Aegean Airlines bagaj hakkı uygulamaları hava yolu firmasının düzenlemelerine göre kabin bagajı ve kontrol edilen bagaj uygulamaları geliştirilmiştir. Yolcu sayısı ve uçuş noktası baz alınarak yapılan sıralamalarda Yunanistan’ın en büyük hava yolu şirketi olan Aegean Airlines, kabin bagajı düzenlemelerinde genellikle yolcuların seyahat ettiği sınıfa göre düzenlemeler yapmaktadır.

 

Aegean Airlines Teslim Edilen Bagaj ve El Bagajı Uygulamaları

Aegean Airlines bagaj uygulamalarında seyahat esnasında eşyalarını el bagajı olarak yanına almak isteyen yolcular için seyahat sınıfına göre düzenleme yapan bir firmadır. Bu yüzden yolcular Aegean Airlines ile yolculuk yapmadan önce edindikleri bu bagaj hakkı uygulamaları sayesinde Check-in esnasında herhangi bir fazla bagaj ücreti ödemeden yolculuk yapma hakkına sahip olabilmektedir.

 

Aegean Airlines Ekonomi sınıfı bagaj hakkı uygulamalarında;

  • Yolculara bir adet taşıma çantasını el bagajı olarak yanına almaya izin vermektedir.
  • Yolcuların seyahat esnasında yanlarında bulunduracakları el bagajları 56 x 45 x 25 CM en, yükseklik, derinlik boyutunu ve 8 Kilogram ağırlığı aşmamak zorundadır.
  • Business Class sınıfında seyahat edecek olan yolcular el bagajı olarak 2 adet çanta taşıma hakkına sahiptirler.
  • Yolcuların el bagajı olarak uçak içinde taşıyacakları bu bagajlardan birisi 8KG diğeri ise 5 KG ağırlığı geçmemelidir.
  • Business Class yolcuları iki el bagajı yerine bir adet el bagajı hakkından yararlanabilmektedir fakat el bagajları 13 KG ağırlığı aşmamalıdır.

 

Aegean Airlines Bagaj Hakkı ve Kontrol Edilen Bagaj Uygulamaları

Aegean Airlines Bagaj ve kontrol edilen bagaj uygulamaları hava yolu firması tarafından kabin bagajında olduğu gibi kontrol edilen bagajlarda da seyahat sınıfına göre şekillenmiştir.

 

  • Yolcular kontrol edilen bagaj hakkı uygulamalarında yolculuk sınıfına göre 0 ve 32 kg ağırlığa sahip bagajlarını yanına alabilme hakkına sahip olmaktadırlar.
  • Ekonomi GoLight sınıfında yolculuk yapacak kişilerin kontrol edilen bagaj hakkından yararlanma imkanları bulunmazken Aegean Airlines Ekonomi- Flex sınıfında yolculuk edecek olan yolcuların 1 adet 23 Kilograma kadar bagaj hakkından yararlanma imkanları bulunmaktadır.
  • Aegean Airlines Business Class’ta seyahat edecek olan yolcular 2 parça şeklinde 32 kilograma kadar kontrol edilen bagaj uygulamalarından yararlanabilmektedir.

 

Aegean Airlines ile seyahat edecek olan yolcular istedikleri takdirde ekstra bagaj hakkı satın alabilmektedir. Hava yolu firması uçuş tarihlerine göre ekstra bagaj ücreti belirlediği için seyahat edecek olan yolcular seyahatleri öncesinde Aegean Airlines Biletlerini ararken ekstra bagaj ücretleri ile ilgili bilgi alabilmektedir.  

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Aegean Airlines uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0