KLM Online Check in işlemleri hava yolu firmasının kendi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. KLM Online Check in işlemini yapmak isteyen yolcular farklı yöntemlerle check in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Online check in yapmak isteyen yolcular KLM.com’u tercih ederek veya KLM uygulamasına girerek check in işlemlerini tamamlayabilmektedir. Bunun yanı sıra yolcular seyahatlerinden önce hava limanında self servis kiosklarda veya check in kontuarında da check inlerini yapabilmektedir.

 

KLM Online Check İn Klm İnternet Sitesi Üzerinden Nasıl Yapılır?

 

Klm hava yolları ile seyahat edecek olan yolcular uçuşlarından 30 saat öncesinden itibaren check in yapabilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiş veya dönüş uçuşlarında yolcular 24 saat öncesinden check in yapabilmektedir.

 

Online Check in yapmak isteyen kullanıcılar koltuk seçimini yaptıktan sonra özel yemek, rahatlık ve bagaj seçimi yaparak elektronik biniş kartını alabilmektedir. Yolcular istedikleri takdirde hava limanında bulunan self-servis Kiosklar aracılığı ile veya check-in kontuarları aracılığı ile biletlerini yazdırabilmektedirler. Rotaradar üzerinden satın aldığınız KLM uçak biletlerinizin de check in işlemlerini tamamlamak için KLM internet sitesini veya KLM mobil uygulamasını kullanmanız gerekecektir.

 

KLM Online Check in KLM Uygulaması Üzerinden Nasıl Yapılır?

 

KLM hava yolları ile seyahat edecek olan yolcuların online olarak KLM Online check in işlemlerini tamamlayabileceği başka bir alternatifte KLM Mobil uygulamasıdır.  Yolcular KLM Mobil uygulamasından yapacakları check in işlemelini yolculuktan 30 saat öncesinden itibaren gerçekleştirebilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiş veya dönüş uçuşlarında yolcular 24 saat öncesinden check in yapmaya başlayacaklardır.

 

KLM mobil uygulaması ile check in yapacak olan yolcuların check in butonuna tıklaması ve oturum açması gerekmektedir. İlgili işlem tamamlandıktan sonra yolcuların koltuk, özel yemek, rahatlık ve ekstra bagaj seçimini yapması gerekmektedir. Seçimlerini yaparak check inlerini tamamlayan yolcuların elektronik biniş kartı mail veya Sms olarak gönderilecektir.  KLM Mobil uygulaması kullanılarak yapılan check inlerde yolcular uçakların rötar bilgilerini, kapı değişikliklerini ve uçuş bilgilerini görebilmektedir. KLM Mobil uygulaması üzerinden yapılacak olan check in işlemleri sonrasında yolcuların Flying Blue statülerini kontrol etmesi önerilmektedir.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla KLM uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0