THY Uçak Bileti Check in Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını bilmiyorsanız sizin için hazırlanan check-in alternatiflerinden bahsedebiliriz. İş, okul, dil eğitimi veya gezi programınız için yurtiçinde veya yurtdışında seyahat etmek istiyorsanız günümüzde en uygun ve hızlı yol hava yolu taşımacılığıdır. Rotaradar size hem uygun fiyatlar ile satış imkânı sunarken hem de binlerce bileti ve acenteyi istediğiniz seyahat güzergahına ve seyahat süresine göre sıralayarak önünüze sunmaktadır. Gidiş ve geliş biletlerinizin yanında, tekli veya çoklu bilet alma sistemini kullanarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda dikkat etmeniz gereken havalimanına varış sürelerinizin farklı olmasıdır. Yurtiçi uçuşlarınıza seyahatinizden 2 saat önce havalimanında olup işlemlerinizi gerçekleştirmek önerilirken, yurtdışı uçuşları için 3 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Eğer valiziniz varsa personele teslim etmeli ve check-in işleminizi gerçekleştirerek uçağa binmeye hazır olduğunuzu bildirmelisiniz. Check-in işleminizi gerçekleştirdikten sonra biletiniz üzerinde yazan uçağa biniş saatinizde ise yine bilette belirtilen kapı numarasında hazır beklemelisiniz.

THY Uçak Bileti Check in Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

THY Uçak Bileti Check in Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını uçuşunuzu gerçekleştirmek için bilmeniz gerekiyor. Check-in işleminizi gerçekleştirmeniz için size farklı seçenekler sunuluyor. Kiosk, kontuar, tablet, bilgisayar veya cep telefonlarınızdan web sitesi üzerinden veya THY mobil uygulamayı kullanarak Check-in işleminizi hızlı ve sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için biletinizi aldıktan sonra size SMS ve e-mail yolu ile bildirilen PNR veya Rezervasyon kodu ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı anda iki uçuş satın aldıysanız kodu girdikten sonra karşınıza gelecek seçeneklerden gerçekleştireceğiniz uçuşu seçmeye dikkat ediniz. Check-in işlemini gerçekleştirmeden uçağa binemeyeceğinizi unutmayınız.

THY Uçak Bileti Check in İşlemini Nereden Yapabilirim?

 

THY Uçak Bileti Check in Nasıl Yapılır? Sorusunun detaylı cevabına burada yer vereceğiz. Check-in yapabilmek için; eğer havalimanındaysanız kiosk veya kontuarları kullanabilirsiniz. Her hava yolu şirketinin kendine ait kiosk ve kontuarları bulunmaktadır. Kiosklar üzerinden; TC kimlik numaranız veya rezervasyon numaranızı yazarak Check-in işleminizi yapabilir ve biletinizi alabilirsiniz. Bagaj teslim etmek istiyorsanız kontuara geçerek teslim etmeniz gerekmektedir. Kontuarlarda ise kimliğinizi vererek hem check-in işleminizi gerçekleştirebilir, hem de bagajınızı teslim edebilirsiniz. Özellikle teslim edecek bagajınız yok ise Online Check-ini kullanarak havalimanında bulunma sürenizi kısaltabilirsiniz. Online Check-in işlemi internet sitesi üzerinden veya THY mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak havalimanındaki güvenlik aramalarını göz önünde bulundurarak uçuşunuzdan bir saat öncesinde hazır olmanız önerilmektedir. Online Check-in işleminde bilet çıktınızı almanıza da gerek yoktur. Check-in işleminden sonra telefonuna gelen barkodu telefonuz üzerinden giriş görevlileri makineye okutabilir ve uçuşuna geçebilirsiniz.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla THY uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0