Rotaradar Çadır Çekilişi, 13 Haziran 2019 Tarihinde duyurulmuştur. Duyurulan çekil Rotaradar İnstagram Hesabı, Rotaradar Twitter Hesabı ve Rotaradar Facebook hesaplarından yapılmıştır. Yaptığımız çekileşe her mecradan kullanıcılar katılmıştır. Genel olarak İnstagram üzerinden; yorum yapma, hikayeye ekleme gibi şartlar, Twitter üzerinden RT yapma şartı ve Facebook üzerinden ise yorum olarak arkadaş etiketleme şartı konulmuştur.

Rotaradar Çadır Çekilişi İçin Katılım Gösteren Kişi Sayıları

Rotaradar’ın yapmış olduğu çadır çekilişine her mecradan farklı sayıda kullanıcı katılmıştır. Aşağıdaki tabloda çekilişe katılan kişi sayılarını görebilirsiniz;

Sosyal Medya Platformu Katılan Kişi Sayısı
Facebook 5
Twitter 20
İnstagram 1156

Aşağıdaki pasta grafik üzerinde Çadır Çekilişi Katılım Yoğunluğunu görebilirsiniz.

rotaradar-cadir-cekilisi
rotaradar-cadir-cekilisi

Çadır Çekilişine İnstagram Üzerinden Yapılan Katılımlar

Yaptığımız çekilişe İnstagram üzerinden 2 farklı şekilde katılım sağlanmıştır.

  • Gönderiye 3 arkadaş etiketleme
  • Gönderiyi hikayede paylaşma

şartlarını sağlayan kullanıcıların çekilişe katılma fırsatı olmuştur.  İnstagram gönderisine toplam 5008 yorum yapılmıştır. Yapılan yorumlar incelendiğinde bu yorumların 274 tanesinin 30 Haziran 2019 tarihinden sonra yapıldığı tespit edilmiştir. Bu yorumlar çekilişe dahil edilmemiştir. Yapılan işlem sonrasında çekilişe katılmaya hak kazanan yorum sayısı 4734 olarak belirlenmiştir.

İnstagram üzerinden ” İnstagram Gönderisini Hikayeye Ekleme” özelliğini kullanarak yarışmaya katılan kişi sayısı 72‘dir. 13.07.2019 tarihinde bu yöntem ile yarışmaya katılan kullanıcılara aşağıdaki mesaj atılmıştır.

Daha güvenli bir çekiliş yapabilmemiz için son bir adım kaldı 🙂 Çekiliş gönderimizi, hikayenize eklediğinizi görüyoruz. Bu nedenle bu mesajı sizlere atıyoruz.

İnstagram Profilinize giderek Arşiv bölümünden, Hikayeler kısmını seçerek hikayenize eklediğiniz çekiliş görselini bizimle paylaşmanız gerekiyor. Paylaşırken lütfen diğer hikayelerin de gözükmesine dikkat edin.

Aksi halde paylaşım yapılmadığı takdirde. Hikayeler kısmından kazanacağınız haklarınız son bulacaktır.

Bu mesajı alan 49 adet kullanıcımız hikaye arşivini bizimle paylaşmıştır.  Yarışmaya katılan kişiler arasından 2 kişi hikayesini kaldırdığı için buradan gelen 5 adet çekiliş hakları eklenmemiştir.

hikaye-paylasim-grafigi

Twitter Üzerinden Çekilişe Katılım

Twitter üzerinden paylaştığımız çekiliş postunu toplamda 20 kişi Retweet yaparak çekilişe katılmaya hak kazanmıştır. Bu Retweetler incelendiğinde çekilişe katılan kişilerden 2’sinin hesabı gizli olduğu için ve bu nedenle kullanıcı adlarına ulaşılamadığı için Twitter üzerinden 18 kişi çekiliş listesine dahil edilmiştir.

Facebook Üzerinden Çekilişe Katılım

Facebook üzerinden paylaşılan çekiliş postuna toplam 5 farklı kişi katılmıştır ve bu kişiler çekiliş listesine 1’er kere eklenmiştir.

Rotaradar Çekiliş Sonucu

Rotaradar tarafından yapılan çekiliş sıklıkla kullanılan Kodvizit çekiliş programından yapılmıştır. Yapılan çekilişte 1 adet kazanan ve 1 adet yedek talihli belirlenmiştir.  Kazanan kişi bizimle iletişime geçmediği takdirde ödül hakkı yedek kazanana geçecektir. Sayfanın en alt kısmında çekiliş videosu paylaşılmıştır.

 

Kazanan anil_ozerr
Yedek Kazanan nurdan_ozgun

Kazanmadım diye üzülmeyin 🙂 Rotaradar tarafından bu hafta yeni bir çekiliş daha yapılacaktır.

Sizde Rotaradar E-bültenine üye olarak, Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter sayfalarını takip ederek Çekilişlerimizden haberdar olabilirsiniz. Bunların yanı sıra Rotaradar üzerinden UÇAK BİLETİ ARAMASI yapabilir ve uygun fiyatlı uçak bileti bulabilirsiniz.

Kazanmadım Diye Üzülmeyin Çekilişlerden Anında Haberdar Olmak İçin Bültene Üye Olun!

[mc4wp_form id=”1165″]

Çekiliş Videosu

0