Alitalia bagaj hakkı uygulamaları diğer hava yolu firmalarından farklı olan bir hava yolu şirketidir. İtalya’nın ulusal hava şirketleri arasında yer alan Alitalia, 3 farklı türde bagaj hakkına izin vermektedir.

  • El Bagajı
  • Kontrol Edilen Bagaj
  • Özel Bagaj

Olarak yolcuların eşya taşımasına izin veren firmanın, bagaj tiplerine göre politikalarının farklılaştığı bilinmektedir. Bagaj tipleri arasında farklılaşmalar genellikle; taşınacak eşyalar, eşyaların yükü, bagajın büyüklüğü ve yolcu sınıfına göre taşınacak eşya kapasitesi gibi unsurlarla belirlenmektedir. Yolcuların, yapacakları seyahat öncesinde Rotaradar üzerinden edinecekleri bu bilgiler Check-in esnasında bagaj için fazla ücret ödemelerinin önüne geçecektir.

 

Alitalia Bagaj Hakkı ve El Bagajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alitalia bagaj hakkı uygulamalarında en az bagaj hakkını el bagajlarına vermektedir. Yolcuların yanlarında taşımak istedikleri bagajlarda el çantası boyutlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Alitalia tarafından 8 Kg’dan fazla olmayan ve maksimum ölçüleri 55 cm yükseklik, 35 cm genişlik ve 25 cm derinliği aşmayan bagajların yolcular tarafından kabine alınmasına izin verilmektedir. El bagajı uygulamalarında yolculara iş çantası, el çantası ve dizüstü bilgisayar taşıma hakkı da verilmektedir. Yolculuk esnasında yolcuların bir problem yaşamaması için Check-in esnasında bagaj ölçülerine dikkat etmesi gerekmektedir.

 

Alitalia Bagaj Hakkı ve Kontrol Edilen Bagaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alitalia bagaj hakkı politikalarında kontrol edilen bagaj hakları için yolculuk sınıfına göre bir düzenleme yapmayı tercih etmiştir. Bu yüzden yolcular daha fazla bagaj taşımak istedikleri takdirde yolculuk yapacakları sınıfı değiştirerek fazla bagaj taşıma hakkına sahip olmaktadır. Alitalia tarafından kontrol edilen bagaj politikalarında taşınan bagajların yükseklik, genişlik ve derinlik ölçülerinin toplamının 158 cm’yi geçmemesi tercih edilmektedir. Yolcuların seyahat sınıfına göre alabileceği kontrol edilen bagaj hakları şunlardır;

 

Seyahat Sınıfı Bagaj Hakkı
Ekonomi 1×23
Premium Ekonomi 2×23
Business 2×32
Roma- Milano 2×23

 

Alitalia Japonya ve Brezilya yolculukları için ekonomi sınıfına 2×23 kg taşıma hakkı verirken, İran’a yapılan yolculuklara 1×23, İran’dan yapılan yolculuklara 1×32 kg bagaj hakkı tanımaktadır. Firmanın ekstra bagaj hakkından yararlanmak isteyen yolcular gidecekleri rotaya göre ücret ödemektedirler.

 

Alitalia Bagaj Hakkı ve Özel Bagaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alitalia hava yolu firması ile seyahat edecek yolcular özel bagaj kapsamında belirli eşyaları taşıma hakkına sahiptirler.

  • Spor Ekipmanları
  • Silah ve Mühimmat
  • Müzik Enstrümanları
  • Diplomatik Çantalar

Firma tarafından özel bagaj olarak kabul edilebilmektedir. Alitalia bagaj hakkı politikalarında yolcuların 23 kg‘ye kadar spor ekipmanı, 20 kg‘ye kadar silah, 5 kg’ye kadar mühimmat taşımasına izin verilmektedir. Müzik enstrümanı taşımak isteyen yolcular ölçüleri 115 cm’yi aşmayan ve maksimum 8 kg ağırlığı bulunan enstrümanlarını taşıyabilmektedir. Yolcular daha büyük ebatlarda ve kilogramda müzik enstrümanı taşımak istedikleri takdirde ekstra bir koltuk için ödeme yaparak bagaj hakkından faydalanabilmektedirler.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Alitalia uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0