Rotaradar Çadır Çekilişi, 21 Haziran 2020 tarihinde duyurulmuştur. Duyurulan çekiliş rotaradar instagram, facebook ve twitter hesaplarından yapılmıştır. Yaptığımız çekileşe her mecradan kullanıcılar katılmıştır. Genel olarak İnstagram üzerinden; yorum yapma, hikayeye ekleme gibi şartlar, Twitter üzerinden RT yapma şartı ve Facebook üzerinden ise yorum olarak arkadaş etiketleme ve arkadaşlarını sayfaya davet etme şartı konulmuştur.

Rotaradar Çadır Çekilişi İçin Katılım Gösteren Kişi Sayıları

Rotaradar’ın yapmış olduğu çadır çekilişine her mecradan farklı sayıda kullanıcı katılmıştır. Aşağıdaki tabloda çekilişe katılan kişi sayılarını görebilirsiniz;

Sosyal Medya Platformu ve Katılım YöntemiKatılan Kişi Sayısı
Instagram ( Yorum Yapma)8410
Instagram ( Hikayeye Ekleme)178
Twitter ( Rt , Yorum)1167
Facebook (Yorum, paylaşma, davet etme)2400

Twitter ve Facebook

  • Twitter üzerinden çekiliş postuna 259 adet Retweet yapılmıştır. Fakat Retweet yapan kullanıcıların birçoğunun hesabı kapalı olduğu için yalnızca 197 adet kişi çekiliş listesine dahil edilebilmiştir. 197 kişinin toplam katılım sayısı 1167’dir.
  • Facebook üzerinden çekilişe katılan kişilerin çoğu sayfayı beğenme ve yorum yapma aşamalarını tamamlamıştır.Facebooktan çekilişe katılan kişi sayısı yapılan incelemeler sonrasında 2247 olarak belirlenmiştir.

Rotaradar'daki Uçak Bileti Kampanyalarına Göz Atın!

Çadır Çekilişine İnstagram Üzerinden Yapılan Katılımlar

Yaptığımız çekilişe İnstagram üzerinden 2 farklı şekilde katılım sağlanmıştır.

  • Gönderiye 2 arkadaş etiketleme
  • Gönderiyi hikayede paylaşma

şartlarını sağlayan kullanıcıların çekilişe katılma fırsatı olmuştur.  Instagram gönderisine toplam 8410 yorum yapılmıştır. Hikayesine ekleyerek +5 çekiliş hakkı kazanan kişi sayısı 178’dir.

Sonuçlara Geçmeden Yeni Çekilişimizi Duyuralım 🙂

Bu seferki çekiliş yalnızca İnstagram ve Twitter üzerinden yapılacaktır. 🙂 Sizde aşağıdaki görsellere tıklayarak ilgili linklere gidebilirsiniz.

Çadır Çekilişi Fotoğafı ve Videosu

Çadır Çekilişi Fotoğraf
1