Lufthansa el bagajı uygulamaları, Lufthansa hava yolu firması ile seyahat edecek olan yolcuların uçak içinde eşya taşımasını sağlayan uygulamalardır. Birçok hava yolu firmasında rastlanan yolculuk sınıfına göre eşya taşıma politikalarına Lufthansa hava yollarında da rastlanmaktadır. Alman havayolu firmaları arasında en çok tercih edilen hava yolu şirketi olan Lufthansa’da el bagajı uygulamaları şu şekildedir;

  • Yolcular sınıfına göre 2 adet el bagajı alma hakkına sahiptirler.
  • Yolcuların yararlanacağı el bagajı hakları toplamda 16 kilogramı geçmemelidir.
  • Seyahat eden kişinin bir engel durumu bulunduğu takdirde yanında özel eşyalarını bulundurma hakkı verilmektedir.

Lufthansa el bagajı uygulamalarında yolculuklar taşınan bagaj boyutlarında 55 cm yükseklik, 40 cm genişlik ve 23 cm derinlik boyutunu aşmamalıdır. Bu boyutu aşan yolcular istedikleri takdirde ekstra bagaj hakkı satın alarak el bagajı uygulamalarından yararlanabilmektedir. Seyahat eden yolcular el bagajı yerine katlanabilir giysi çantası taşımak istiyorsa eğer bu ürünler için 57 cm yükseklik, 54 cm genişlik ve 15 cm derinlik boyutunu aşmamaya özen göstermelidir.

 

Lufthansa El Bagajı ve Seyahat Sınıfları

Toplamda 4 adet seyahat sınıfı bulunan Lufthansa hava yollarında yolcular el bagajı uygulamalarından; seyahat edecekleri yolculuk sınıfına göre yararlanma hakkına sahiptir. Ekonomi, Premium Ekonomi ve Business Class gibi yolculuk sınıflarında seyahat edecek olan kişiler bulundukları yolculuk sınıflarında değişebilecek olan el bagajı hakkı uygulamalarına dikkat etmelidir.

  • Lufthansa el bagajı uygulamalarında; Lufthansa ekonomi sınıfında seyahat edecek olan yolcular 8 kilogram ağırlığı aşmayacak şekilde 1 adet bagaj taşıma hakkına sahiptirler.
  • Lufthansa Premium ekonomi sınıfı yolcuları da ekonomi sınıfı yolcuları gibi 1 adet 8 kilogramı aşmayacak şekilde el bagajı taşıma hakkına sahiptirler.
  • Business class seyahat sınıfında yolculuk yapacak olan kişilerin 2 adet el bagajı taşıma hakkı bulunmaktadır. Yolcuların taşıyacağı el bagajlarının her biri 8 kg’yi aşmamalıdır.
  • First class seyahat sınıfında yolculuk yapacak olan kişiler Lufthansa el bagajı uygulamaları gereği 2 adet el bagajı taşıma hakkına sahiptirler. yolcuların yanlarına alacağı bagajların her biri 8 kilogramı aşmamalıdır.

Lufthansa hava yolları el bagajı uygulamaları gibi Lufthansa kontrol edilen bagaj uygulamalarını da düzenlemiş ve yolcuların sınıfına göre değişiklik yapmıştır.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Lufthansa uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0