Arjantin’e gideceklere öncelikle kısa bir Arjantin’i anlatmamamız gerekirse; Latince adı ‘’Argentum’’ kelimesinden gelmektedir ve anlamı gümüş demektir. Bu ülkeye gümüş denilmesinin nedeni, zamanında İspanyol sömürgecilerinin bu bölgeye gümüş bulma ümidiyle gelmelerindendir. Arjantin’in yüzölçümü yaklaşık 2,8 milyon kilometre kare olup nüfusu ise 40 milyon kadardır. Güney Amerika kıtasının güney kesiminden And dağları ile Atlas Okyanusu arasında yer alan bir devlettir.

Dünyanın bir öteki ucu Arjantin yaklaşık 12250 km ve Türkiye’den 18 saatlik uçuş sonucu ulaşılabiliyor.  Dolayısıyla gittiğinizde her dakikası bir o kadar kıymetli harcanmalıdır.

Arjantin’e gideceklere ilk tavsiyemiz, bu bölgeye gideceğiniz tatil dönemini iyi seçmeniz gerektiğidir. Çünkü Arjantin Güney yarımkürede yer almaktadır ve bizim ülkemizde kış iken orası günlük güneşlik olmaktadır. Mesela yılbaşına sıcacık bir şehirde girebilirsiniz. Arjantin festivalleri ve şenlikleri ile ünlü bir ülke. Doğal olarak gidiş tarihinizi bu etkinliklerden birine denk getirirseniz çok eğlenebilirsiniz.

Arjantin’e gideceklere tavsiyeler arasında bir diğeri de Buenos Aires’in ruhuna sinmiş tango dansıdır. Tango öğrenmek isteyen için de izlemek isteyen için de en doğru adres kuşkusuz Buenos Aires’tir. Burada her yer tango okulları, tango figürleri, tango yapan çiftler ve tango gösterisi sunan salonlarla doludur.

Arjantin’e gideceklere tavsiyeler La Bonbonera - Arjantin'de futbol - Arjantin’e gideceklere tavsiyeler - Arjantin'de yapılacaklar

Arjantin halkının 7’den 70 ‘e uzanan futbol aşkı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Arjantin’e gideceklere tavsiyelerimizden birisi de bu futbol aşığı şehirde Boca’nın ünlü stadı La Bonbonera’da bir futbol karşılaşması izlemeden ve coşkuyu hissetmeden dönmemenizdir.

Arjantin’de hayvancılık çok gelişmiştir ve uçsuz bucaksız ovalarında beslenen hayvanların etleri çok lezzetlidir. Bu yüzden mutfak kültürlerinde hep et ağırlıklı yemekler yer almaktadır. Neredeyse her sokakta et lokantaları vardır. Bu lokantalarda etler genellikle büyük porsiyonlarda servis edilir ve inanılmaz lezzetlidir. Arjantin’e gideceklere tavsiyeler arasında önemli bir tanesi de,mutlaka bu leziz etleri ve ünlü Arjantin dondurmalarını tadıp ülkelerine dönmeleridir.

 

Hediyelik Eşya Alımı Hususunda Arjantin’e Gideceklere Tavsiyeler

Arjantin yukarıda bahsettiğimiz üzere hayvancılıkta gelişmiş bir ülke olarak yer almaktadır. Dolayısıyla ülkede dericilik faaliyetleri oldukça ileri seviyelerde görülmektedir. Buenos Aires sokaklarında deri satan mağazalarda çok kaliteli deri ayakkabılar, kemerler, çantalar ve montlar bulabilirsiniz. Bu bölgede hazır giyim uygun fiyatlarda değildir, dünyaca ünlü markalar ülke ekonomisi sürekli sarsıldığından buralara gelmemiştirler. Bu yüzden Arjantin’ e geleceklere tavsiyelerimiz arasında, bu bölgede yer alan açık hava pazarlarına ve deri satan firmalara mutlaka uğranması gerektiği de vardır.

Arjantin’e gideceklere tavsiyeler - Arjantin Deri Hediyelik Eşyalar - Arjantin'de yapılacaklar

Dünyanın en uzun bulvarına sahip Bueno Aires’te şehrin en ünlü simgesi olan Dikilitaş (El Obelisco) cadde üzerinde yer almaktadır. Hatta şehrin en meşhur caddeleri Corrientes, Lavalle, Mayo, Santa Fe ve Cordoba bu bulvara bağlanmaktadır. Arjantin’e gideceklere tavsiyemiz, bu sokaklara özgürce dolaşmaları, şehrin ritmine kendilerini bırakmalarıdır.

 

Peki Arjantin’e gideceklere gece hayatı tavsiyesi de verelim?

Bueno Aires günün her saatinin aktif ve hareketli geçtiği nadir şehirlerden olup bu şehirde eğlendikten sonra size başka yerlerin çok sessiz ve sakin geleceği kesindir. Çünkü Latinler eğlenme, dans ve festivaller konusunda gerçekten çok iyiler. Bueno Aires’te barlar ve gece kulüpleri, ülkemize göre 2-3 saat sonra açılıyor, bu yüzden gece yarısı akşam yemeği için restorana gitseniz kesinlikle yadırganmayacaktır. Ayrıca mekânların hepsi çok şık ve eğlenceli olduğundan, bu eğlence deneyimini de kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ülkemizden oldukça uzak ama bir o kadar da etkileyici ülkeler arasında yer alan bu şirin ülkeye, ucuz Arjantin uçak bileti bulma konusunda sitemizden yardım alabilirsiniz. Ayrıca blog sayfamızdan tatile gidecek başka ülkeler ve şehirler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Arjantin’de Kariyer Tavsiyeleri

Arjantin’e gidip çalışmak isteyen kişilerin büyük bölümü kariyer tavsiyelerine ihtiyaç duymaktadır. Genellikle turizm, yazılım, sağlık ve eğitim sektörlerinde Arjantin’de birçok iş fırsatı bulunmaktadır. Sizler de Arjantin’e gidip çalışmak istiyorsanız Arjantin’de kariyer fırsatlarına buradan ulaşabilirsiniz; www.ar.jooble.org

 

 

 

 

 

0