Berlin Uçak Bileti

Yüzlerce havayolu şirketlerini sorgulayarak Rotaradar üzerinden en ucuz Berlin uçak biletini siz satın alın.

Düşük maliyetli ve tarifeli havayolları uçuşlarını sorgulayarak, Almanya’nın en büyük şehri Berlin’e keyifli bir seyahat yapma fırsatını daha fazla ertelemeyin. Rotaradar üzerinden ulaşabileceğiniz ucuz Berlin uçak bileti ile harekete geçme fırsatı yakalayın.

Berlin sadece Almanya’nın başkenti değil, sanatseverler için dünya genelinde önem taşıyan bir şehirdir. Dahlem’deki müzeler, koleksiyonlar ve Kültür Forumu ile dünya çapında ün kazanmış Berlin, bir Avrupa kenti niteliği taşır. Tarihi tiyatroları, operaları, konser salonları, kütüphaneleri ve sanat galerileri ile dikkat çeken Berlin’e yüz binin üzerinde günübirlik ziyaretçi gelmektedir. Sinemaseverleri bir araya getiren Berlin Film Festivali adından sıkça söz edilen prestijli bir etkinlik olarak kabul edilmiştir. Bu kadar ilgi gören bir şehri indirimli uçak bileti fırsatları ile gezebilmenin keyfini sizler de çıkartabilirsiniz.

Berlin’de Gezilecek Yerler

Sanatseverler tarafından en çok rağbet gören ve Dünya Miras Listesi’nde yer alan Müzeler Adası’nı gezmelisiniz. Etrafı kanallarla çevrili, konumuyla büyüleyici bir etkiye sahip Müzeler Adası, Berlin’de kesimlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Müzeler Adası’nda Bode Museum, Altes Museum, Neues Museum, Pergamon Museum ve Alte Museum olmak üzere beş farklı müze bulunuyor.

Berlin’in Pariser Plazt merkezinde bulunan Brandenburg Kapısı da ilgi çekici mekanlar arasında yer alıyor. Brandenburg kapısı üstünde bulunan heykellerle dikkat çekiyor. Ayrıca Brandenburg Kapısı’nın bulunduğu bölge Kennedy Müzesi ve Berlin Sanat Akademisi gibi ziyaret edilmesi gereken mekanlara da ev sahipliği yapıyor.

Brandenburg Kapısı’nı doğusunda bulunan ve havaalanından kalkan turist otobüsüyle de ulaşabileceğiniz Alexander Platz da Berlin’de gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken bir yerdir. Alexander Platz Berlin’de gençlerin ve turistlerin buluşma yeri olarak bilinir ve Almanlar arasında kısaca ‘Alex’ olarak adlandırılır. Meydanın yakınında Berlin’in en göz alıcı manzarasını görebileceğiniz Tv Kulesi vardır. Tv Kulesi, ki Fernsehturm olarak da bilinir, Berlin’in sembollerinden bir tanesidir. Tv Kulesi’nin 203 metre yükseklikteki gözlem odasında Berlin’e tepeden bir bakış atma imkanı bulabilirsiniz. Berlin’i daha yakından tanıyıp gözlemlemek için de Branderburg Kapısı ile Alexander Platz arasında bulunan uzun ve güzel Uther den Lidden caddesinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Berliner Dom, Berlin’in en bilinen ve önemli katedralidir. Protestan kilisesi olarak kullanılan Berliner Dom yüz on dört metrelik kubbesiyle dikkat çeken bir yapıdır. Katedralin kubbesinden de Berlin manzarası izleyebilirsiniz. Berlin’in en eski sarayı olan Charlottenburg Sarayı’nı ve eşsiz güzellikteki bahçesini gezerek bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Charlottenburg Sarayı Berlin’in yine aynı isimli Charlottenburg semtinde yer alıyor.

Spor tutkunlarının ilgisini çekecek büyüklükteki Berlin Olimpiyat Stadyumu da görülmesi gereken noktalardandır. Berlin’in doğu tarafında bulunan Stadyumun içerisinde Waldbühne isimli açık hava eğlence merkezini de ziyaret etmelisiniz. Yirmi beş bin kişilik açık hava eğlence merkezinde pek çok ünlü sanatçı da konser vermektedir. Berlin geziniz sırasında konser takvimini de takip etmenizi öneririz.

Ve Berlin Duvarı, bir zamanlar Doğu Berlin ve Batı Berlin olmak üzere şehri ikiye bölen duvar, taşıdığı tarihi önem itibariyle kesinlikle görülmeyi hak ediyor. Kırk altı metre uzunluğundaki meşhur Berlin Duvarı günümüzde ünlü grafiti sanatçılarının resimleriyle süslü bir halde ziyaretçilerini bekliyor.

Berlin gibi tarihi açıdan oldukça önemli bir konuma sahip bir şehirde küçük İstanbul olarak tanımlanan, genellikle Türklerin yaşadığı Kreuzberg semtine uğrayarak tanıdık bir atmosferde turlayabilirsiniz. Türk restoranları ve gece hayatı ile nehir kenarında yer alan bu bölge size hiç de yabancı gelmeyecek. Bütün bu güzellikleri yüzlerce havayolu şirketleri arasından indirimli Berlin uçak biletine sorgulayarak ulaşabilir ve erken rezervasyon imkanı da yakalayabilirsiniz.

Berlin Uçak Bileti Nereden Alınır?

Rotaradar.com adresinden yüzlerce havayolu şirketlerinin en uygun Berlin uçak bileti tarifeleri için ücretsiz sorgulayın, en ucuz Berlin uçak biletini satın alarak indirimli uçuş fırsatı yakalayın!

Schoenefeld Havaalanı

Uçak Bileti

Tegel Havaalanı

Uçak Bileti