Amerika Gezi Rehberinde yer alan Amerika’ya Nasıl Gidilir bölümünden sizler de Amerika Vizesi, Amerikan Konsoloslukları ve Amerika’ya Seyahat hakkında bilgi edinebilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler doğrultusunda seyahatinizi daha kolay bir şekilde planlayabilirsiniz.

Amerika’ya seyahat edecek olan kişilerin en çok kafasını kurcalayan nokta Amerika Vizesi işlemleridir. Çünkü genellikle bu işlemler oldukça meşakkatlidir. Amerika Vizesi genellikle yaşanan bölgesel olaylardan ve politik nedenlerden dolayı zor çıkan bir vizedir. Çok zor vize veren ülkeler arasında bulunan Amerika’ya gitmek için vize başvurusu yapacaksanız eğer vize evraklarınızı düzgün bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

  • Amerika Vizesi almak için öncelikle bordrolu ve sigortası ödenen bir çalışan olmanız oldukça önemlidir.
  • Vize başvurularınız esnasında vereceğiniz pasaportunuzun en az beş yıllık olmasına da özen gösterin.
  • Amerika’ya seyahat edecek kişilerin sabıka kaydı ülke açısından oldukça önemlidir. Kısa süreli turist vizesi için başvuru yapacaksanız eğer Sabıka kaydınızın temiz olması oldukça önemli.
  • Pasaportunuzda daha önce seyahat ettiğiniz ülkelerin bulunması da vize alabilmeniz açısından artı bir puan sağlamaktadır. Özellikle Avrupa’da schengen ülkeleri arasında bulunan ülkelerden vizeler bulunuyorsa Amerika Vizesi almanız daha da kolaylaşacaktır.

Amerika Vizesi başvurularınızı Amerikan Konsolosluklarından ve anlaşmalı vize merkezlerinden kolayca yapabilirsiniz.

Amerika’ya Türkiye’den seyahat edecek olan kişiler ülkemizden yapılan direkt veya aktarmalı uçuşlar ile ülkeye ulaşabilmektedir. Amerika yolculuğunuz için aktarmalı uçuşları tercih ettiğiniz takdirde Amsterdam, Londra, Madrid ve Roma gibi şehirlerden aktarma yaparak ülkeye erişebilirsiniz.

0