Aegean Airlines Online Check in işlemlerini yapmak için yolcuların Aegean Airlines İnternet Sitesi üzerinden işlem yapması gerekmektedir. Yolcular kendi bilet bilgilerine göre yapacağı check-in işlemlerini uçuş saatinden 48 saat öncesinde yapabilmektedir. Bunun yanı sıra online check-in işlemlerini yapmak isteyen kullanıcıların uçuş saatinden 30 dakika öncesine kadar check-in yapma hakları bulunduğunu unutmamaları gerekmektedir.

 

Aegean Airlines üzerinden yapacağınız check-in işlemlerinizi dilediğiniz takdirde hava alanında da yaptırma imkânınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Aegean Airlines Online Check in işlemi yaptıracak olan yolcuların belirli şeylere dikkat ederek formları doldurması ve seyahati için uçaktaki yerini ayırtması gerekmektedir.

 

Aegean Airlines Online Check in İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Aegean Airlines Online Check in işlemi yapmak isteyen yolcuların rezervasyon referansını ve bilet numarasını sisteme girmesi gerekmektedir. Tek kişilik seyahatlerde yolculara ayrılan otomatik koltuğu onaylanması gerekmektedir. Bu işlemi yapan kişiler eğer daha fazla kişi ile seyahat edecekse seyahat edeceği kişiler için de başka koltuklar için check-in işlemi yapması gerekmektedir. Akıllı telefon, tablet veya bilgisayar aracılığı ile hızlı bir şekilde yapılabilecek olan check-in işlemleri için yolcuların Online biniş kartını yazdırması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yolcular Boarding Pass veya Hava alanındaki Kiosk bölümlerinden ve check-in kontuarından da biniş kartlarını alabilmektedir. Online Check-in işlemini yapan kişilerin yolculuk başlamadan önce bagajları bulunduğu takdirde Drop-off sayaçlarına gitmesi gerekmektedir. Yolcuların herhangi bir bagajı bulunmuyorsa uçuş kapısında beklemesi gerekecektir.

 

Aegean Airlines Online Check in İşlemlerini Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Aegean Airlines Online Check in işlemlerinden önce yolcuların dikkat etmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Bunların en başında uygun bilet fiyatlarından yararlanarak yolculuk yapmak bulunmaktadır. Ucuz uçak bileti fiyatları ile yolculuk yapmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği Rotaradar üzerinden sizlerde bütçenize en uygun Aegean Airlines uçak biletini bulabilirsiniz. Bulacağınız bu biletlerde check-in işlemlerinizi yine Aegean Airlines Check-in prosedürlerine göre tamamlayabilir ve yolculuk öncesinde hava alanında zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz. Online Check-inlerde rezervasyon referansı ve bilet bilgilerini dikkatli bir şekilde sisteme girmeniz problem yaşamanızın önüne geçecektir.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Aegean Airlines uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0