Almanya’ya ne zaman gidilmelidir sorusuna verilecek yanıt ülkenin hangi bölgesine gitmek istediğinize göre değişmektedir. Almanya’da genellikle ılıman bir iklim görülse de Almanya hava durumu bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak kışları soğuk olan ülke yazları sıcaktır. Seyahat amacınıza göre yılın her döneminde ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

BerlinGenellikle seyahat edeceklere öneriler şunlardır:

  • Ülkeye mayıs ve ekim ayları arasında gidebilirsiniz. Çünkü bu dönemlerde hava durumu 20 ve 30 derece arasında farklılık göstermektedir. Bu dönemde ülkenin güney bölümleri çok yağmurlu değildir. Fakat kuzey bölgelerde yağmura rastlama imkânınız bulunmaktadır.
  • Festivallere meraklı bir insansınız Almanya’ya Ekim ayında giderek Oktoberfeste de katılabilirsiniz.
  • Ülkeyi şubat ayında ziyaret ederek siz de Berlin Film Festivaline katılma imkânı elde edebilirsiniz.
  • Bunların yanı sıra kış sporlarına ilgi duyan biriyseniz şubat aylarında ülkeye giderek Baverya Alplerinde kayak yapabilirsiniz.

Almanya’ya Ne Zaman Gidilmelidir Diyenler İçin Ülkedeki Festivaller ve Tarihler

Almanya’ya ne zaman gidilmelidir yazımızın yukarısında verdiğimiz seyahat önerilerinin yanı sıra ülkeye seyahat edebileceğiniz özel festival tarihleri de bulunmaktadır. Aşağıda Almanya’da Yapılan Festivaller ve Festivallerin içeriklerine ulaşabilir ve Almanya’ya seyahat tarihinizi bu tarihler çerçevesinde de ayarlayabilirsiniz.
 

Oktoberfest – Münih

Oktoberfest

Wiesn olarak da bilinen Münih’in en önemli etkinliklerinden birisi olan Oktoberfest dünyada herkesin bildiği festivallerden birisi. Eylül ayının sonunda başlayan ve 2 hafta süren bu festivale her yıl yaklaşık 6,4 milyon insan gelmektedir. Sizler de bu tarihler arasında seyahatinizi planlayabilir ve bu tarihler arasında Oktoberfest’te deliler gibi eğlenebilirsiniz.

 

Rheinkirmes

Rheinkirmes

Almanya’nın önemli şehirlerinden birisi olan Düsseldorf’ta yapılan Rheinkirmes her yıl Şubat ayında kutlanmaktadır. Bunun yanı sıra Temuuz ayında da bölgede bir panayır düzenlenmektedir. Dünya üzerinden yaklaşık 4 milyon kişi her yıl Rheinkirmes’e gitmektedir.

Cannstatter Wasen

Cannstatter Wasen

Stuttgart’da yapılan bir etkinlik olan Cannstatter Wasen, 1818 yılından günümüze kadar her Eylül ayının sonunda düzenlenmektedir. Genellikle kutlamalara her yıl 4 milyonu aşkın insan katılmaktadır.

0