Dublin Uçak Bileti

Trafik sorunu olmayan, muhteşem doğal güzellikleri barındıran, tarihi yapıları ve pubları ile dünyada ün salmış bir balık cennetine gitmek ister misiniz? Kim istemez ki? Hadi o zaman Dublin'e gidiyoruz. İrlandanın başkenti Dublin'e gitmek için ilk adımımız Dublin uçak biletinizi en uygun ve ucuz fiyatlarla rotaradar.com adresinden almak olacak kuşkusuz. Bilet tamamsa Avrupa’da en mutlu insanların yaşadığı ülke seçilen İrlanda’nın, yaşanacak en iyi başkent seçilen şehri Dublin’e uçuyoruz. Geçmişi  MÖ 1. yüzyıla uzanan bu kenti keşfeden Vikingler şehre "siyah havuz" anlamına gelen "Dubh Linn" adını vermişler. Anlaşılacağı gibi bugünkü adı bu sözcükten geliyor. Fazla oyalanmadan şehri gezmeye çıkalım çünkü gerçekten de mimarisiyle, katedral, kale, müze, sanat evleri, üniversiteleri, parkları ve eğlence mekanlarıyla keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir cennet var önünüzde. En büyük kazancınız oldukça geniş bir toplu taşıma ağına sahip olması olacak. Bu nedenle bir yerden bir yere kolay ulaşacak, aynı gün farklı etkinliklere katılabileceksiniz. En uygun fiyatlı, ucuz uçak biletinizi rotaradar.com dan alıp Dublin'e gitmek ayrıcalığını yakaladınız şimdi bu muhteşem kenti görelim.

Dublin'de Gezilecek Yerler

İrlanda’nın o meşhur siyah biralarının yapımına tanık olmak, sonrasında hazırlanan tadımlara katılmak ister misiniz? O halde yola Guinness Bira Fabrikasından başlıyoruz. Siz siz olun Dublin’e geldiyseniz burayı ilk sıraya alın. Doğa tarihi müzesi olarak da bilinen İrlanda Ulusal Müzesi mutlaka görmeniz gereken bir başka yer. Arkeoloji, tarih ve kent yaşamı olarak üç bölüme ayrılan müzeyi ziyaretçiler ücretsiz olarak gezebiliyorlar. Dublin'e en uygun ve ucuz uçak biletini rotaradar.com adresinden alanlar Dublin’de 800  yıllık St. Patricks Katedralini görme olanağını da kazanıyorlar. Kurulduğu zamanki yapısını aynı şekilde günümüzde de koruyan katedrali mutlaka görmelisiniz. Tüm bunların dışında ise gecelerinizi Dublin’in dünyaca ünlü publarına ve çeşit çeşit biralarına ayırmanızı da önermeden geçemeyeceğim. Türk mutfağı kadar geniş olmasa da İrlanda, Kelt ve Fransız mutfaklarının etkileriyle oluşan Dublin mutfağında mutlaka denemeniz gereken ilginç tatlar bulabileceksiniz. Sebze ve meyvelerin başrolü aldığı İrlanda mutfağında tabii ki kral tahtında balık oturuyor. Bu lezzetleri sakın kaçırmayın. Dublin uçak bileti için Rotaradar'ı tercih ederek şehre vardığınız zaman eğer kışsa "Leek and Potato Soup"  adlı çorbalarından mutlaka için.

Dublin Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türkiyeden direk uçuşla ulaşabileceğiniz Dublin'e gitmek için öncelikle vize işlemlerinizi halletmeniz gerekmektedir. AB üyesi olsa da Schengen bölgesine dahil olmadığı için Schengen vizesi almanıza gerek yoktur. Ucuz ve uygun Dublin uçak biletinizi rotaradar.com dan alarak yola çıktığınızda kalacak yer konusunda hiç sorun yaşamayacaksınız. Şehir merkezinde 100’ün üzerinde otel bulunan Dublin’de lüks otellerin yanı sıra bolca hostel de sizleri beklemektedir.

Renkli gece hayatı, zengin tarihi ve festivalleri ile Dublin keşfetmenizi bekliyor. Uygun ve ucuz uçak bileti için Rotaradar’ı tercih edin ve rüyanızı gerçekleştirin. Çünkü Rotaradar hayallerinizin bir fazlası.

Dublin Havaalanı

Uçak Bileti