Amerika Gezi Rehberi içerisinde yer alan Amerika’ya Ne Zaman Gidilmelidir bölümü ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin Amerika’nın Hava Durumu ve İklimi hakkında bilgi alabileceği bir bölümdür. Amerika’ya seyahat tarihinize karar vermeden önce sizler de bu bölümü inceleyin ve bu bölümde sunduğumuz önerileri göz önünde bulundurarak daha kapsamlı bir seyahat planı hazırlayın.

Amerika’nın iklimi seyahat edeceğiniz bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliğin kaynaklanmasındaki en önemli etkenler; ülkedeki enlem farklılıkları, dağlar, çöller ve diğer coğrafi özelliklerdir. Amerika’nın güzey ve kuzey bölümlerinde farklı hava koşulları hakimdir. Ülkenin güney bölümlerinde bulunan eyaletler yaz aylarında genellikle sıcak ve nemlidir. Ülkenin güneybatısında bulunan eyaletler ise bu mevsimde genellikle sıcak ve kurudur. Kış mevsimi güney eyaletlerinde ılıman iken, kuzey ve kuzey doğu bölümlerinde ise oldukça soğuk geçmektedir. Bu mevsimde Amerika’nın kuzey eyaletlerinde kar yağışları görülmektedir.

Amerika’ya gidecek olan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir nokta ise ülkede görülen kasırgalardır. Genellikle kasırgalar Amerika’da bahar ve yaz mevsimlerimde görülür. Amerika’nın orta bölümüne bu mevsimlerde gidecekseniz eğer kasırgalarla karşılaşmanız daha olası olacaktır.

Amerika’nın gideceğiniz bölümüne göre gidilmesi gereken tarihler değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle ülkenin doğu ve batı kıyılarına gitmek için en güzel mevsim ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Ülkedeki turist yoğunluğu ise mayıs ve eylül ayları arasında artmaktadır.

0