Belgrad Uçak Bileti

Düşük maliyetli tatil için ucuz uçak biletinin adresi Rotaradar üzerinden tarifeli havayolu uçuşlarını sorgulayın, en ucuz Belgrad uçak biletini satın alın!

Sırbistan seyahatinizi ülkenin en büyük şehri ve başkenti olan Belgrad’dan yana kullanmak için en doğru zamanı siz bulacaksınız. Rotaradar.com adresinden yüzlerce havayolu şirketini taratıp indirimli Belgrad uçak bilet fırsatlarını yakalamak için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Tek yapmanız gereken kendinize zaman ayırmak ve keyifli bir tatil planı oluşturmak olacaktır.

Belgrad’da Gezilecek Yerler

Sırbistan’ın en büyük şehri olarak Belgrad kültürel açıdan da önem taşıyan bir şehirdir. Avrupa’nın ilk çağdaş sanat müzesi Belgrad’da bulunuyor.  Çağdaş Sanatlar Müzesi 35.000 civarı eserin bulunduğu bir koleksiyona sahip. Müzeyi ziyaretiniz esnasında kesinlikle ilginizi çekecek eserlerle de karşılaşacaksınız. Hayatımızı kolaylaştıran pek çok icadı ile yaşamış en önemli bilim insanlarından olan Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarının da sergilendiği Nikola Tesla Müzesi’ne bir ziyarette bulunmanızı öneririz. Kişisel eşyalarının yanı sıra Nikola Tesla’nın çalışmalarına ait orijinal belgeler de müzede sergilenmektedir.

Danube ve Sava Nehirleri’nin kesiştiği bölgede şehrin en önemli kültürel değerleri arasında yer alan Belgrad Kalesi bulunuyor. Kaleyi ve içinde bulunduğu Kalemegdan Parkı’nı ziyaret ederek hem tarihsel açıdan hem de doğa ile uyum içerisinde bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Muhteşem nehir manzarasına ait fotoğrafları da arşivinizde bulundurmalısınız. Belgrad’ın en büyük parkı olan Kalemegdan Parkı’nda hayvanat bahçesi, çocuk oyun parkı, birçok spor faaliyet alanı, heykeller ve restoranlar bulunmaktadır. Kalemegdan Parkı için kompleks bir alan diyebiliriz. Belgrad geziniz sırasında parka uğrayarak doğa ile bir bütün olmanın ve rahatlamanın keyfini çıkartmanızı tavsiye ederiz. Parkın içinde yer alan Belgrad Kalesi’ni de ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Belgrad Sarayı’nı ve göz alıcı mimarisini görmek için de Dedinje bölgesine gitmeniz gerekecek.

Belgrad’da hareketli bir yer gezmek istiyorsanız Knez Mihailova Caddesi’ne uğramalısınız. Belgrad’ın en merkezi yeri olan Knez Mihailova Caddesi’nde yapacak pek çok şey bulacaksınız. Knez Mihailova Caddesi’nde 1800’lü yılların sonrasında inşa edilmiş birçok binayı görebilirsiniz. Araç trafiğine kapalı olan caddede bulunan alışveriş merkezlerini, kafeleri ve restoranları ziyaret ederek hem kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alıp hem de dinlenebilirsiniz. Sırbistan Bilim ve Sanat Akademisi de Knez Mihailova Caddesi’nde bulunuyor. Belgrad’da gelmişken gezilmesi gereken popüler mekanlar arasında yer alan Trg Republike yani Cumhuriyet Meydanı’na da gezi listenizde yer vermelisiniz. Trg Republike yani Cumhuriyet Meydanı, Knez Mihailova Caddesi’ne de çok yakın bir noktada yer aldığından dolayı da merkezi bir yer olarak görülür. Devlet Tiyatrosu ve gezebileceğiniz çeşitli müzeler de bu meydanda yer aldığı için turistlerin ve yerel halkın buluşma noktası olan bir yerdir. Belediye otobüslerinin de ilk durağı bu meydanda başladığı için oldukça kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Ancak pek çok kafe ve dinlenebileceğiniz mekanlar da yine Cumhuriyet Meydanı’nda bulunuyor. Belgrad seyahatinde görmeniz gereken bir diğer meydan ise Taşmajdan ismi ile geçen Taş Meydan’dır. Belgrad’ta en çok ziyaret edilen yerlerden biridir Taşmajdan. Geniş yeşillikli bir arazi üzerinde bulunan meydanda gerçekleştirilebilecek birçok sosyal aktivite bulabilirsiniz. Taşmajdan’ın yakınında bulunan Saint Mark Kilisesi’ni de görebilirsiniz.

Belgrad’a gelmişken nostaljik bir tramvay gezisini de aktiviteleriniz arasına eklemelisiniz. Bineceğiniz 2 numaralı tramvay, turistik seyahatinize katkı sağlayarak Belgrad’ın görülmesi gereken bölgelerine sizi ulaştıracaktır. Böyle kültürel ve keşif dolu bir seyahat gerçekleştirebilmeniz için erken rezervasyon yaptırarak daha avantajlı bir tatil imkanı oluşturabilirsiniz.

Belgrad Uçak Bileti Nereden Alınır?

Belgrad’a en ucuz uçak bileti fırsatı yakalayabilmek, rotaradar.com adresinden yüzlerce havayolu şirketini sorgulama yaparak daha kolay olacak. İndirimli uçak biletlerine sahip olabilmek için her fırsatta uçak bileti sorgulama yapmanızı tavsiye ederiz.

En ucuz Belgrad uçak bileti fırsatları için Rotaradar üzerinden yüzlerce havayolu şirketini taratarak ücretsiz sorgulama yapın, en uygun Belgrad uçak biletini siz satın alın!

Nikola Tesla Havaalanı

Uçak Bileti