Estonya Gezi Rehberi içerisinde yer alan Estonya’dan Alınacak Hediyelik Eşyalar bölümünü okuyarak sizlerde ülkeden neler alabileceğinize karar verebilirsiniz.

Kuzey Avrupa ülkelerinden birisi olan Estonya hem Baltık Ülkelerinin kültüründen hem de Avrupa ülkelerinin kültüründen etkilenen bir ülkedir. Bu nedenler her iki kültüre ait figürleri hediyelik eşya olarak alabileceğinizi söyleyerek sizleri mutlu edeceğiz.

Estonya dendiğinde genellikle herkesin aklına hediyelik eşya olarak ilk Kehribar taşı gelmektedir. Göz büyüleyici güzellikte olan kehribar taşından yapılan takılar ve tasarımlar ülkeye seyahat eden kişilerin en çok tercih ettiği hediyelik eşyalar arasında yer almakta.

Estonya’ya seyahat eden kişilerin en çok tercih ettiği diğer hediyeliklerden birisi ise el yapımı ürünler. Estonya’da genellikle insanlar araba, kutu, ahşap eşyalar, deri, el işleri ve seramiklerin birçoğunu emek harcayarak yapıyorlar. Sizler de ülkeye seyahat ettiğinizde hediyelik eşya olarak yukarıda önerdiğimiz ürünleri satın alabilirsiniz.

Estonya’ya kadar gitmişken Estonya çikolatası ve Vana Likörü gibi yöresel ürünleri, gittiğiniz bölgelerin kartpostal ve magnetleri de hediyelik eşya olarak tercih edebileceğinizi unutmayın.

0