Belarus’un Kültürü içerisinde özellikle Leyleklerin yeri çok farklıdır. Çünkü yaz aylarında göç eden leylek toplulukları ülkede çok gözlemlendiği için ülke kültürünün sembolü haline gelmişlerdir. Ülkede yaşayan insanlar genellikle geleneklerine bağlıdır. Belarus’un köylerine gidildiğinde geleneksel kıyafetlerin hala buralarda giyildiğini görmeniz de mümkündür. Şehir hayatında ise geleneksel kıyafetlere çok sık rastlanmamaktadır. Ülke kültüründe en önemli bayram Zafer Bayramı’dır. Bu bayrama katılan insanlar arasında birçok Sovyetler birliği nişanına sahip olan insanı görmeniz mümkündür.

Belarus gece hayatında bir hayli hareketli geçmektedir. Çünkü ülkede yaşayan insanlar eğlenmeye bayılırlar. Gece insanların başına çok bir olay gelmez. Çünkü Belarus’da sivil polis sayısı resmi polislerden bir hayli fazladır. Bu herkes tarafından bilindiği için genellikle de insanlar suç işlemeye kalkışmamaktadır.

Ülkede sanata da çok önem verilmektedir. Tiyatro ve Opera çok gelişmiştir. Diğer sahne sanatlarına da Beyaz Rusya halkı için oldukça önemlidir. Bu nedenle ülkeye seyahat ettiğinizde bir festivale veya bir gösteriye denk gelme olasılığınız bir hayli fazladır.

 

Belarus Gezi incelemeni yaparak sen de ülke hakkında bilgi edin ve ülkeye gerçekleştireceğin seyahatini kolay bir şekilde planlama şansı yakala. 

Yorumlar
0