaklı bir sakinlik sizi karşılayacaktır. Genel olarak konakladığınız tüm otellerden temin edebileceğiniz şehir içi ulaşım kartı ile toplu taşıma araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genel olarak ülkenin kültür başkenti olarak kabul edilen Basel’de ziyaret edebileceğiniz pek çok müze bulunmaktadır.

Basel’de Gezilecek Yerler

Basel’de bulunduğunuz süre içinde Ren Nehri üzerinde tekne turu yapabilirsiniz. Ayrıca nehir üzerinden şehrin iki yakası birbirine tarihi köprüler ile bağlanmıştır ki bunların her biri diğerinden güzeldir. Orta Ren köprüsü bu köprüler arasında en güzel Basel manzarasına sahip olanıdır. Bununla beraber Fasnacht Basel festivalinin önemli bir bölümüne de ev sahipliği yapar.

Kunstmuseum Basel müzesi sahip olduğu geniş koleksiyonu sayesinde Basel’in en popüler müzesi haline gelmiştir. Oyuncak müzesi ya da Çizgi film müzesi, çocukluğuna geri dönmek isteyenler ya da çocuklarıyla Basel’i ziyaret edenler için mükemmel bir seçim olacaktır. Meraklıları için Müzik Müzesi görülmeye değerdir. Augustinian Manastırı’nın yerine kurulan Kültür Müzesi’nde 19. Yüzyılın ortalarına bir zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz.

İsviçre Ulusal miras listesinde bulunan Basel Manastırı şehrin en çok turist çeken yeridir. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan manastır, 1356 senesindeki depremle yıkılmış ancak 1421 senesinde yeniden inşa edilmiştir. Tam olarak tüm yapının yeniden inşası 1500 senesini bulmuştur.

Basel kenti caz müziği ile bütünleşmiş durumdadır. Çok şık mekanlarda soft caz ezgileri eşliğinde muhteşem fondünüzün tadını çıkartabilirsiniz. İsviçre’nin meşhur peynirleri Emmantal, Gravyer ve Raclette’den oluşan peynir tabağınızı güzel bir kadeh şarap eşliğinde yerken Ren Nehri üzerinden güneşi batırabilirsiniz.

Basel Uçak Bileti Nereden Alınır?

Kültürün, düzenin, sakinliğin başkenti Basel sizi huzur dolu unutulmaz bir tatile çağırıyor. Aramanızı hemen yapın, Rotaradar’ın sunduğu düşük maliyetli havayollarından en uygun Basel uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın!

Basel Mulhouse Havaalanı

Uçak Bileti