Cenevre Uçak Bileti

Cenevre Gölü kıyısına kurulmuş, sırtını Alpler’e ve Jura dağlarına vermiş, yüzölçümü küçük olsa da, içinde barındırdıklarıyla dünyanın göz bebeği sayılacak şehirlerinden birisidir Cenevre.  Ucuz  ve uygun fiyatlı Cenevre uçak biletinizi rotaradar.com'dan alarak, 4000 yıllık, tarih, kültür, bilim ve doğa şehrine ulaşabilirsiniz.

Pek çok önemli uluslararası kuruluşun merkezlerini barındırması Cenevre'yi dünya kültür şehri olarak öne çıkartmaktadır. Yıl boyunca çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Cenevre bu özelliği ile yılın her zamanında turistler için çekim merkezidir. Müzeleri, büyüleyen tarihi binaları, saatleri, çakıları, peynirleri, çikolataları ayrıca 6.500 çiçek türünden yapılmış Çiçek Saati ile dünyaca ünlüdür.

Cenevre'de Gezilecek Yerler

Gündüzleri anıtların, müzelerin, parkların, Cern bilim merkezinin, tarihi sokakların, temiz havanın ve güzel sokakların, alışverişin tadını çıkartırken geceleri de hareketli sokaklarda, barlarda ve kulüplerde eğlenebileceğiniz harika bir şehirdir Cenevre. Biraz pahalı bir şehir olduğu için ucuz ve uygun fiyatlı Cenevre uçak biletinizi rotaradar.com'dan alarak gitmeden önce tedbir alabilirsiniz.

Cenevre'nin Antik Eski Şehir Bölgesinde geçmişe yolculuk yapacak, müze gezmekten yorulduğunuzda park ve bahçelerde keyifle dinlenebileceksiniz.  St. Pierre Katedralini, ünlü Jet d'Eau Fiskiyesini, Reform Anıtı ve Reform Müzesini gezmeden sakın Cenevre'den ayrılmayın. Mayıstan Eylüle kadar ılıman olan hava, kışın dondurucu olabilecek kadar soğumaktadır. Ama Ağustos ayında gidecek olursanız 10 gün süren Cenevre Festivali’ni de kaçırmamış olursunuz. Merkezde oteller pahalı olsa da, merkezden biraz uzaklaştıkça daha uygun fiyatlı otel ve hosteller bulabileceksiniz. Otel, yurt veya kamplarda konaklayanlara şehir içi ulaşımın ücretsiz olduğunu da unutmayın.

Şehir içinde yaklaşık 1000 adet restoran bulabileceğiniz Cenevre yemek işini oldukça ciddiye almakta. Mutlaka denemeniz gereken tatların başında; çikolata, fondü ve raclette peyniri gelmekte. Çok fazla turist ağırladığı için restoranlarda farklı uluslararası tatları bulmanız mümkün.

Cenevre Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İstanbul'dan direkt uçuşla 3 saatte ulaşabileceğiniz Cenevre'ye mutlaka Schengen vizesi almanız gerektiğini unutmayın.  Size özel indirimlerle uygun fiyatlı Cenevre uçak biletinizi rotaradar.com'dan aldıktan sonra, zaman geçirmeden vize başvurunuzu yapmalısınız. Bu hayaller şehrini görmek için mutlaka zaman ayırın ve biletinizi Rotaradar'dan alın. Rotaradar, hayallerinizden bir fazlası.

Cenevre- Geneve Havaalanı

Uçak Bileti