Çekya Uçak Bileti

Sadece bir kenti ile bile dünyanın dört bir yanından binlerce turistin ilgisini çeken, filmlere konu olmuş, naif Orta Avrupa ülkesi Çekya’yı ziyaret etme sırası şimdi sizde. En uygun Çekya uçak bileti avantajları da Rotaradar’da. Sizin için derlediğimiz yüzlerce tarifeli havayolu seçeneklerimizi inceleyin ve en ucuz fiyatlarla Çekya uçak biletinizi almanın keyfine varın.

Çekya’da Gezilecek Yerler

Çekya temelde Bohemya ve Moravya olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Moravya daha dağlık ve sık ormanlık bir bölgede kalırken Bohemya ovaların vadilerin olduğu nehirleri ile ünlü bölgedir.

UNESCO’nun Dünya Mirasları listesinde yer alan Prag şehri Çekya’nın başkentidir. Orta Bohemya'da Vltava Nehri'nin üzerinde yer almaktadır. Prag için söylenen tüm yakıştırmalar içinde belki de en hak ettiği ‘Altın Şehir’dir. II. Dünya savaşından pek hasar almadan çıkan şehrin her bir yanı tarihi eserler ve altın kaplama eserler ile doludur. Vltava Nehri üzerinde yer alan Karl Köprüsü şehri dolaşmak için iyi bir başlangıç noktasıdır. Konumu nedeniyle şehir geneline hakim bir köprüdür. Eski kent meydanı bozulmamış dokusu ve sıcak atmosferi ile çok keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. St. Vitus Katedrali, Prag Kalesi, Astronomik Saat kulesi, Belediye Binası aklınızı başınızdan alacak tarihi yerlerden birkaçıdır.

Ayrıca II. Dünya Savaşı sırasında Yahudi halkın soyutlanması için oluşturulan Josehov yani namı değer Yahudi Meydanı, Prag’ı terk etmeden görmeniz gereke yerler arasındadır.

Prag dışında da dikkat çeken pek çok şehri bulunmaktadır. Karlovy Vary şehri Almanya sınırında yer alır ve şifalı kaynak suları ile ünlüdür. Brno şehri ise Orta Avrupa mimarisinin dışında farklı bir yapıya sahiptir. Prag’dan sonra ülkenin en büyük ve en çok turist çeken kentidir. Özellikle Özgürlük Meydanı görülmeye değerdir. İnsan kemikleri ile inşa edilmiş dünyadaki tek kilise olan Sedlec Şapeli’ni de Kutna Hora’ya uğrayarak ziyaret edebilirsiniz.

Çekya Uçak Bileti Nereden Alınır?

İster kış zamanı kayak yapmaya, ister herkesin nefeslerini kesen tarihi yapıları ziyaret etmeye, isterseniz leziz şarapları tadıp birkaç Bohemya kristali almak bahanesi ile yapacağınız bu güzel Çekya tatilinin startını hemen verin. Birbirinden avantajlı Çekya uçak bileti fırsatları sizi bekliyor. Çekya ucuz uçak biletlerinizi hemen alın, karlı çıkın.

Prag

Uçak Bileti

Uherske Hradiste

Uçak Bileti

Pardubice

Uçak Bileti

Ostrava

Uçak Bileti

Marianske Lazne

Uçak Bileti

Karlovy Vary

Uçak Bileti

Brno

Uçak Bileti