Pegasus Check in işlemleri yolcuların isteği üzerine online veya havalimanlarından yapılabilmektedir. Check- in işlemlerinin hava yolu firmasının internet sitesi üzerinden yapılması ise yolcuların hem hava limanında Check-in esnasında beklerken zaman kaybetmesinin önüne geçerken hem de istedikleri koltuklarda seyahat etmelerine olanak sağlamaktadır. Pegasus hava yolları ile yapılacak olan seyahatlerde yolcular Pegasus Online Check-in hizmetinden yararlanmak için akıllı bir cihaz üzerinden Pegasus internet sitesine veya Pegasus uygulamasına girmesi gerekmektedir. Kişiler Online Check-in işlemlerini soyadı ve Rezervasyon ( PNR ) numaralarını girerek yapabilmektedir.

 

Pegasus Check in işlemlerini online platformlar üzerinden yapmak isteyen yolcular Check-in işlemlerinin uçuş saatinden 72 saat öncesinde başladığını ve uçuş saatinden 60 dakika öncesinde kapandığını bilmesi gerekmektedir. Pegasus internet sitesinde Check-in bölümüne giren yolcular ad, soyad ve PNR numarası bilgilerini girerek online Check-in işlemlerini tamamlayabilir ve Mobil biniş kartını alabilir.

 

Pegasus Check in İşlemlerinde Mobil Biniş Kartı Zamandan Tasarruf Etmenizi Sağlamaktadır

 

Pegasus Checkin işlemlerini tamamlayan yolculara Mobil biniş kartları maillerine veya telefonlarına gönderilmektedir. Web sitesi ve mobil platformlar üzerinden temin edilen mobil biniş kartları yolcuların hava yolu firmasında mobil barkodunu göstererek işlem yapmasına olanak sağlamaktadır. Hava yolu tarafından başlatılan mobil barkod uygulamaları yolculara hem zamandan tasarruf etme hem de bol bol puan kazanarak bir sonraki biletini avantajlı fiyatlarla alma imkânı sağlamaktadır.

 

Pegasus Check in İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Pegasus Check in işlemleri Kiosk ve Kontuar Check in olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Pegasus Kiosk Check-in işlemlerini yapmak isteyen yolcuların yalnızca el bagajı ile seyahat etmesi gerekmektedir. Otomatik birkaç işlem ile tamamlanabilecek Kiosk Check-in işlemleri yolcuların direk olarak uçak bekleme noktalarına gitmesine olanak sağlamakta ve hava limanında zaman kaybetmesinin önüne geçmesine olanak sağlamaktadır. Kiosk Check-in işlemleri Adana, Ankara, Bodrum, Dalaman, Sabiha Gökçen, Atatürk, İzmir ve Konya hava limanlarında yapılabilmektedir.

 

Pegasus Kontuar Check-in hizmetlerinden yararlanmak isteyen yolcular uçuş saatinden 2 saat önce hava limanına gitmelidir. Yolcuların havalimanından yapacağı Pegasus Check in işlemlerinde nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi evrakları yanında bulundurması ve Check-in süresini kontrol etmesi gerekmektedir.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla Pegasus uçak bileti almak için Rotaradar‘ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0