Belçika Uçak Bileti

En ucuz Belçika uçak biletleri için gideceğiniz tarihi Rotaradar arama moturuna girerek dünya üzerindeki tüm havayollarını listeleyin, Belçika uçak biletinizi en uygun fiyatlarla alarak karlı çıkın.

Batı Avrupa’da yer alan, çok büyük bir ülke olmamasına rağmen Flaman, Fransız ve Alman topluluklarını üzerinde barındıran Belçika bu tarihsel ve etnik çeşitliliği ile turistleri her zaman cezbetmeyi başarmıştır.

Belçika’nın başkenti Brüksel, lahanası ve NATO binasına ev sahipliği yapması ile ünlü olsa da aslında keşfedilmeye değer başka birçok güzellik bulundurmaktadır. Çoklu milletler topluluğu olan Belçika’nın en dikkat çekici özelliklerinden biri de sokak tabelalarının hem Flamenkçe hem de Fransızca yazıyor olmasıdır.

Belçika’da Gezilecek Yerler

Brüksel’de oldukça ilginç yerleri ziyaret etmeniz mümkün. Öncelikle şehrin sembolü Manneken Pis’in 61cm boyunda bronzdan yapılmış bir işeyen çocuk heykeli olduğunu hatırlatalım ve şehir manzarası seyretmek için tercih edilen yapının 102 metre boyunda bir atom çekirdeği şeklinde olan Atomium olduğunu söyleyelim. Burada atom çekirdeğinin topaklarına çıkarak şehrin panoramik görüntüsünü seyredebilirsiniz. İçinde bir adet camii ve birçok müze bulunduran Cinquantenaire Parkı da şehrin yeşillikleri ile iç içe olabileceğiniz mükemmel bir mekandır. Kraliyet Tarih ve Sanat Müzesi’nin yer aldığı Belçika’da gezilecek diğer başlıca yerler arasında, Enstrüman Müzesi, St. Michael and St. Gudula Katedrali, Mini Avrupa adındaki minyatür parkı ve Horta Müzesi sayılabilir.

Ülkenin görülmeye değer en güzel diğer şehri ise filmlere konu olmuş Brugge’dür. Sakinlik ve romantizm arayanların başkenti Brugge, Brüksel’den trenle yarım saat uzaklıkta dar sokakları ve mimarisi ile ünlü bir şehirdir. Derler ki Brugge'e gitmeden Belçika’yı görmüş sayılamazsınız. Özellikle şehir merkezindeki Çan Kulesi görenlerin aklını başından alıyor. İçinde birbirinden eğlenceli restoran ve dükkanların yer aldığı Market Place’da muhakkak zevkinize uygun bir yer keşfedeceğinize inanıyoruz. Kutsal Kan Bazilikası ise mimarisi ve tarihi ile turistleri kendine hayran bırakıyor.

Belçika’nın diğer kentlerinde dolaşmak isteyenler, Gent’teki Saint Bavo Katedrali’ne, Warve’de bulunan Walibi Belçika adlı eğlence parkına veya Antwerpen’de gotik mimarisi ile görenleri büyüleyen Meryem Ana Katedrali’ne uğrayabilirler.

Belçika Uçak Bileti Nerden Alınır?

Eğer siz de bu güzel Avrupa ülkesini dolaşmak, kültüründen, mutfağından, tarihinden bir şeyler öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerek sadece Rotaradar’a gelmek. Belçika uçak biletinizi hemen sorgulayın, yüzlerce uçuş alternatifi arasından size en uygunu seçerek en ucuz Belçika uçak biletinizi alın!

Brüksel

Uçak Bileti

Liege

Uçak Bileti

Kortrijk

Uçak Bileti

Ansvers

Uçak Bileti

Ostende

Uçak Bileti