Frankfurt Uçak Bileti

Frankfurt Almanya’nın en büyük beşinci, Hessen Eyaleti’nin ise en büyük şehridir. Main Nehri’nin kıyısında kurulmuş olduğundan şehre Frankfurt am Main de deniyor. En uygun Frankfurt uçak biletini  rotaradar.com üzerinden sorgulayarak tarifeli ve düşük maliyetli havayollarının indirim ve fırsatlarını ücretsiz bir şekilde yakalayabileceğinizi biliyor muydunuz? Franfurt’u keşfetmek istiyorsanız, hemen en ucuz Franfurt uçak biletini rotaradar.com üzerinde binlerce tarifeli ve düşük maliyetli havayolu seçenekleri arasından ücretsiz bir şekilde sorgulayın, Frankfurt ucuz uçak biletinizle seyahatinizi hemen gerçekleştirin!

Şehirde Avrupa Merkez Bankası, Almanya Merkez Bankası ve Frankfurt Borsası binaları bulunduğundan çok rahatlıkla buranın Avrupa'nın finans merkezi olduğunu hemen anlayacaksınız . Şehrin 6 milyon civarında bir nüfus var. Hemen hemen her yerde banka gökdelenlerini görebilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın en ünlü fuarlarına da ev sahipliği yapıyor Frankfurt. 

Frankfurt hem dünya hem de yerel mutfağıyla ziyaretçilerine çok ciddi bir çeşitlilik sunar. Şehirde 3000’den fazla restoran bulunuyor. Peynir Frankfurt’un en özel yiyeceklerindendir. Elma şarabı  katılmış Handkase ve bira katılmış Sauerkraut peynirleri en ünlü peynirleri arasındadır , bu peynirlerin tadına bakmadan dönmek şehre haksızlık olur. Franfurtta gidilecek ve görülecek yerleri liste halinde size verirsek hem zamandan kazanmış olacak hem de çok daha kolay gezi planı oluşturacaksınız. 

Römer: Tarihi Aziz Nicholas Kilisesi'nin karşısında bulunan eski bir yapıdır. Tacir Römer ailesinin binasıdır, sonra devlete satılmıştır. 

Frankfurt Katedrali: Gotik mimari örneği olan Roman Katolik katedralidir. 13. yüzyılda yapılmıştır. 

Liebighaus müzesi: Antik heykel müzesidir. 5000 yıllık Antik Mısır eserlerini burada görebilirsiniz. 

Goethe Museum: Ünlü Alman yazar Johann Wolfgang von Goethe'nin yaşadığı çağa dair fotoğrafların olduğu tek galeridir. 

Hauptwache: 1730 yılında yapılmış olan ve önünde bulunan meydana da adını vermiş yapının adıdır. Eskiden şehri yöneten önemli insanlarının kullandığı bir binadır. 

Alman Film Müzesi: 20. yüzyılda çekilen çoğu filmde kullanılan eşyalardan, yönetmenlerin ve aktörlerin dünyasından çok şey bulabilirsiniz.

Sachsenhausen: Frankfurt'un en işlek caddelerinden birisidir. Alışveriş ve restoran için uğranılması gereken ilk duraktır.

Main Nehri'nin özellikle yürümeyi sevenler tarafından çok sevileceğine eminiz. Frankfurt’ta bulunan hem yerli halkın hem de turistlerin burada gezdiğine şahit olacaksınız ve sıkıldığınızda buralardaki kafelerde soluklanma kahvesi ya da soğuk bir alman birası içebilirsiniz. 

Tarih meraklıları Liebieghaus Müzesi’nde bulunan dünyanın en ünlü koleksiyonlarından biri olan Antik Mısır heykellerine bakabilir. 

Şehir fuarlarıyla da meşhur olduğundan dolayı yılın her dönemi bir fuara denk gelmek mümkün, Ekim’de Book Fair isimli kitap fuarı ve dünyanın en ünlü motor fuarı olan Frankfurt Motor Show eğer denk gelirseniz mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca Şehirde bulunan gotik mimarisinin ünlü örneklerinden Frankfurt Katedrali de 95 metre yüksekliği ve 13. Yüzyıl Avrupası’nı yansıtan görkemiyle görülmeğe fazlasıyla değer bir eser. Eğer seyahatinize çocuğunuzla gittiyseniz  Frankfurt Hayvanat Bahçesi’ne gidip çocuğunuza envai çeşitlilikteki hayvanları tanıtma fırsatınız olacaktır. Gelelim Frankfurt gece hayatına: Frankfurt şehir merkezi, Sachsenhausen ve Bockenheim gibi bölgelerde yoğunlaşan gece hayatını iki tür eğlence tarzı şekillendiriyor. Bunlardan birincisi elektronik ve R&B tarzının hüküm sürdüğü gece kulüpleri diğeri de Almanya denilince ilk akla gelen yerler olan bar ve publardan oluşuyor.  

Frankfurt şehri Avrupa’nın önemli finans merkezlerinden biri olduğundan dolayı alışveriş sektörü de gelişmiştir. Zeil Caddesi şehirdeki en ünlü alışveriş caddesidir. Günde yarım milyonu aşkın insan bu caddede bulunan mağazalara geliyor. Mücevher, kıyafet, parfüm ve hediyelik eşya bulabileceğiiz çok sayıda yer var.

Goethestrasse isimli cadde biraz daha lüks alışveriş sevenler için biçilmiş kaftan . Caddede çok sayıda mücevherat ve lüks markaların mağazalarını bulabilirsiniz . 

Dondurma dükkanlarından, restoranlara ve kıyafet mağazalarına kadar dilediğiniz çoğu şeyi bulabileceğiniz bir diğer yer ise; Berger Strasse. Küçük ve sevimli bir cadde. Frankfurt aynı zamanda bir festival kenti , tüm festivalleri tek tek anlatamayacağız fakat küçük bir liste şeklinde önemli olanları şu şekilde sıralayabiliriz.

•Müze Gecesi - Nisan
•Frankfurt Grand Prix - Mayıs
•Opernpatz Fest - 29 Haziran (Yemek festivali)
•World Footbag Şampiyonası - Temmuz
•Frankfurt Maratonu - Ekim
•Visionale – Hessian Genç Sinema Yönetmenleri Festivali – Kasım
Şimdi bir tıkla en ucuz Frankfurt biletini sorgulayıp , bu muhteşem şehri  deneyimlemeye hazırlanabilirsiniz. Frankfurt tüm albenisiyle size göz kırpıyor!

Frankfurt Uluslararası Havalimanı

Uçak Bileti