Dubrovnik Uçak Bileti

Eski adı Ragusa olan Dubrovnik, Hırvatistan’a bağlıdır ve Adriyatik kıyısında yer alır. Tarihi eserleri ile ünlü şehre ucuz ve uygun fiyatlı Dubrovnik uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak ulaşmanız ve eşsiz bir tatil geçirmeniz mümkün. Hadi o zaman biraz tanıyalım.

1991 yılında Yugoslavya'dan ayrılırken çıkan iç savaş sırasında tarihi eserleri çok zarar görmiş olsa da 2005 yılında Unesco ile girişilen restorasyon çalışmaları ile eserler büyük ölçüde onarılmıştır.

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü şehir ziyaret için yılın 12 ayı uygundur. Ünlü plajlarını da ziyaret etmek isterseniz yaz ayları bunun için çok uygundur.

Dubrovnik'te Gezilecek Yerler

Size özel indirimlerle avantajlı fiyatlı Dubrovnik uçak bileti için Rotaradar’ı tercih ederek gideceğiniz bu muhteşem şehir sizi büyüleyecek. Gezinize Rönesans ve Barok Mimari örnekleri ile ünlü Old Town'la başlamanızı öneriyoruz. Bir diğer uğrak noktanız Dubrovnik'in festival ve ticaret merkezi olan Stradun Caddesi olmalı. Cumhuriyet dönemi altınlarının segilendiği Dubrovnik Yaz Festivali’ne ev sahipliği de yapan Sponza (Rector) Sarayı’nı, dünyanın ilk eczanesini barındıran Franciscan Manastırı’nı ve Müzesi’ni, sonsuzluğun ve özgürlüğün sembolü kabul edilen Lovrijenac Kalesi’ni, tüm şehri boydan boya çevreleyen Dubrovnik Surları’nı, manzarası eşsiz olan Dubrovnik Teleferiğini, yerleşime kapalı tamamen doğal güzellikleri ile ünlü Lokum Adası’nı ve hastalıklardan korunma amacıyla yapılmış Onofrio Çeşmesi’ni ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Tam bir tatil cenneti olan, yılın 12 ayı turist ağırlayan Dubrovnik'te kalacak yer sıkıntısı yaşamayacaksınız. Yine de özellikle yaz aylarında gelecekseniz  ucuz ve uygun fiyatlı Dubrovnik uçak biletini rotaradar.com adresinden aldıktan sonra erken rezervasyon yaptırmanız isabetli olacaktır.

Dubrovnik mutfağında Adriyatik kıyısında olmasından dolayı tam bir deniz ürünleri şöleni ile karşılaşacaksınız. Ahtapottan, kalamara, ıstakozdan, karidese pek çok lezzetli deniz ürünü sizi bekliyor ama şimdiden uyaralım Dubrovnik'te en pahalı şey yemektir.

Dubrovnik Uçak Bileti Nereden Alınır?

Tabii ki  ucuz ve uygun fiyatlı Dubrovnik uçak biletini rotaradar.com adresinden alarak gezinizi planladınız. Ama hemen Hırvatistan vizesine başvurmayı da lütfen unutmayın. Türkiye'den direk uçuş bulunmadığı için önce Zagreb Havaalanı’na oradan da Dubrovnik'e ulaşabilirsiniz. Ama önce rotaradar.com adresini ziyaret edin. Çünkü Rotaradar hayallerinizden bir fazlası.