Belarus Uçak Bileti

Belarus Cumhuriyeti’nde bembeyaz bir tatile hazır mısınız? Rengarenk evleri, Sovyet geçmişi ve Slav kültürünün sizi en güzel şekilde ağırlayacağı başkenti Minsk ile buluşmaya bir adım ötedesiniz. Belarus ucuz uçak bileti için hemen Rotaradar’da arama yapın yüzlerde tarifeli havayolundan sizin için özel olarak seçtiğimiz fırsatlarla en ucuz Belarus uçak biletini alın.

6. yüzyıldan beri topraklarında hüküm süren Belarus halkı tarih içinde pek çok devletle birleşmiştir. Bunların en uzun süreni ve bilineni Rusya’dır. Çevre mimarisinde bu devletlerin izlerini taşıyan bu güzel ve küçük ülkede çok eğlenceli bir tatil sizi bekliyor. Belarus’un yarıya yakını ormanlarla kaplıdır ve ülke sınırları içinde irili ufaklı 11.000 adet göl ve pek çok akarsu bulunmaktadır. Bu yeşillikler arasında sizi Slav kültürü ile iç içe huzur dolu zamanlar geçireceğinize eminiz.

Belarus’ta Gezilecek Yerler

Białowieża Ormanı ülkenin en favori yürüyüş ve doğa gezintisi noktasıdır. Avrupa’nın ilk çağlardan bugüne gelen en geniş ormanlık arazisi unvanına sahip bölge, Polonya sınırında yer almaktadır.

Başkent Minsk sizi aklınızı başınızdan alacak güzellikte tarihi yapılar ile kartpostallarda geziyormuşsunuz duygusu yaratmak için bekliyor. Şehrin bir bölümü UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır. Aziz Simon ve Helena Kilisesi, Avrupa'da 900 ile 1200 yıllarında hüküm sürmüş ve ağır tonozlarla yuvarlak kemerleri benimseyen mimari bir üslup olan ‘Neo-romanesque’ tarzında yapılmıştır. Minsk’te bulunan müzeler içinde en dikkat çekici olanı şüphesiz ki Belarus Büyük Zafer Savaşı Müzesi’dir. Dolaşmaktan yorulduğunuz zaman biraz soluklanmak için tercih edebileceğiniz yer olan şehrin göbeğindeki muhteşem yeşil parkın adı ise Gorky Pakıdır. Sovyet yönetimi zamanında 1936 yılında inşa edilen park hala ilk günkü temizliğini ve bakımını korumaktadır.

Slavlar sanatın her dalına olduğu kadar opera ve baleye de önem vermektedirler. Minsk’te bulunan Opera Bale Binası bunun en güzel kanıtlarından biridir. İhtişamı ve zarafeti ile inşa edildiği günden beri görenleri büyülemektedir.

Belarus’un diğer büyük şehirleri, Gomel, Grodna, Magilov, Vitebsk ve Brest sıcacık halkı, muhteşem doğası, eğlenceli kültürleri ve zengin mutfağı ile sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacaktır.

Belarus Uçak Bileti Nereden Alınır?

Ne zaman isterseniz, tatilinizi geçirmek için seçeceğiniz bu güzel Slav ülkesi için sizlere sunacağımız düşük maliyetli havayollarına bir göz atmayı unutmayın. Belarus'a ucuz uçak biletleri Rotaradar avantajlarıyla sizi bekliyor. Hemen Belarus uçak bileti aramanızı yapın size sunduğumuz çok özel fırsatlar ile en ucuz bileti alma fırsatını kaçırmayın!    

Minsk

Uçak Bileti

Vitebsk

Uçak Bileti

Mogilev

Uçak Bileti

Grodna

Uçak Bileti

Gomel

Uçak Bileti

Brest

Uçak Bileti