Bu yazımızda daha kolay bir şekilde seyahatinizi planlamanız için sizlere vizesiz seyahat edilen ülkeler hakkında bilgi vereceğiz. Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelere yapacağınız seyahat planlamaları ile sizler de vize masrafından kurtularak birçok ülkeyi görme şansı yakalayabilirsiniz. Rehberimizde bahsettiğimiz ülkelerin fotoğrafları veya isimlerine tıklayarak sizler de o ülkeler hakkında oluşturulan gezi rehberi sayfalarına gidebilir ve ülke hakkında daha fazla bilgi alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler Rehberi

Güney Amerika ülkelerinden birisi olan Arjantin Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler arasında bulunmaktadır. Arjantin’e yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanız gerekmemektedir.

Avrupa ülkelerinden birisi olan Arnavutluk Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler arasında bulunmaktadır. Arnavutluk’a yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanız gerekmemektedir.

Avrupa ülkeleri arasında bulunan Belarus’a vizesiz seyahat edebilirsiniz. 30 güne kadar yapacağınız seyahatlerde vize istemeyen ülkeye 1 yıl boyunca 3 kere seyahat edebilirsiniz. 1 yıl içinde 90 günü aşan seyahatlerden sonra vize almanız gerekecektir.

Avrupa ülkeleri arasında olan Bosna Herkes’e vizesiz seyahat edebilirsiniz. 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla ülkeye giderken vize almanıza gerek yoktur.

Güney Amerika ülkelerinden birisi olan Brezilya’ya yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Asya ülkelerinden birisi olan Filipinler’e yapacağınız 30 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur. 

Asya’da bulunan ülkelerden birisi olan Güney Kore Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler arasında yer almaktadır. 90 güne kadar Güney Kore’ye yapacağınız seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Avrupa ülkelerinden birisi olan Gürcistan Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz ülkeler arasında yer almaktadır. 365 gün boyunca Gürcistan’a vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Asya ülkelerinden birisi olan İran, vizesiz gidilen ülkeler arasında bulunur. 90 güne kadar yapacağınız seyahatlerinizde İran için vize almanıza gerek yoktur.

Asya ülkelerinden birisi olan Japonya Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasındadır. 90 güne kadar yapacağınız Japonya seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Avrupa ülkelerinden birisi olan Karadağ’a gitmek için vize almanıza gerek yoktur. Ülkeye seyahat edecek kişiler 90 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz seyahat edebilir.

Vizesiz seyahat edilen ülkeler arasında bulunan bir Asya ülkesi olan katar’a 90 güne kadar yapacağınız seyahatleriniz için vize almanıza gerek yoktur.

Kazakistan

Asya Kıtasında bulunan ülkelerden birisi olan Kazakistan’a yapacağınız 30 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Asya ülkelerinden birisi olan Kırgızistan’a seyahat edecekseniz eğer 30 güne kadar yapacağınız seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Avrupa ülkelerinden Kosova’ya yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize alma zorunluluğunuz yoktur.

Asya ülkelerinden birisi olan Lübnan’a yapacağınız 30 güne kadar olan seyahatlerinizde vize alma zorunluluğunuz yoktur.

Avrupa ülkelerinden birisi olan Makedonya’ya yapacağınız 30 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Avrupa’da bulunan ülkelerden birisi olan Moldova’ya 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler

Özbekistan

Asya ülkelerinden birisi olan Özbekistan’a 30 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Vizesiz Seyahat Edilen Ülkeler

Singapur

Asya’da bulunan ülkelerden birisi olan Singapur’a 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Sırbistan

Sırbistan

Avrupa’da bulunan ve vizesiz seyahat edilen ülkelerden birisi olan Sırbistan’a yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Tayland

Tayland

Vizesiz gezilen en güzel ülkelerden birisi olan Tayland Asya’da bulunmaktadır. Tayland’a yapacağınız 30 güne kadar olan seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur.

Afrika ülkelerinden birisi olan Tunus’a yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatlerinizde vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Avrupa ülkelerinden birisi olan Ukrayna’ya seyahat edecekseniz eğer 90 güne kadar yapacağınız seyahatlerde vize alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

1