İtalya Gezi Rehberi içerisinde bulunan İtalya’ya Nasıl Gidilir Bölümü ülkeye seyahat edecek olan kişilerin ulaşım hakkında bilgi alabileceği bölümdür

Avrupa’nın en çok turiste ev sahipliği yapan ülkelerinden birisi olan İtalya’ya gitmeniz için Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. İtalya Vizesi işlemlerinizi başlatmanız için vize belgelerinizi toplamanız ve İtalya Konsoloslukları veya Vize Merkezleri aracılığıyla vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Bunun öncesinde vize işlemlerinizi yapmadan önce sizden istenecek belgeler arasında olan İtalya Uçak Bileti ve İtalya’da kalacağınız yere ait Otel Rezervasyonunuzu da belgeleriniz arasına eklemeniz gerekeceği için bu aşamaları tamamlamanız oldukça önemlidir.

İtalya’ya seyahatiniz esnasında karayolu, havayolu ve denizyolu seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Fakat bu ulaşım yöntemlerinden en uygunu havayolu seyahati olacaktır.

İtalya’ya ülkemizden direkt uçuşlar bulunmaktadır. Genellikle İstanbul, İzmir ve Ankara’dan yapılan uçuşlarla ülkenin farklı bölgelerine seyahat edebilirsiniz.

İtalya’ya Nasıl Gidilir? – Ülkede Bulunan Havaalanları

İtalya’da seyahat edebileceğiniz havaalanı sayısı bir hayli fazladır.

  • Milano Havaalanı
  • Roma Havaalanı
  • Napoli Uluslararası Havaalanı
  • Venedik Havaalanı
  • Verona Havaalanı

Ülkemizden İtalya’ya direkt uçuşların yapıldığı havaalanlarından bazılarıdır.

İtalya Uçak Bileti

 

İtalya uçak biletinizi almadan önce yukarıdaki havaalanlarına yapılan uçuşlardan arayarak daha kolay uçak bileti bulabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde uçak bileti aramanızı Rotaradar üzerinden yaparak hem hızlı bir şekilde biletinizi satın alabilir hem de uygun fiyatlı uçak bileti bulmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Rotaradar’ın esnek arama özelliği sayesinde seyahatinizden önceki +3 ve -3 güne kadar olan uçak biletlerini görebilir ve buna göre de seyahatinizi planlayabilirsiniz.

 

Türkiye’den İtalya’ya En Çok Sefer Düzenleyen Havayolu Firmaları- İtalya’ya Nasıl Gidilir?

İtalya’ya seferleri bulunan birçok havayolu firması vardır. Bu havayolu firmalarının birçoğu farklı zamanlarda ve günlerde seferler düzenlemektedir. Lufthansa, Alitalia, Türk Hava Yolları ve Pegasus Türkiye’den İtalya’ya en çok sefer düzenleyen hava yolu firmalarıdır.

0