Finlandiya Uçak Bileti

Kuzey Avrupa’nın Baltık Denizi kıyısında etkileyici sahilleri ile sizi bekleyen bir ülke var. Rotaradar da en ucuz Finlandiya uçak bileti fırsatlarını size sunmak için sadece ufak bir arama yapmanızı bekliyor. Düşük maliyetli havayollarından sunduğumuz en avantajlı fırsatlardan yararlanarak alacağınız Finlandiya ucuz uçak biletiniz ile zaten hafızanızdan silinmeyecek olan Finlandiya tatilinize mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Genel olarak ovalardan oluşan bir arazi yapısına sahip ülkede tatlı su kaynaklarının ve göllerin çokluğu dikkat çekmektedir. Halti Dağları ülkenin nadir ve en yüksek dağları olarak Norveç ve İsveç ile sınırının kesiştiği noktada yer alır.

Finlandiya’da Gezilecek Yerler

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, temiz çevresi ve güvenli yapısı ile dikkat çekmektedir. Ülkenin en büyük ve kalabalık kenti olma özelliğine sahiptir. Kent işletme, finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültürde ülkenin can damarıdır. Helsinki merkezinden tekne ile ulaşabileceğiniz Suomenlinna Adası UNESCO Dünya Mirasları listesinin göz bebeklerinden biri olarak her sene binlerce turistin akın ettiği bir yer halini almıştır. Adada aynı ismi taşıyan bir kalenin yanında birçok müzeyi de ziyaret edebilirsiniz. Neoklasik mimarinin en güzel eserleri ile bezeli Helsinki Senato Meydanı şehir içinde geziye başlamak için iyi bir nokta olabilir. Seurasaari Açık Hava Müzesi, Helsinki merkezinden birkaç kilometre uzaklıkta yeşilliği ile sizi büyüleyecek bir adada yer almaktadır. Bunun dışında başkentten ayrılmadan; Temppeliaukio Kilisesi’ni, Uspenski Katedrali’ni, Finlandiya Ulusal Müzesi’ni, postmodern mimarinin temsilcisi olan Kiasma’yı mutlaka görmelisiniz. Helsinki’de yer alan ve birkaç saatliğine de olsa çocuklar gibi eğlenmek isteyen ya da çocuklarınızla güzel zamanlar geçirmenizi sağlayacak Linnanmäki Ulusal Eğlence Parkı’nı da unutmamak gerek.

Savonlinna, Oulu, Tampere, Turku, Espoo, Jyvaskyla ve Vantaa ülkenin diğer önemli kentlerinin başında gelmektedir. 15. Yüzyıl mimarisini yansıtan 3 kubbeli kale Olavinlinna, Savonlinna’nın büyüleyici yeşillikleri arasında gezebileceğiniz çok güzel bir yerdir. Vantaa’da bulunan bilim müzesi Heureka, Avrupa’da görebileceğiniz en kapsamlı bilim turlarından birini size sunacaktır. Rovaniemi’de bulunan Santa Claus Köyü ise Finlandiya doğasına uyum sağlamış göz kamaştırıcı evleri ile size masalsı zamanlar geçirtmeyi vaat etmektedir.

Finlandiya Uçak Bileti Nereden Alınır?

Kuzey Avrupa’nın en gözde tatil merkezlerinden biri olan Finlandiya’ya gitmek için rotaradar.com’un fırsatlarından hemen yaralanabilirsiniz. Yüzlerce tarifeli havayolundan sizler için bir araya getirdiğimiz fırsatlardan yararlanarak Finlandiya uçak biletinizi alın, tatilinize mutlu başlayın!

Helsinki

Uçak Bileti

Turku

Uçak Bileti

Oulu

Uçak Bileti

Rovaniemi

Uçak Bileti

Varkaus

Uçak Bileti

Vaasa

Uçak Bileti

Tampere

Uçak Bileti

Savonlinna

Uçak Bileti

Pori

Uçak Bileti

Lappeenranta

Uçak Bileti

Kuusamo

Uçak Bileti

Kuopio

Uçak Bileti

Kokkola

Uçak Bileti

Kittila

Uçak Bileti

Kajaani

Uçak Bileti

Jyvaskyla

Uçak Bileti

Joensuu

Uçak Bileti

Ivalo

Uçak Bileti

Enontekio

Uçak Bileti

Ylivieska

Uçak Bileti

Seinajoki

Uçak Bileti

Mikkeli

Uçak Bileti

Mariehamn

Uçak Bileti

Kemi

Uçak Bileti