Berlin Uçak Bileti

En uygun Berlin uçak biletini rotaradar.com’un size ücretsiz sunduğu yüzlerce düşük maliyetli havayollarının binlerce uçuş seçeneğini birkaç saniye içersinde sorgulayarak alın!

Berlin keyif alacağınıza hiç şüphe duymadan gidebileceğiniz bir Avrupa şehridir. Şehrin her yanında bitmek bilmeyen etkinliklere dahil olabilirsiniz. Caddeler, nehirler , göller , müzeler ve gece kulüpleri sizi ne tür etkinliğe gideceğiniz konusunda keyifli bir kafa karışıklığına sürükleyecek, bunu baştan bilseniz iyi edersiniz.

Duvarların yıkılıp şehrin yeniden inşa edilmesinin ardından , Berlin Avrupa’nın en yaratıcı kültür merkezi haline gelmiştir. Hiç fark etmeden her renkten ve her türden insanla beraber aynı enerjide Berlin’i en eğlenceli şekilde geçirmeye başlayacaksınız. Burada partiler saatlerce değil günlerce devam edebilmekte. Berlin uçak biletinizi hiç vakit kaybetmeden alıp , Avrupanın bu en hareketli şehrini hemen gezmeye başlayın!

Şehir 20. Yüzyılın ruhunu size tüm çıplaklığıyla sererken , çocuklu aileler için de muhteşem yeşil alanlarıyla boy göstermektedir. Berlin çok ucuz sayılmayacak kiralara sahip olmamakla birlikte bohem tarzıyla da hala ününü korumakta. Berlin hem bohem hem de lüksü bir arada size eşsiz bir şekilde yaşatmaya bire bir şehir. Bazen bohem tarzının  etkisiyle ilgisizlikten dem vurmanıza sebep olabiliyor ama Berlin’de birkaç gün geçirdikten sonra bunun kesinlikle kişisel bir durum olmadığını tamimiyle Berlin’in kendine has bir işleyiş ve yaşam tarzından kaynaklandığını göreceksiniz.

Berlinliler , bütün Almanlar gibi kurallara sıkı sıkıya bağlılar ve özellikle trafik kuralları ve geri dönüşüm gibi konularda olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunun yanında , Berlinlilerin çok toleranslı olması ve “her şey hallolur” yaklaşımı, onların gece hayatı ve eğlence anlayışının bir uzantısı olarak algılanabilir ve unutmayın ki bu sizin daha keyifli bir seyahat geçirmenizde çok önemli bir faktör oluşturacaktır. Buna bir örnek vermek gerekirse, mesela Berlin’de , son müşteri kalkana kadar mekanların kapatmaya meyilli olmadıklarını söyleyebilir ve bu toleransı size sunarken hiç de rahatsızlık hissetmeden sizinle beraber son dakika yolluklarını keyifle içtiklerini söyleyebiliriz.

Berlin müze açısından da zengin bir şehir ve 20. yy eserlerini görebileceğiniz güzel müzelerden biri “neue nationalgalerie”. Burada yoğunluklu olarak ekspresyonist tarzda resimlerle karşılaşıyorsunuz. Özellikle Kirchner, Heckel ve Schmidt-Rottluff gibi tanınan ressamların çalışmalarını zevkle izleyebilirsiniz.

Berlin aynı zamanda Festivallerin şehri: Berlin Film Festivali (Berlinale): Dünyaca ünlü film festivalidir. Sinema tutkunları için kaçırılmayacak bir festival. Karnival der Kulturen: Berlin’deki kültürel ve etnik mozaiği müzik , yemek ve dansla birleştiren bir festivaldir. 4 gün sürer ve bu  festival Kreuzberg bölgesinde gerçekleştirilir.Love Parade: Elektronik dans müzik festivalidir. Gece hayatını sevenlerin mutlaka gitmesi gereken bir festival. The Long Night of the Museums: Bu festivalde Berlin’deki 100’den fazla müze ücretsiz olarak kapılarını tüm gece boyunca ziyaretçilerine  açar. Sanatseverler için bulunmaz bir nimet!

Berlin’in ulaşımına da değinecek olursak , samimi ve sistemli bir ulaşımı olduğunu bilmenizde fayda var. Şöyle ki , metro , tren , tramvay ve otobüs duraklarında hiçbir bariyer yoktur fakat görevlilerin biletsiz geçtiğinizi gördükleri anda hiçbir soru sormadan size 40 avroya kadar ceza kesecektir.

En uygun Berlin uçak biletini rotaradar.com üzerinden yüzlerce düşük maliyetli havayolunun uçuşlarına göz atarak en ucuz Berlin uçak biletini yakalama şansını kaçırmayın. Şimdi hemen en ucuz Berlin uçak biletinizi alarak  hayatınızın en güzel keşfine çıkın!

Schoenefeld Havaalanı

Uçak Bileti

Tegel Havaalanı

Uçak Bileti