Lufthansa bagaj hakkı uygulamalarında yolculara ücretsiz 23 Kilograma kadar bagaj taşıma hakkı veren bir Alman Hava Yolu şirketidir. Hava yolu şirketi tarafından yapılan uzun mesafe veya kısa mesafe uçuş seferlerinde yolculara sunulan bagaj hakkı uygulamalarında uçuş sınıfına göre değişiklikler olabilmektedir. Lufthansa hava yolu şirketi ile yolculuk yapacak olan kişiler bagaj hakkından yararlanmak için havalimanında; ad, soyad ve telefon numaraları bilgilerini bagajına yapıştırmak zorundadır.

Lufthansa bagaj uygulamalarında yolcuların taşıyabileceği maksimum bagaj boyutunda; yükseklik, genişlik ve derinlik toplamlarının 158 santimetreyi geçmemesi gerekmektedir.

 

Lufthansa Kıtalar Arası Bagaj Uygulamaları

Lufthansa bagaj uygulamalarında yolcular kıtalararası seyahat ediyorsa eğer ücretsiz olarak elde edecekleri bagaj hakları seyahat biletlerinde gösterilmektedir. Genellikle yolcuların seyahat sınıfına göre belirlenen bagaj hakkı uygulamalarında yolculara; ekonomi sınıfında yapacakları seyahatlerde 1 adet 23 kilograma kadar bagaj hakkı verilmektedir. Yolcular kıtalar arası yolculuklarında eğer Lufthansa Premium Ekonomi Sınıfında seyahat ediyorlarsa 2 adet bagaj hakkı uygulamasından yaralanabilmektedir.

  1. Yolculuk yapacak kişiler istedikleri takdirde 1 adet 8 kilograma kadar bagaj hakkından yararlanabilmektedirler.
  2. Yolcular eğer daha fazla bagaj taşımak istiyorlarsa 2 adet toplam 23 kilograma kadar bagaj hakkından yararlanabilmektedir.

Business class sınıfında seyahat edecek kişiler Lufthansa bagaj uygulamaları dahilinde 8 kilograma kadar 2 adet el valizi, 2 adet 32 kilograma kadar bagaj hakkı uygulamalarından yararlanabilmektedir.

 

Lufthansa Bagaj Hakkı ve Avrupa İçi Bagaj Uygulamaları

Avrupa içi uçuş seferlerinde seyahat eden yolcular da kıtalar arası seyahat eden yolcular gibi yolculuk sınıflarına göre bagaj hakkı uygulamalarından yararlanabilmektedirler.

  • Ekonomi Light sınıfında seyahat edecek olan yolcular 1 adet 8 kilograma kadar bagaj hakkı uygulamalarından
  • Ekonomi Klasik sınıfında seyahat edecek olan yolcular 1 adet 23 kilograma kadar bagaj hakkı uygulamalarından
  • Business Class sınıfında seyahat edecek olan yolcular 2 adet 32 kilograma kadar bagaj hakkı uygulamalarından veya 2 adet 8 kilograma kadar el bagajı uygulamalarından yararlanabilmektedir.

Yolcular ekstra Lufthansa bagaj uygulamalarından yararlanmak için Almanya içinde yapılan seferlerde 15 Euro veya 16 Dolar, Avrupa içi seferlerde 25 Euro veya 27 Dolar, Kıtalar arası seferlerde 50 Euro veya 60 Dolar ekstra bagaj hakkı satın alabilmektedirler. Lufthansa Hava Yollarını tercih ederek seyahat etmek isteyen yolcular için Rotaradar üzerinden yapacağınız alışverişler esnasında uygulanan ekstra bagaj hakkı fiyatları Havalimanında ve Check-in esnasında değişiklik gösterebilmektedir.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Lufthansa uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0