Bulgaristan’a nasıl gidilir bölümü ülkeye seyahat etmeniz için gerekli olan vizeler hakkında ve Türkiye’den Bulgaristan’a ulaşım hakkında bilgi alabileceğiniz bölümdür.

Bulgaristan 2007 yılından itibaren Avrupa Birliğine üye olan bir ülke olsa da schengen vizesi kapsamında olan ülkeler arasında bulunmamaktadır. Bu nedenle Bulgaristan’a seyahat eden kişiler alacakları Bulgaristan Vizesi ile Schengen Vizesi gerektiren ülkelere seyahat edememektedir. Türkiye’den Bulgaristan’a gitmek isteyenler seyahatleri için Bulgaristan Vizesi almak zorundadır. Bulgaristan Vizesini, Bulgaristan konsoloslukları, büyük elçilikleri veya vize merkezleri aracılığıyla alabilirsiniz.

Bulgaristan’a ülkemizden seyahat edecek kişiler istedikleri takdirde havayolu ve karayolu ulaşım tiplerinden birini seçerek ülkeye seyahat edebilmektedir. Bulgaristan’a genellikle İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmaktadır ve bu uçuşların süresi 1,5 saattir. Bunun yanı sıra İstanbul’dan Bulgaristan’a otobüs bileti satın alarak 3 saat içinde Bulgaristan’a seyahat edebilirsiniz.

0