Belarusa Ne Zaman Gidilmelidir bölümü ülkeye seyahat edecek olan kişilerin seyahat tarihini planlamasında yardımcı olacak bir bölümdür. Şimdi sen de Rotaradar’a gel ve Beyaz Rusya’ya Ne Zaman Gidilmelidir bölümünü inceleyerek seyahat tarihini kesinleştir.

Belarus’da karasal iklim hakimdir. Bu nedenle ülkenin kış aylarında soğuk olduğunu söylemek mümkündür.  Yılın en sıcak aylarıysa yaz mevsimidir. Bu mevsimde genellikle sıcaklıklar 25 dereceği geçmemektedir.

Yaz tatili için ülkeyi ziyaret edecekseniz eğer yılın en sıcak ayı olan Temmuz’da gitmenizi öneririz. Ülkenin denize kıyısı bulunmadığı için yaz turizmi çok gelişmemiştir. Genellikle bu mevsimde seyahat edecek insanlar trekking yapmaktadırlar.

Fakat ben kış turizmine yapmak istiyorum diyorsanız seyahat tarihinizi ocak ayı itibariyle ayarlayabilirsiniz. Belarus’a kış aylarında daha çok turist gelmektedir ve genellikle gelen turistler kayak merkezlerinde zamanlarını geçirmektedir. Sizde kayak yapmaya bayılan biriyseniz eğer bu mevsimde ülkeye seyahat edip turistlerin uğrak mekânı olan bu merkezlerde zaman geçirebilirsiniz.

0