Biletinize özel erteleme koşulları ile yalnızca aradaki ücreti de ödeyerek biletinizi erteleyebilirsiniz. İptal işleminde ücret iadenizin çoğunu almayacağınız için THY Uçak Bileti Erteleme işlemlerinden yararlanmanız hava yolu taşımacılığından yararlanırken kar etmenizi sağlayacaktır.

THY Uçak Bileti Erteleme İşlemini Nereden Yapabilirim?

 

Eğer THY Uçak Bileti Erteleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle biletinizi satın alırken kullandığınız kanalı bilmeniz gerekiyor. Bilet satın alma işleminizi online olarak yaptıysanız, erteleme işlemini de online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak satış ofislerinden, telefon üzerinden aldıysanız bilet erteleme işlemini online olarak gerçekleştiremezsiniz. Diğer bir husus ise biletinizin ödemesini EFT veya internet bankacılığı ile gerçekleştirdiyseniz, online olarak bilet erteleme işlemi yapamamaktasınız. İlk uçuşunuz ise veya çoklu uçuş seçeneği ile bilet aldıysanız, biletinizin değişikliğine internet üzerinden yapamayacağınızı unutmayın. Rotaradar üzerinden aldığınız Türk Hava Yolları biletleriniz için online olarak erteleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer online olarak THY Uçak Bileti Erteleme işlemini gerçekleştiremiyorsanız, satış ofislerini ziyaret edebilir veya çağrı merkezlerini arayarak yardım alabilirsiniz.

THY Bilet Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Rahat, konforlu ve hesaplı bir uçuş için Rotaradar size Türk Hava Yolları’nın tüm hizmetlerine bilgisayarınız, tabletiniz veya cep telefonunuz üzerinden kolaylıkla erişebileceğiniz bir imkan sunmaktadır. Rotaradar’a üyelik işleminizi gerçekleştirerek satın aldığınız biletlerden bonus kazanabilir ve bir sonraki uçuşunuzu daha uygun meblağlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bilet alma işleminizi, size sunulan tüm acenteler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yalnızca kart numaranız, güvenlik numaranız ve son kullanma tarihi ile telefonunuza gelen şifreyi girerek ödemenizi de anında yapabilirsiniz .Yukarıdaki koşulları yerine getiriyorsanız THY Uçak Bileti Erteleme işleminizi online olarak yapabilirsiniz. Online olarak bu işlemi gerçekleştirmek için PNR yani rezervasyon kodunuzu bilmeniz yeterli olacaktır. Online olarak aldığınız biletler için SMS veya e-mail bilgilendirmeleriniz de bu kodu size iletilmiş olmalıdır. Ya da hava yolu şirketinin sitesinden, biletlerim kısmında bu koda erişebilirsiniz. Erteleme işlemini gerçekleştirmek, uçuş biletleri bölümünden kodunuzu girebilir ve değişiklik yapmak istediğiniz bölümü seçerek bilet alma işlemini tekrar gerçekleştirebilirsiniz. Ertelemek istediğiniz tarihteki biletin fiyatına göre ücretlendirme otomatik olarak belirlenir. Tekrar ücret ödemeniz gerekirse kredi veya banka kartınızı kullanabilirsiniz. Eğer ücret iadesi gerektirecek bir durum söz konusu ise, biletinizi aldığınız hesabınıza 5 gün içinde ücret iadeniz gerçekleşir.

Şimdi sizler de uygun fiyatlarla THY uçak bileti almak için Rotaradar’ı tercih edebilir ve güncel bilgilerden haberdar olmak için Rotaradar İnstagram, Facebook ve Twitter adreslerini takip edebilirsiniz.

0