Alitalia Airlines Check in işlemleri hava yolu firmasının internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Alitalia hava yolları ile seyahat edecek olan yolcular uçaktaki yerlerini iki şekilde ayırtabilmektedir.

 

  1. Rezervasyon veya bilet kodu aracılığı ile yapılacak olan işlemlerde yolcuların ilgili biletlerine göre Rezervasyon ve bilet kodunu sisteme girmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin yanı sıra yolcuların bu yöntemle yapacağı Check-in işlemlerinde yolcuların sisteme gireceği İsim ve Soyisim bilgisine göre işlemler yapılabilmektedir.
  2. MileMigla kodu ile Alitalia Check-in işlemlerini yaptırmak isteyen yolculardan yalnızca MilleMigla kodunu ve Soyadı bilgilerini sisteme girmesi gerekmektedir.

Online Check-in işlemlerini bu iki yöntemle yapabilecek olan Alitalia Airlines yolcuları, diledikleri takdirde Check-in yaptırmak için hava limanında da işlem yaptırabilmektedir.

 

Alitalia Airlines Check in İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Alitalia Airlines Check in işlemlerini yapmak isteyen yolcular Check-in işlemlerini yapmadan önce Alitalia Check-in koşullarını ve detaylarını incelemeli ve bunun çerçevesinde Check-in işlemlerini gerçekleştirmelidir. Alitalia Airlines seyahati için Check-in yapmak isteyen yolcular sefer saatinden bir gün önce Check-in yapmaya başlayabilmektedir. Check-in yapacak olan yolcuların koltuklarını değiştirmeleri, biniş kartlarını almaları ve yazdırmaları için bu işlemi aratmaları ve bunun sonrasında işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

 

Yurt dışı uçuşlarda yolcular kalkış saatinden iki saat, yurtiçi uçuşlarda ise bir saat öncesine kadar check-in işlemlerini yapılabilmektedir. Alitalia Airlines Check in işlemlerini yapan yolcuların ilgili iptal işlemlerini yalnızca Alitalia müşteri hizmetleri ile yapacağını ve internet üzerinden Check-in iptal işlemlerini gerçekleştirmelerinin mümkün olmayacağını bilmesi gerekmektedir.

 

Alitalia Airlines Check in İşlemleri ve Rotaradar

 

Alitalia uçak biletini Rotaradar’ın karşılaştırma sistemi üzerinden bulup uygun fiyatlaryla uçak biletini satın alan yolcuların da Check-in işlemlerini Alitalia internet sitesi üzerinden yapması gerekmektedir.

Yolcuların diğer seyahat acentelerinden alınan biletler gibi Rotaradar üzerinden aldığı biletlerde de bulunan rezervasyon ve bilet kodlarıyla işlem yapması gerekecektir. Yolcuların bilet alırken veya rezervasyon yaptırırken kendi isim ve soyad bilgileri ile işlem yapması Check-in esnasında yaşanabilecek olan problemlerin önüne geçecek ve yolcuların işlemlerini kolaylaştıracaktır.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Alitalia uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0