Katar Gezi Rehberi içerisinde yer alan Katar Mutfağı bölümünden sizler de Katar’da ne yenir ne içilir? Sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Katar Mutfağı, Orta Doğu Mutfakları arasında bulunan bir mutfak olsa da ülkede diğer ülkelerin mutfaklarından da yemekler tüketeceğiniz yerler bulunmaktadır. Çin, İtalyan ve Hint mutfağı da Katar’da oldukça gelişmiştir. Katar Mutfağı, Arap ve orta doğu mutfaklarından etkilenen ve bu mutfakları da etkileyen bir mutfaktır. Ülkedeki en önemli yiyecekler arasında deniz ürünleri ve hurma bulunmaktadır.

Katar’da Ne Yenilir Ne İçilir?

 
  • Maklube, Kırmızı et veya tavuk eti kullanılarak yapılan bir pilav çeşididir. Genellikle sebze ve salatayla servis edilir.
  • Falafel, Nohut, yeşillik ve baharat kullanılarak yapılan bir yemektir. Köfte biçimine getirilen bu karışım kızartılarak sosla servis edilmektedir.
  • Humus ülkenin en sevilen yemeklerinden birisidir. Nohut, tahin, sarımsak ve çeşitli baharatlar kullanılarak yapılan bir yemektir. Katarlılar tarafından neredeyse her öğünde tüketilebilmektedir.
  • Maftool, deve eti, tavuk eti veya keçi eti kullanılarak yapılmaktadır. Patates, havuç ve nohutla servis edilir.
0