Brüksel Uçak Bileti 1,364 TL’den başlayan fiyatlarla

Nereden
Plane
Marker
Calendar
User
1
0
0
Brüksel Uçuşu
Brüksel Uçuşu
Brüksel Şehrinde Bulunan Havalimanları
En Ucuz Fiyatlı Rota
En Ucuz Havayolu
Popüler Havayolları
1,364 TL

Brüksel Kalkışlı Popüler Yurtdışı Rotalar

Brüksel kalkışlı popüler yurtdışı rotalar için en uygun uçuşları karşılaştır


Brüksel kalkışlı en çok uçuş yapılan ülkeler


Brüksel Genel Uçuş Bilgileri

Bugünü takip eden 4 aylık zaman diliminde en ucuz tek yön 3 uçuş alternatifi: İstanbul Brüksel 1,364 TL , İzmir Brüksel 3,300 TL , Erzincan Brüksel 5,883 TL .

Yine aynı zaman diliminde en ucuz gidiş dönüş 3 uçuş alternatifi: İstanbul Brüksel 2,280 TL , İzmir Brüksel 4,163 TL , Adana Brüksel 4,764 TL .

En ucuz Brüksel uçak biletini sunan havayolu şirketi: Ukrayna International

Brüksel uçak bileti almak için en ucuz ay Ekim ayıdır. Uçak biletlerine olan talebin arttığı Aralık ayı ise Brüksel uçuşu yapmak için en pahalı ay olarak karşımıza çıkıyor.

En uygun Brüksel biletlerini seyahatinize en az 12 gün kala bulabilirsiniz.

Brüksel uçuşu bulunan havayolu: RyanAir , Wizz Air , Alitalia , Easyjet , Pegasus , THY , Corendon Airlines , Brussels Airlines .

Brüksel Uçak Bileti İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

RotaRadar kullanıcılarının yaptığı uçak bileti aramalarında bulunan en uygun fiyatlı tek yön uçuş 23 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul Brüksel arasında olup 1,364 TL’dir. En ucuz gidiş dönüş uçak bileti ise 03 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Brüksel arasında 2,279.65 TL olarak karşımıza çıkmakta.
Brüksel şehrinde 2 havalimanı vardır: Brüksel Güney Charleroi Havalimanı, Brüksel Havalimanı
Aktarmasız direkt bir uçuş 0 sa 45 dk sürmektedir.
Brüksel şehrine uçmak için en ucuz ay Ekim ayıdır.
Pegasus, THY, SunExpress Brüksel şehrine aktarmasız uçan havayollarıdır.
RotaRadar partner acentelerinin uluslararası birçok noktada biletleme yetkisi bulunuyor. Bu acenteler ile yapılan kapsamlı işbirlikleri sayesinde kullanıcılar farklı pazarlardaki promosyonel uçak bileti fırsatlarından yararlanabilir. Böylece Brüksel uçak biletleri diğer sitelere kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabilir.

Brüksel Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Brüksel uçak bileti Rotaradar’da. Tek bir arama ile tüm uçuş alternatiflerini ücretsiz karşılaştırın. En uygun Brüksel biletlerini bulun!


Rota Fiyat
İstanbul - Brüksel 1,364 TL
İzmir - Brüksel 3,300 TL
Adana - Brüksel 4,764 TL
Erzincan - Brüksel 5,883 TL

Brüksel Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa'nın başkenti olarak nitelendirilen şehir Brüksel'e en uygun uçak bileti fırsatını kaçırmayın! Tatilinize en ucuz Brüksel uçak biletiyle başlayıp harika bir tatil geçirmeye ne dersiniz? İşte tatilinizi ertelememek için sebepler...

Adını yüzyıllar önce kurumuş olan bataklıktan alan Brüksel, Belçika'nın başkentidir. Nüfusu 1 milyon civarındadır. AB ülkeleri arasında en çok dış göç alan şehir özelliğini taşımaktadır. 
Yıllık ortalama sıcaklığı 9°C olan şehrin Temmuz ayı ortalaması 19°C’dir. Atlantik ikliminin hakim olduğu coğrafya sık yağış alır. Şehri ziyaret için ideal aylar Nisan-Ekim arasıdır.

Brüksel’de Gezilecek Yerler

Grand Place: Brüksel'de bulunan Avrupa'nın en güzel meydanlarından biridir. Barok, Gotik ve Louis XIV mimari tarzlarını birleştirerek 13. Yüzyılda kurulmuştur. UNESCO Dünya Tarih Mirası Listesi’ne girmiştir. İnşa edildiği dönemde sadece yiyecek içecek satışı yapıldığı için meydanın sokak isimleri aynı zamanda yiyecek isimleridir. Şehrin en turistik noktası olan Grand Place 68 x 110 metre ölçülerindedir. Meydanda birçok ünlü ve butik mağaza bulunur. Ara sokaklarda ise cafe ve restorantlar vardır. Kurulduğu günden bu güne mimarisini koruyan meydan her an hareketlidir. Birçok konser ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Güzel hava olan dönemlerde meydanda çiçek pazarı kurulmaktadır.

Belediye Sarayı (Town Hall): Grand Place meydanında bulunan Town Hall 13. Yüzyılda yapılmıştır. Orta Çağ’dan kalan bina Gotik tarzda mimariye sahiptir. Town Hall'ın dış yüzü soylular, alegorik figürler ve azizleri anlatan sanatsal ve mimari ögeleri barındırır. 

Manneken Pis (İşeyen Çocuk Heykeli): Brüksel'in en ünlü heykelidir ve Grand Place'e yakın olan Rue de l'Etuve 31'de bulunmaktadır. Bronzdan yapılmıştır ve 61 cm uzunluğundadır. Sadece bir heykel olarak görülmesi yanlıştır çünkü Manneken Pis'in kendine ait bir gardırobu bile vardır. 760 tane kıyafete sahip heykelin koleksiyonu Brüksel Müzesi’nde sergilenmektedir. En ilgi çeken kıyafeti Santa Claus kıyafetidir. Heykelin kıyafeti her hafta değiştirilmektedir.

Anomium: Demir kristalinin 165 milyar büyütülmüş hali olan ikonik bina 1958 yılında dünya fuarı için tasarlanmıştır. Her bir kısmı 18 metre çapındadır ve 9 kısımdan oluşmaktadır. Yapının en üst katından Brüksel panoramik olarak görülebilir. 

Mini Europe (Mini Avrupa): Avrupa'nın 350 minyatür parkını bulunduran bir parktır. 24.000 metrekarelik alanda toplanmış olan farklı yerlerdeki Avrupa parklarının minyatür hallerini tek seferde görebilirsiniz.

Royal Palace (Kraliyet Sarayı): Brüksel parkının önünde olan saray kraliyet ailesinin resmi sarayıdır. Yapım aşaması uzun yıllara yayılan saray Temmuz ve Eylül ayları arasında 10.30-16.30 saatleri içinde ziyaret edilebilir. 

St. Michael and St. Gudula Cathedral: 12. yüzyıldan kalan kilisede kraliyet ailesinin düğün ve cenaze merasimleri gerçekleştirilir. Gotik mimariyle inşa edilmiştir. 

Parc du Cinquantenaire (Jubelpark): Belçika'nın sembolü olan parktır. 30 hektarlık alan üzerine beşgen şeklinde inşa edilmiştir. Belçika'nın özgürlüğünün 50.yılı anısına yapılmıştır. Adının anlamı ise "park of the fiftieth anniversary" (Ellinci yıl dönümü parkı) demektedir. İçinde üç önemli müze bulunmaktadır. Bunlar arabanın gelişimini anlatan "Autoworld", sanat ve ordu müzesidir. Şehri yüksek bir noktadan görmek için ordu müzesinin üzerine çıkabilirsiniz. Autoworld müzesinde 400 kadar araç vardır. Arabalara meraklı ziyaretçilerin ilk adresi olmaya aday müzede arabaların çoğu Avrupa ve Amerika kökenlidir. Araçlar arasında gezerken adeta zaman yolculuğuna çıkacaksınız çünkü sergi kronolojik sıraya göre tasarlanmıştır. 

Galeries Royales Saint Hubert: "herkes için herşey" diyerek yola çıkan galeri alışveriş yapmak, yemek yemek, opera ve tiyatro etkinliklerine katılmak için mükemmel bir adres. 

Çikolata Müzesi: 1998 yılında kurulmuş müze Brüksel'in en lezzetli ve en eğlenceli yeri diyebiliriz. Çikolata kokusuyla sarhoş olacağınız müzeye giriş ücretsizdir ve çikolataların tadında bakabilirsiniz. Çikolata mutfağı bölümünde yapım aşamasını da görebilirsiniz. Müzenin ikinci katında 1500'lü yıllardan günümüze Belçika çikolatasının gelişimi sergilenmektedir.

Bira Fabrikası Müzesi: Belçika'da her yıl 400 üzerinde bira üretilir. Bira kültürünün tarihini görmek için kurulmuş müze şehrin görülmesi gereken noktalarındandır.

Brüksel Alışveriş, Eğlence Hayatı ve Yeme İçme

Alışveriş için bir çok merkeze sahip olan şehir Sablon Bölgesi’nde antika ürünler, Louis Caddesi’nde ise moda üzerine hizmet vermektedir. Brüksel'e gidildiğinde almadan dönülmemesi gereken şeyler ise aromalı biralar, Brüksel çikolatası ve Manneken Pis'in biblosu.

Brüksel'in renkli gece hayatı içinse tercih edilebilecek gece kulüplerinden bazıları: A La Bécaasse, De Walvis, The Fuse, Le You.

Ayrıca şehir hemen hemen yılın her ayında genellikle kültür ve sanat üzerine değişik fuara ev sahipliği yapmaktadır.

Oldukça geniş bir mutfağa sahip bir şehirdir. En ünlü yemekleri Waterzooi ve Anguille Au Vert'tir. Güveçlerin sık kullanıldığı mutfakta deniz mahsulleri de ön plandadır. Özellikle midye çok tüketilir.

Brüksel Uçak Bileti Nereden Alınır?

Bira ve çikolata cenneti, sanat ve kültürün önemli noktası, modernize Avrupa şehri sizi çağırıyor. Fırsatları kaçırmadan en uygun uçak biletinizi kullanarak yolculuğunuza başlayın. Avrupa'nın bu güzel şehrinin size vaadettiği keyifli günleri kaçırmamak için hemen rotaradar.com'a girin, en ucuz Brüksel uçak biletinizi alın, en keyifli tatilinizi yaşayın!