Flypgs

Flypgs, 1990 yılında kurulan Pegasus Havayolları’nın kısaltılmış ismidir. Havayolu firması Net Holding A.Ş, Silkar Yatırım ve Aer Lingus’un ortak girişimi ile havacılık sektörüne giriş yapmıştır. 2005 yılında ise Esas Holding A.Ş tarafından satın alınarak iç hat seferlerine başlama imkanı bulmuştur. Türkiye’de faaliyetleri olan 4. Havayolu firması olmuştur.

Flypgs Merkez Havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Odak Havalimanları ise Adnan Menderes (İzmir), Antalya, Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Sloganı ‘Uçmanın Kolay Yolu’ olan Flypgs uçak filosu 81’ken uçuş noktalarının sayısı 109’dur. IATA havayolu ittifakı içinde bulunan Pegasus Havayolları’nın ortak olduğu şirketler; İzair ve Pegasus Asia’dır.

Flypgs ile Uçmanın Avantajları

Flypgs, havayolu faaliyetlerine başladığı tarihten günümüze kadar uygun fiyatlarla yolcu taşımacılığı yapan bir firma olduğu için çok avantajlı bir havayolu firmasıdır.

 • Yolcular Flypgs ile katılacakları yurtiçi ve yurtdışı seferlerde uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilmektedir.
 • Havayolu firmasının online checkin sisteminin bulunması seyahat edecek kişilerin check in işlemlerinde zaman kaybetmesini engellemektedir.
 • Hava yolu firması tarafından yolculara tanınan bagaj hakkı ise yolcuların kısıtlı bir şekilde valiz hazırlamasının önüne geçmiştir.
 • Yolcular check in yaparken online platformlar aracılığı ile uçakta yemek menüsü seçebilmektedir.
 • Yolcular istediği kadar ekstra bagaj hakkı satın alabilmektedir.
 • Son dönemlerde aktif olan Pegasus Bol Bol uygulaması ile yolcular seyahatleri sonrasında puan kazanabilmekte ve bu puanları bilete çevirebilmektedir.

Flypgs Bolbol

Flypgs bolbol uygulaması cep telefonu numaranızla kayıt olabildiğiniz ve her uçuşunuz sonrasında bolpuan kazandığınız bir uçuş programıdır. Pegasus Bolbol programına kayıt olan yolcular havayolu firması tarafından yapılan seferlerde avantajlı bir şekilde uçma fırsatı yakalamaktadır.

 • Havalimanı vergilerini bolpuanla ödeme yöntemi
 • Her 100 TL harcamada 100 bol puan kazanma şansı
 • Yurtiçinde online check in yaparak 250 bolpuan kazanma şansı
 • Yurtdışı online check in yaparak 500 bolpuan kazanma şansı
 • Pegasus ile anlaşmalı olan şirketlerden bol puan kazanma şansı

Gibi fırsatlar Flypgs tarafından yapılan bu kampanyada sizlere sunulmaktadır. Kazandığınız bolpuanlarla istediğiniz takdirde uçak bileti satın alabilir, kontenjan ve zaman kısıtı olmadan harcama gerçekleştirebilir ve bilet vergilerini bu puanlar ile ödeyebilirsiniz. Flypgs tarafından yapılan bu kampanyanın en önemli özelliği ise dilediğiniz takdirde bolpuanlarınızla başkalarına da bilet satın alabilmenizdir.

Flypgs Hizmetleri

Flypgs ile sıkça seyahat eden bir yolcuysanız havayolu firmasının birçok hizmeti hakkında bilginiz bulunuyordur. Pegasus Hava Yolları ile seyahat etmeniz yalnızca uygun fiyatlı uçak bileti almanızı sağlamamaktadır.  Bunun yanı sıra Pegasus Hediye Kart, Uçuş Paketleri, Araç Kiralama, Otel Rezervasyonu gibi birçok Pegasus hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Flypgs Uçak Bileti

Flypgs uçak biletinizi alarak siz de uygun fiyatlarla seyahat eden ve birçok hizmetten yararlanabilen bir müşteri olabilirsiniz. Flypgs uçak biletinizi satın almadan önce Rotaradar üzerinden uçak bileti fiyatlarında karşılaştırma yaparak biletinizi daha ucuza da alabilirsiniz. Rotaradar havayolu taşımacılığı yapan tüm havayolu firmalarının uçak bileti fiyatlarını karşılaştırma fırsatı sunan bir firmadır. Bu sayede uygun fiyatlı uçak bileti almanıza olanak sağlamaktadır. Şimdi siz de Rotaradar üzerinden flypgs uçak bileti karşılaştırması yaparak bütçenize en uygun uçak biletini bulun ve seyahat ederken kar etmenin tadını çıkarın. Hem bolbol puan kazanın hem de uçak biletinizi indirimli bir şekilde alma fırsatı yakalayın.

Pegasus havayolları ile ilgili bagaj hakkı, check in işlemleri, müşteri hizmetleri ve adres bilgisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için Rotaradar’ın Pegasus Uçak Bileti sayfasına göz atabilirsiniz.

SON YAZILAR

Herkesin Mutlaka İzlemesi Gereken 35 Film

Türk Komedi Filmleri Arasında En Sevilen 5 Film

İzlerken Keyif Alacağınız 5 Kore Filmi

Mali’den Alınacak Hediyelik Eşyalar