Brezilya gezi rehberi içinde yer alan Brezilya’ya ne zaman gidilir bölümü ülkeye seyahat edecek olan kişilerin seyahat tarihlerini kolayca belirlemesi için oluşturulan bir bölümdür. Sizler de bu bölümden Brezilya’nın hava durumu ve iklimi hakkında bilgi edinebilir ve Brezilya seyahatinizi buna göre planlayabilirsiniz.

Brezilya Federal Cumhuriyeti, Güney Amerika’da yer alan bir ülkedir. Ülke güney yarım kürede yer aldığı için Türkiye ile mevsim farklılıkları bulunmaktadır. Türkiye’de yaz mevsimi yaşanırken Brezilya’da kış, İlkbahar mevsimi yaşanırken de Sonbahar mevsimi yaşanmaktadır.

Brezilya seyahatinizi planlamadan önce ülkenin hangi bölümüne gideceğiniz oldukça önemlidir. Çünkü ülke çok geniş bir alana yayıldığı için ülkedeki hava durumu bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Brezilya, Ekvatoral kuşakta bulunan bir ülkedir ve genellikle ülkede kış ayları yaşanmamaktadır. Fakat bunun yanı sıra ülkede her ay yağış görülebilmektedir. Brezilya’nın ortalama sıcaklığı 25 ve 28 derece arasında değişmektedir.

Brezilya’ya seyahat etmek istiyorsanız eğer nisan ve ekim ayları arasında seyahatinizi planlayabilirsiniz. Bu dönemlerde ülke sıcaklıkları normal olduğu için gezintinizi yapmanız oldukça kolay olacaktır. Brezilya’ya kasım ve şubat aylarında gitmek istiyorsanız bu dönemin ülkede yaz aylarına denk geldiğini ve otel bulurken problem yaşama ihtimalinizin olduğunu unutmayın deriz.

0