Pegasus bagaj hakkı kurallarında yolculara verilen eşya taşıma hakkının alınan bilet sınıfına göre değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Son dönemlerde bagaj hakkı uygulamalarını yaparken yolculara paketler halinde teklifler sunan Pegasus Hava Yolları’nda yolcular verilen bagaj hakkını geçtikleri takdirde fazla bagaj taşımak için kilogram başına ücretler ödemektedir.

El bagajı uygulamalarında Pegasus hava yolları;

  • Yolculara 8 Kg’yi geçmeyen eşyalarını uçakta yanına alma hakkı vermektedir.
  • Yolcuların el bagajı ölçüleri 20 cm x 40 cm x 44 cm boyutlarını geçmemektedir.
  • Yolcuların seyahat esnasında yanına alacakları el bagajları yalnızca 1 adet ile sınırlıdır.

 

Pegasus Bagaj Hakkı Uygulamaları ve Serbest Bagaj Hakkı

Pegasus hava yolları (Flypgs) ile seyahat eden yolcuların Pegasus bagaj hakkı uygulamalarından yararlanmak için hava yolu firması tarafından belirlenen süper ekonomik paket dışındaki paketlerden yararlanması gerekmektedir. Genellikle yolcuların seyahat sınıfına göre belirlenen bagaj hakkı uygulamaları iç hatlar seferlerinde aşağıdaki gibidir.

 

Uçuş Paketi Bagaj Hakkı
Süper Ekonomik Paket Bagaj hakkı bulunmamaktadır
Ekonomik Paket 15 KG
Avantaj Paket 20 KG
Business Flex 15 KG

 

Yolcular eğer misafir olarak 2 yaşından küçük bebeklerini de yanlarında bulunduruyorsa bebekleri için +10 KG bagaj hakkı daha elde etmektedir. Pegasus Bagaj Hakkı uygulamaları kapsamında iç hat seferlerinde ekstra bagaj hakkı uygulamasından yararlanmak isteyen yolcular yolculuktan 2 saat öncesine kadar 4 TL ile ekstra bagaj hakkı satın alabilirken yolculuğa 2 saatten az bir süre kaldıysa almak istedikleri ekstra bagaj hakkı başına 8 TL ödemektedir.

Dış hat seferleri için yolcu durumunda olan kişilerde de yolculuk sınıfına göre;

 

Uçuş Paketi Bagaj Hakkı
Süper Ekonomik Paket Bagaj hakkı bulunmamaktadır
Ekonomik Paket 20 KG
Avantaj Paket 20 KG
Business Flex 20 KG

 

Yukarıdaki tabloda belirtilen kilogramları aşmayacak şekilde kayıtlı bagajlarını uçağın bagaj bölmesinde taşıyabilmektedirler.  Yolcular dış hat yolculuklarında gidecekleri ülkeye göre ekstra bagaj hakkı elde etmek için 3 ila 8 Euro arasında kilogram başına ücret ödemektedirler.

 

Pegasus Bagaj Uygulamaları ve Spor Malzemeleri Taşımacılığı

Pegasus hava yolları ile yolculuk edecek yolcuların spor malzemesi olarak kayak takımı ve bisiklet taşıma hakkı bulunmaktadır. İç hatlar ve dış hatlar seferlerinde farklılaşan spor malzemesi taşıma ücretleri kayak takımları için iç hatlarda 25 TL iken dış hat seferlerinde 20 Dolardır. Yolcular eğer yanlarında yurtiçi seferleri için bisiklet taşımak istediklerinde 45 TL öderken dış hat seferlerinde 45 Dolar ödemekle yükümlüdür.

 

Pegasus Bagaj Hakkı Uygulamaları ve Evcil Hayvanlar

Pegasus hava yolları, pegasus bagaj hakkı uygulamalarında yolcuların kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarını taşımasına izin vermektedir. Evcil hayvanları ile yolculuk yapmak isteyen kişiler 55x40x20 santimetre ölçülerinde kafesler temin etmelidir. Kabin içinde taşınacak olan hayvanlar 8 kilogramdan fazla olmamalıdır ve yolcular seyahatleri öncesinden Pegasus Çağrı Merkezi üzerinden evcil hayvanları için rezervasyon yaptırmalıdır. Toplamda 6 kafes ve 12 hayvan taşıma hakkı olan yolcuların evcil hayvanların kilogramına göre fiyat belirlediği görülmüştür. Yolcular;

 

Kilogram/ Sefer İç Hatlar Dış Hatlar
8-15 KG 120 TL 70 Dolar
15 KG + 180 90 Dolar

 

Gibi ücretlerle evcil hayvanlarını taşıyabilmektedir.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Pegasus uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0