Malta Gezi Rehberi içerisinde bulunan Malta’dan Alınacak Hediyelik Eşyalar bölümünden sizler de sevdikleriniz için hediyelik eşya önerileri bulabilir ve sizde sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Malta’ya seyahat ettiğinizde ülkede en çok örme, tığ işi ürünlerin ve dokuma ürünlerin en yaygın olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle ülkeden almayı tercih edebileceğiniz ilk ürünler tabi ki de dokuma ürünler olacaktır. Bunun yanı sıra ülkede yapılan sabunları da almayı tercih edebilirsiniz.

Malta’dan alınacaklar arasında yer alan diğer ürünler ise Maltalı zanaatkarların gümüş işlemesiyle yaptığı fotoğraf çerçeveleri, kaşıklar ve genellikle vaftiz törenlerinde kullanılan kaseler yer alır.

Ülke kültürünü yansıtan kartpostal ve magnetler, Malta’da yemeklerde oldukça çok kullanılan ballar da alabileceğiniz hediyelikler arasında. Ülkedeki en önemli atıştırmalıklardan birisi olan Gbejniet ismindeki koyun peyniri, Malta adasında yetişen armuttan yapılan Bajtra likörü de alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında.

Malta’da alışveriş yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey ise dükkanların açılış ve kapanış saatleri. Genellikle pazartesi ve cumartesi günleri boyunca açık olan dükkanlar 09:00-13:00 ve 16:00 ve 19:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

0