Tatilini Türkiye’de değil de ülke dışında yapmak isteyen seyahat severler gün geçtikçe çoğalmaktadır. 2000’li yıllardan itibaren Türklerin özellikle Avrupa ülkelerine yoğun talepleri olmaktadır. Ancak günümüzde Türk Lirasının Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesinden kaynaklı yurtdışı seyahat planlarını iptal etmek istemeyenler, gözlerini Türk lirasının değerli olduğu ülkeler üzerine çevirebilirler. Bu yüzden artık batı ülkelerinde tatil yapmak yerine, kuzey ve doğuda yer alan ülkeleri seçerek tatil planlarımızı yapmaktayız. Ancak üzülmeye hiç gerek, zira yok bu bölgelerde de gerçekten güzel ve popüler tatil yapılabilecek ülkeler yer almaktadır.Biz de siz değerli seyahat severler için tatil planlarınızda yardımcı olacağını  düşünerek Türk Lirasının değerli olduğu ülkelerden birkaçını sizin için derledik.

İşte Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler;

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler - Endonezya

Endonezya

Endonezya adalar topluluğu bir ülke olup popüler birçok tatil bölgesine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği Bali, zengin ve fakir kesimin bir arada yer aldığı başkenti Cakarta seyahat severlerin uğrak noktasıdır. Endonezya para birimi Endonezya Rupisidir ve 1 Türk Lirası 2565,22 (Nisan2019 ) Endonezya Rupisi etmektedir. Türk lirasının değerli olduğu ülkelerden olan Endonezya ‘da, hem deniz tatili hem de kültür tatili yapabilirsiniz. Turistik seyahatler için vize almadan gidebileceğiniz ülkeye uygun uçak bileti bulup hesaplı bir tatil yapabilirsiniz.

Türk Lirasının Değerli Olduğu Ülkeler - Makedonya

Makedonya

Balkanların en gözde şehirlerinden biri olan Makedonya, Türk seyahat severlerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Makedonya’nın para birimi Makedonya Dinarı olup Türk lirasının değerli olduğu bir ülkedir. 1 Türk lirası 9,83 (Nisan 2019) Makedonya dinarı etmektedir. Makedonya’nın gezilecek başlıca yerleri başkenti Üsküp, göl kıyısında cennet Ohrid ve Manastır şehri Bitola’dır. Hepsi birbirinden farklı atmosferiyle seyahat severleri kendilerine çekmektedir. Konaklama, yeme-içme gibi aktivitelerin Makedonya’da ucuz olması ve vizesiz gidilebilen bir ülke olmasıyla alternatifler arasında değerlendirilmelidir.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler - Arjantin

Arjantin

Futbolun ve tangonun merkezi olan Arjantin Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. 1 Türk lirası 7,77 (Nisan 2019) Arjantin pesosu etmektedir. Arjantin hem sosyal aktiviteler hem yemek hem de deniz tatilini içerisinde barındıran bir seyahat rotasıdır ve vizesiz gidilebilecek ülkeler arasındadır. Böylelikle vize masrafınız olmadığı içinde uygun fiyatlarla tatil yapabileceğiniz rotalar arasında yer almaktadır.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler - Ukrayna

Ukrayna

Türk vatandaşların yoğun ilgisini çeken ülke, yeme-içme konusunda da Türkleri mutlu eden bir ülkedir. Kimlik kartlarıyla kolaylıklar girilebilen Ukrayna ‘nın para birimi Ukrayna Grivnasıdır. 1 Türk lirası 4.88(Nisan2019) Ukrayna Grivnası etmektedir. Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasında yer alan Ukrayna; UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan tarihi yerleri, parkları, festivalleri ve gece hayatıyla, oldukça talep gören tatil rotaları arasında seyahat severlerin uğrak rotası olmuştur.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler - Vietnam

Vietnam

Sıra dışı bir tatil arayanlar için Güneydoğu Asya’nın mistik ülkesi Vietnam akla gelmektedir. Ülkede yer alan Budist tapınakları, sokak lezzetleri, etkileyici kültürü ve doğal güzellikleri sizi kendisine hayran bırakacak güzelliktedir. Para birimi Vietnam Dongu olan ülke Türk lirasının değerli olduğu ülkeler arasındadır. 1 Türk Lirası 4157,14 (Nisan2019) Vietnam Dondu etmektedir.

Vietnam son zamanlarda balayı çiftlerin çoğunlukla tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Muhteşem Ha Long Bay, Mekong Deltası ve olağan üstü mağaralarıyla seyahat severleri kendine çekmektedir. Ülke ayrıca yemek, tropikal meyveler ve kahve kültürü ile de ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler arasında başka ülkelerde yer almaktadır. Bunlara örnek olarak; Tayland, Yemen, Bangladeş, Filipinler, Hindistan ve Japonya’yı da örnek verebiliriz. Bu ülkelerde paramız değerli olduğu için gittiğimizde harcadığımız paralar yüksek meblağlara ulaşmadığı için tatilimiz daha avantajlı hale getirip daha çok yer gezebilir ve daha çok aktivitelere katılabiliriz.

Tüm bu ülkelere Rotaradar üzerinden kolayca ucuza uçak bileti araştırması yaparak ve uygun uçak biletlerini online olarak zahmetsizce satın alarak ulaşmak mümkün. Tek yapmanız gereken siteyi ziyaret edip, seyahat rotanızı ve tarih aralıklarını girmek. Rotaradar sizin için anlaşmalı olduğu tüm havayollarının anlık bilet fiyatlarını hızlıca bulup ekranınıza getirecektir.

0