İzlanda Gezi Rehberi içerisinde yer alan İzlanda’ya Ne Zaman Gidilir bölümü ülkeye yapacağınız seyahatinizin tarihini kesinleştirmenize yardımcı olacaktır.

İzlanda’da hava sıcaklıkları mevsime göre farklılık gösterdiği için özellikle seyahatinizin amacına göre seyahat etmenizi öneriyoruz. Ülkede ilkbahar aylarında hava sıcaklıkları 3 ve 10 derece arasındadır. Bu dönemde ara sıra ülkede kar yağışı görülmektedir. İlkbahar aylarında hava koşulları iyileşmemiş olduğu için bu dönemde seyahat edecekseniz eğer uygun fiyatlı otel bulma olasılığınız bir hayli yüksektir.

Yaz ayları ülkede hava sıcaklıklarının artmaya başladığı aylardır. Bu aylarda ülkedeki turist nüfusu artmaktadır. Genellikle bu dönemde otel fiyatlarında da artış gözlemlenmektedir.

Sonbahar aylarında ülkede kuzey ışıkları görünmeye başlamaktadır. Birçok turist bu dönemde de ülkeye kuzey ışıklarını izlemek için gelmektedir. Bu mevsimde otel fiyatları yaza oranla daha düşüktür.

Kış Ayları, İzlanda’ya Kuzey ışıklarının en güzel göründüğü mevsimdir. Bunun yanı sıra ülkedeki buz mağaralarını ziyaret etmek isteyen turistlerin mu mevsimde ülkeye seyahat ettiğini söylemek de mümkündür.

İzlanda hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ülkeyi keşfetmek için İzlanda Gezi Rehberini inceleyin. Gezi Rehberi sayesinde seyahatinizi daha kolay planlama şansı yakalayın.

0